metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 17 °C

Pátek 24. května 2024. Svátek má Jana

Řidiči, připravte se na uzavírky. V květnu jich nebude málo

  9:10
Největší zmatek v pražských ulicích musí řidiči čekat v neděli 12. května, kdy se centrem poběží Volkswagen Maraton Praha. V řadě ulic pak bude omezen provoz kvůli opravě kanalizace či plynovodu.
Připravte se na omezení provozu. | foto: Profimedia.cz

Sotva se dnes odpoledne řidičům opět otevře Jižní spojka, už se musí připravit na další uzavírky. Největší zmatek v pražských ulicích je čeká v neděli 12. května, kdy se centrem poběží Volkswagen Maraton Praha  "U nás se tyto omezení týkají Jiráskova náměstí a Rašínova nábřeží od Jiráskova mostu až po Vyšehradský tunel, dále pak ulic Plavecká, Botičská, Na Slupi, Sekaninova, Jaromírova a Svobodova,“ upozorňuje řidiče radnice druhé městské části.

Až do 24. srpna také musí řidiči počítat s omezením provozu a parkování Londsýnské ulici nedaleko náměstí Míru. Zde totiž právě začala oprava kanalizace. Omezen bude také zhruba měsíc provoz v Evropské ulici.

Květnové uzavírky

  • Evropská ve směru z centra mezi Vilímovská a Horoměřickou bude kvůli výstavbě metra linka A jezdit pouze v jednom pruhu. Omezení potrvá do 28. června.
  • Ulice Na Křivce mezi Svahovou a Pod Sychrovem v Praze 10 přijde o jeden pruh kvůli stavbě plynovodu. Omezení skončí 5. června.  
  • Také ulice Nedvězská v Praze 10 mezi Dubečskou a Pod Strání bude ochuzena o jeden jízdní pruh kvůli práci na plynovém potrubí a výměny stožárů veřejnéh osvětlení. Pracovat se zde bude až do konce srpna.
  • Ulicí Pod Areálem mezi Ústřední a U Školy ve Šterboholích se bude hůře projíždět až do 14. července.
  • V Praze 4 bude od 17. května do 21. června uzavřena Kvestorská ulice v úseku Vokáčova – Hanusova.
Autor: Adam Váchal Metro.cz
Témata: doprava

Hlavní zprávy

Ve slovenštině plánuji celé album, říká zpěvák s hlubokým sametovým hlasem Adam Pavlovčin

vydáno 24. května 2024  6:15

Vystupuje pod jménem Adonxs a v Praze ho naživo můžete vidět 31. května. V rámci Prague Open Air se představí na Občanské plovárně, kam si pozval i...  celý článek

Šéf festivalu Rock for People sní o Red Hot Chilli Peppers a System Of A Down

vydáno 20. května 2024  12:57

Michal Thomes dokázal z lokální akce vydupat mezinárodně uznávaný festival obřích rozměrů. Šéf festivalu Rock for People deníku Metro říká, že se letos...  celý článek

Mládí vpřed! Slavný pochod obsadili teenageři, neztratil se ani editor deníku Metro

vydáno 20. května 2024  5:03

Nejslavnější český pochod Praha-Prčice ovládl deštivou sobotu. Ti největší odvážlivci se vydali na nejdelší, 75 kilometrů dlouhou trasu. V cíli panovaly...  celý článek

Deset hodin čekání. Pětiapůltunovému motýlovi hrozil nekoordinovaný let

vydáno 19. května 2024  18:55

Praha v sobotu zažila nečekanou podívanou. Lidé, kteří mířili k Národní třídě vstoupit do běžně nepřístupných domů a užít si výjimečné výhledy na město z...  celý článek