metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / 0 °C

Čtvrtek 30. listopadu 2023. Svátek má Ondřej
Skyline (na snímku) prý hledali inspiraci pro novou desku také na světové taneční scéně. | foto: Archiv kapely

Rozhovor: CD už začíná být okrajový formát, říká bubeník Skyline

  17:07
Elektroničtí Skyline vydali před pár dny novinku jménem Fairytapes. Album pokřtí 5. dubna v Paláci Akropolis. Bubeník a zakládající člen kapely Radek Bureš v rozhovoru pro Metro mimo jiné vysvětluje, proč své album Skyline nevydali pouze digitální formou.

Album už je digitálně venku, jaké jsou reakce fanoušků?
Musím to zaklepat, ale reakce jsou zatím velmi pozitvní. Poměr je něco jako jedna negativní na sto pozitivních, tak doufáme, že to vydrží. Příprava desky nás stála víc jak rok práce a tohle je pro nás největší odměna.

Nepřemýšleli jste, že byste Fairytapes vydali pouze digitálně?
Přemýšleli, je fakt, že CD už začíná být trochu okrajový formát. Ale protože máme vyzkoušeno, že pořád existují fanoušci, co chtějí mít doma originál CD, nakonec jsme se rozhodli je vyrobit. Navíc tahle deska má opravdu krásný design od mladého designéra Vítka Škopa, což právě na originálním digipacku nejvíc vynikne.

Kde jste sbírali inspiraci?
Podvědomě tak nějak všude. Hudebně nás určitě inspirovalo to, co se momentálně děje na taneční scéně ve světě, i když jsou tam i skladby úplně odjinud. V kapele je nás pět, takže každý sbíráme podněty někde jinde. Výsledná deska je pak kombinací toho všeho.

Kdy se chystá turné k desce?
Klubové turné k albu bude až na podzim. Teď nás čeká křest v Paláci Akropolis v Praze, pak majálesová a festivalová sezona a až pak vyrazíme do klubů po celé zemi a možná i mimo ni.

Co speciálního chystáte v rámci křtu?
Budou speciální projekce a světla, ale to už je na našich pražských koncertech vlastně samozřejmost. Vůbec poprvé zahrajeme nové věci naživo a dojde i na nějaké to překvapení, ale pokud to má jako překvapení zůstat, nemůžu ani naznačovat.

Komentáře

Hlavní zprávy

Českému školství chybějí učitelé. Hrozí zánik některých odborných předmětů?

vydáno 29. listopadu 2023  21:00

Nedostatek pedagogů mává s tuzemským školstvím. Roli hrají platové podmínky i vysoký věk učitelů.  celý článek

Poznejte tajemné rostliny. Třeba vousatce hnědavého nebo terčovku hrbolkatou

vydáno 29. listopadu 2023  18:50

Ochránci přírody chystají lichenologický seminář. Ten se v Michelské ulici koná v rámci třídenní vánoční výstavy ovoce.  celý článek

Vládce temnot i První den mého života. Italové míří do pražské Lucerny

vydáno 29. listopadu 2023  15:39

Stejně jako v minulých ročnících festivalu bude část věnována některým velkým mistrům italského umění, jako jsou Borromini, Bernini a Caravaggio.  celý článek

Lyžařská střediska brzy otevřou. Některé skiareály chtějí zkrátit čekací dobu na vlecích

vydáno 29. listopadu 2023  11:26

Lyžařská střediska v Česku a Slovensku se již intenzivně připravují na nadcházející sezonu. Kromě kontroly zasněžovacích systémů či nasazení sněhových děl...  celý článek