metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / 0 °C

Středa 29. listopadu 2023. Svátek má Zina
Sunshine propojí minulost s přítomností. | foto: Sunshine

Rozhovor: Chystáme dokument pro fanoušky, říká skupina Sunshine

  8:00
Už ve středu vystoupí Sunshine v Lucerna Music Baru v rámci Back To The Roots Tour. Koncertní set bude obohacený o písně z alb jako Necromance či Velvet Suicide. Kapela navíc chystá dokument o své historii, některé záběry budou pořízeny i na pražském koncertu. O chystaném dokumentu nám více pověděl frontman Karel Buriánek.

Koncert

Jako předkapela vystoupí No Distance Paradise.

  • Místo: Lucerna Music Bar
  • Start: ve středu v 20 hodin
  • Vstupenky: v předprodeji za 180 korun, na místě 250

Kdy vznikla myšlenka na Back To The Roots Tour?
Někdy loni, když jsme začali koketovat s myšlenkou použít veškerý archivní materiál z turné, z pobytu v Americe, Japonsku, cestování po Evropě a natáčení desky Moonshower & Razorblades v Los Angeles. Říkali jsme si, že by bylo fajn k tomu udělat a natočit i současné koncerty, kde budeme hrát některé věci z té doby.

Připravujete dokument o historii kapely, na co se mohou fanoušci těšit?
Na takový vtahující výlet. Často se mi stává, že někomu vyprávím nějakou historku, která mnohým může připadat neuvěřitelně. Na privátních videích máme hodně z takových momentů zaznamenaných. Chceme udělat hodně dynamický film, kde se budou střídat záběry ze současnosti s tím, co  jsme zažili na cestách. A všechno budou spojovat songy, které jsme hráli tehdy a teď je hrajeme znova.

Kdy máte v plánu jej dokončit a kdo vám s ním pomáhá?
Měl by být hotov do letošního podzimu. Na lidi máme myslím štěstí. Nedá se říct, že nám pomáhají, spíš to bude komplet jejich práce, my dodáváme jenom námět a materiál, já se budu asi podílet trochu víc aktivně, ale jinak má všechno v rukou Jiří Marshal a jeho AD ROOM. Je to po dlouhé době, kdy si já osobně s někým maximálně sednu v názorech na video estetiku, tak snad to bude fungovat dobře i ve výsledku.

Předkapelou turné jsou No Distance Paradise...
Ano, už s námi hráli loni. No Distance Paradise je současně znějící kapela, byť žánrově trochu jinde, než jsme my, ale to je možná i dobře. Jsou spolehliví a bezkonfliktní, baví je to, užívají si koncerty i všechno kolem. A taky vydávají zanedlouho debutovou desku, tak jim ty jarní koncerty i snad trochu pomůžou dostat ji mezi lidi.

Pravidelně píšete hudební recenze, jaké to je, být na "druhé straně"?
Nemyslím si, že jsem regulerní recenzent. Nepíšu jenom o hudbě a klasické recenze. Jsou to reflexe, moje osobní neobjektivní popisy toho, jak věci slyším, co si myslím. Nemám nutně potřebu se vykecávat, ale baví mě to a zdá se, že některé lidi taky, protože to má poměrně velkou čtenost.

Nově máte na Rádiu 1 vlastní hudební pořad, čemu se v něm věnujete?
Jmenuje se Buzz a dělám ho s Janou Kománkovou. Vysíláme v sobotu večer. Je to trochu praštěná talk show bez předem daných pravidel, takže občas na hraně a samozřejmě je primárně o hudbě. Snažíme se rámcově hledat paralely mezi starší muzikou a úplně novými trendy. Specialitou jsou exkluzivní hodinové mixy, které jsou součástí každého dvouhodinového Buzzu. Snažíme se objevovat nová jména a oslovovat je s prosbou o exkluzivní mix. Kupodivu to zatím funguje skvěle.

Komentáře

Hlavní zprávy

Českému školství chybějí učitelé. Hrozí zánik některých odborných předmětů?

vydáno 29. listopadu 2023  21:00

Nedostatek pedagogů mává s tuzemským školstvím. Roli hrají platové podmínky i vysoký věk učitelů.  celý článek

Poznejte tajemné rostliny. Třeba vousatce hnědavého nebo terčovku hrbolkatou

vydáno 29. listopadu 2023  18:50

Ochránci přírody chystají lichenologický seminář. Ten se v Michelské ulici koná v rámci třídenní vánoční výstavy ovoce.  celý článek

Vládce temnot i První den mého života. Italové míří do pražské Lucerny

vydáno 29. listopadu 2023  15:39

Stejně jako v minulých ročnících festivalu bude část věnována některým velkým mistrům italského umění, jako jsou Borromini, Bernini a Caravaggio.  celý článek

Lyžařská střediska brzy otevřou. Některé skiareály chtějí zkrátit čekací dobu na vlecích

vydáno 29. listopadu 2023  11:26

Lyžařská střediska v Česku a Slovensku se již intenzivně připravují na nadcházející sezonu. Kromě kontroly zasněžovacích systémů či nasazení sněhových děl...  celý článek