metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 9 °C

Pátek 23. února 2024. Svátek má Svatopluk
Skyline (na snímku) prý hledali inspiraci pro novou desku také na světové taneční scéně. | foto: Archiv kapely

Rozhovor: CD už začíná být okrajový formát, říká bubeník Skyline

  17:07
Elektroničtí Skyline vydali před pár dny novinku jménem Fairytapes. Album pokřtí 5. dubna v Paláci Akropolis. Bubeník a zakládající člen kapely Radek Bureš v rozhovoru pro Metro mimo jiné vysvětluje, proč své album Skyline nevydali pouze digitální formou.

Album už je digitálně venku, jaké jsou reakce fanoušků?
Musím to zaklepat, ale reakce jsou zatím velmi pozitvní. Poměr je něco jako jedna negativní na sto pozitivních, tak doufáme, že to vydrží. Příprava desky nás stála víc jak rok práce a tohle je pro nás největší odměna.

Nepřemýšleli jste, že byste Fairytapes vydali pouze digitálně?
Přemýšleli, je fakt, že CD už začíná být trochu okrajový formát. Ale protože máme vyzkoušeno, že pořád existují fanoušci, co chtějí mít doma originál CD, nakonec jsme se rozhodli je vyrobit. Navíc tahle deska má opravdu krásný design od mladého designéra Vítka Škopa, což právě na originálním digipacku nejvíc vynikne.

Kde jste sbírali inspiraci?
Podvědomě tak nějak všude. Hudebně nás určitě inspirovalo to, co se momentálně děje na taneční scéně ve světě, i když jsou tam i skladby úplně odjinud. V kapele je nás pět, takže každý sbíráme podněty někde jinde. Výsledná deska je pak kombinací toho všeho.

Kdy se chystá turné k desce?
Klubové turné k albu bude až na podzim. Teď nás čeká křest v Paláci Akropolis v Praze, pak majálesová a festivalová sezona a až pak vyrazíme do klubů po celé zemi a možná i mimo ni.

Co speciálního chystáte v rámci křtu?
Budou speciální projekce a světla, ale to už je na našich pražských koncertech vlastně samozřejmost. Vůbec poprvé zahrajeme nové věci naživo a dojde i na nějaké to překvapení, ale pokud to má jako překvapení zůstat, nemůžu ani naznačovat.

Komentáře

Hlavní zprávy

Robotický psycholog není vysavač. Vaše data jsou v bezpečí, tvrdí podnikatel

vydáno 23. února 2024  5:00

Česká platforma VOS.health, kterou založil mladý podnikatel Jiří Diblík s kolegou Ondřejem Kopeckým, pečuje o mentální zdraví více než tří milionů lidí po...  celý článek

Svépomoc je fajn věc. Nejde ji ale chtít po všech, říká kutil a moderátor Libický

vydáno 22. února 2024  13:14

Už nějaký ten rok natáčí hobby pořady. Jeho Libovky Pepy Libického jsou určeny pro všechny, kterým se líbí ručně vyrábět, rekonstruovat, budovat, tvořit,...  celý článek

Více podnikatelek by pozitivně ovlivnilo tuzemskou ekonomiku, tvrdí odborníci

vydáno 22. února 2024  4:55

Být pánem svého času by nevadilo mnohým Čechům. O podnikání je v Česku stále větší zájem. Touha po nezávislosti nabírá na síle.  celý článek

Komerční sdělení

Rohálovská desítka láká na šampionát veteránů i favority z minulých let

vydáno 22. února 2024

Jako už tradičně se sjedou i letos 24. února do Prusinovic na Kroměřížsku vyznavači běhu, aby se postavili na start 31. ročníku silničního závodu...  celý článek