metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 21 °C

Neděle 19. května 2024. Svátek má Ivo

Radniční Instagramy: Trojka je lepší než jednička

  5:13
Anketa Zlatý lajk ohodnotila radniční Instagramy. Čtenářům, kteří tolik neholdují sociálním sítím se předem omlouváme, tento článek totiž bude plný anglických výrazů a termínů, které znají spíše mileniálové.

Další 2 fotografie v galerii
Zlato za Instagram má v Praze magistrát. | foto: Kvalikom.cz

Spolek Kvalikom, který hodnotí kvalitu instagramových účtů veřejných institucí, nedávno zveřejnil výsledky ankety Zlatý lajk.

„Česká města odvádějí na sociálních sítích skvělou práci. Instagram jim slouží jak k informování vlastních obyvatel, tak k lákání turistů. Hodnocení se ale zaměřilo i na to, zda odpovídají na komentáře, používají takzvané stories či zda dokážou zaujmout uživatele poutavými texty. Největší váhu ale měla samozřejmě kvalita fotografií a videí,“ popsala způsob hodnocení mluvčí soutěže Sofie Bukovská.

Kadaň před Prahou

V soutěži Zlatý lajk roku 2021 se jedna z kategorií věnuje také kvalitě instagramových účtů českých měst s více jak 10 tisíci obyvateli.

  • V ní první místo získala Kadaň (@discover_kadan).
  • Praha s nejsledovanějším českým „městským“ Instagramem (@cityofprague) byla hodnocena až jako druhá nejlepší.
  • Bronz si od spolku Kvalikom vysloužil instagramový učet města Olomouc (@olomouc_tourism).

Jedna z kategorií se zaměřila i na účty pražských radnic. Nejvíc bodů spolek Kvalikom přisoudil účtu hlavního města Prahy. „@cityofprague se může pochlubit patrně nejkrásnějším feedem. Skladba zveřejněných fotografií je neuvěřitelně působivá. Zveřejňovány jsou mimořádně kreativní a nápadité fotky, které díky citlivé úpravě vypadají, jako by je fotil a upravoval jeden a ten samý autor – což tak ovšem není, proto zde dostávají prostor i řadoví uživatelé se svými snímky metropole,“ chválí účet Bukovská. Mimochodem, celopražský Instagram byl zařazen i do kategorie, kde byla hodnocena města nad 10 tisíc obyvatel (viz box).

Stříbro získala v soutěži žižkovská radnice. „Praha 3 drží poměrně vysokou kvalitu příspěvků. Opravdu silná je ale v kvalitě formátu stories, v jejich grafickém zpracování, které vychází z nápadité a poměrně nedávno vytvořené vizuální identity,“ komentuje účet @mcpraha3 Bukovská.

Na třetí místo se díky hodnocení odborné poroty dostala Praha 1. „Účet @prahajedna ocení obyvatelé této městské části, ale zajímavý obsah zde čeká také na turisty, kteří zpravidla míří právě do centra Prahy. Je vidět, že obsah je tvořen opravdu poctivě z terénu – najdeme zde fotky z místních podniků, různé reportážní momentky z dění na radnici a historické zajímavosti,“ chválí účet jedničky mluvčí Zlatého lajku.

První ročník soutěže se konal loni, Kvalikom v něm hodnotil města a městské části podle kvality facebookových účtů. V kategorii měst nad 10 tisíc obyvatel vyhrál Chomutov před Třebíčí a Brnem-střed.

Mimochodem, na Instagramu je i deník Metro.

Autor: Marek Hýř Metro.cz

Hlavní zprávy

Dovolená je pro Čechy stěžejním bodem v kalendáři. Podle průzkumu balí až den před odjezdem

vydáno 18. května 2024  14:00

Ačkoli před odjezdem na dovolenou někteří prožívají mírnou nervozitu, u třetiny Čechů převládá radost a nadšení. Preferují kombinaci aktivní dovolené a...  celý článek

Je rozhodně lepší trávit čas v kolektivu než sedět doma a litovat se, říká parahokejista Krupička

vydáno 18. května 2024  7:00

Sport miluje. Česko reprezentoval na čtyřech paralympiádách. Při poslední výpravě se Zdeněk Krupička dokonce stal vlajkonošem.  celý článek

Paralelní světy, kočka a pocuchaný mozek. Bestseller Temná hmota nepřekvapuje

Strážce streamu
vydáno 17. května 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Štve vás manželka? Děti pořád jen pyskují? Šéf je blbec? Nevadí. Stačí, když si promyslíte, jaké vaše životní rozhodnutí vás do tohohle neutěšeného...  celý článek

Fanoušci MHD vymění letos na akci Autobusový den terminál metra Letňany za Letenskou pláň

vydáno 17. května 2024  5:00

„Po šesti minulých ročnících, které se konaly v terminálu u stanice metra C Letňany, se letošní akce uskuteční na zcela novém místě! V sobotu 18. května...  celý článek