metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 10 °C

Středa 24. dubna 2024. Svátek má Jiří

Radniční Instagramy: Trojka je lepší než jednička

  5:13
Anketa Zlatý lajk ohodnotila radniční Instagramy. Čtenářům, kteří tolik neholdují sociálním sítím se předem omlouváme, tento článek totiž bude plný anglických výrazů a termínů, které znají spíše mileniálové.

Další 2 fotografie v galerii
Zlato za Instagram má v Praze magistrát. | foto: Kvalikom.cz

Spolek Kvalikom, který hodnotí kvalitu instagramových účtů veřejných institucí, nedávno zveřejnil výsledky ankety Zlatý lajk.

„Česká města odvádějí na sociálních sítích skvělou práci. Instagram jim slouží jak k informování vlastních obyvatel, tak k lákání turistů. Hodnocení se ale zaměřilo i na to, zda odpovídají na komentáře, používají takzvané stories či zda dokážou zaujmout uživatele poutavými texty. Největší váhu ale měla samozřejmě kvalita fotografií a videí,“ popsala způsob hodnocení mluvčí soutěže Sofie Bukovská.

Kadaň před Prahou

V soutěži Zlatý lajk roku 2021 se jedna z kategorií věnuje také kvalitě instagramových účtů českých měst s více jak 10 tisíci obyvateli.

  • V ní první místo získala Kadaň (@discover_kadan).
  • Praha s nejsledovanějším českým „městským“ Instagramem (@cityofprague) byla hodnocena až jako druhá nejlepší.
  • Bronz si od spolku Kvalikom vysloužil instagramový učet města Olomouc (@olomouc_tourism).

Jedna z kategorií se zaměřila i na účty pražských radnic. Nejvíc bodů spolek Kvalikom přisoudil účtu hlavního města Prahy. „@cityofprague se může pochlubit patrně nejkrásnějším feedem. Skladba zveřejněných fotografií je neuvěřitelně působivá. Zveřejňovány jsou mimořádně kreativní a nápadité fotky, které díky citlivé úpravě vypadají, jako by je fotil a upravoval jeden a ten samý autor – což tak ovšem není, proto zde dostávají prostor i řadoví uživatelé se svými snímky metropole,“ chválí účet Bukovská. Mimochodem, celopražský Instagram byl zařazen i do kategorie, kde byla hodnocena města nad 10 tisíc obyvatel (viz box).

Stříbro získala v soutěži žižkovská radnice. „Praha 3 drží poměrně vysokou kvalitu příspěvků. Opravdu silná je ale v kvalitě formátu stories, v jejich grafickém zpracování, které vychází z nápadité a poměrně nedávno vytvořené vizuální identity,“ komentuje účet @mcpraha3 Bukovská.

Na třetí místo se díky hodnocení odborné poroty dostala Praha 1. „Účet @prahajedna ocení obyvatelé této městské části, ale zajímavý obsah zde čeká také na turisty, kteří zpravidla míří právě do centra Prahy. Je vidět, že obsah je tvořen opravdu poctivě z terénu – najdeme zde fotky z místních podniků, různé reportážní momentky z dění na radnici a historické zajímavosti,“ chválí účet jedničky mluvčí Zlatého lajku.

První ročník soutěže se konal loni, Kvalikom v něm hodnotil města a městské části podle kvality facebookových účtů. V kategorii měst nad 10 tisíc obyvatel vyhrál Chomutov před Třebíčí a Brnem-střed.

Mimochodem, na Instagramu je i deník Metro.

Autor: Marek Hýř Metro.cz

Hlavní zprávy

Škůdci pronásledující i zvířata. Na Slovensku teď trápí psy takzvaný srdeční červ

vydáno 24. dubna 2024  13:08

Touha zachraňovat a pečovat je člověku vlastní. Projevilo se to i v životě paní Kateřiny z České Lípy, když objevila na sociálních sítích fenku, která...  celý článek

Rodiče, myslete na sykavky i vibranty svých potomků. Jednou vám za to poděkují

vydáno 24. dubna 2024  5:40

Málokterý dospělý mluví krásně precizně, ostatně každá druhá „tvář z televize“ má co dohánět, alespoň podle klinické logopedky Gabriely Kubíkové. Většina...  celý článek

Důležité je přijmout svoji identitu a bojovat za svá práva, říká manažerka Klára Sobotková

vydáno 23. dubna 2024  18:30

Ve světě, kde dominovali muži, se odvážila zaujmout klíčové pozice. Klára Sobotková se stala průkopnicí průmyslového sektoru v České republice. Od roku...  celý článek

Ve čtvrtek vše předvedeme lidem a já se už nemůžu dočkat, těší se Anna K.

vydáno 23. dubna 2024  12:30

Čerstvá držitelka Ceny Anděl za píseň Údolí včel Anna K. zve své fanoušky na dva koncerty. V pražském Foru Karlín ve čtvrtek a o dva dny později v...  celý článek