metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 23 °C

Sobota 13. dubna 2024. Svátek má Aleš

Rozhovor: Na hraní jsme už byli natěšení, říká kytarista z Cranberries

  10:23
Po deseti letech se do Prahy vrací irská skupina The Cranberries. Můžete se těšit na hity jako Zombie nebo Dream, zazní také nové písně z alba Roses. Již 30. listopadu vystoupí v Tipsport Aréně. Hostem bude Katarína Knechtová. Metro vyzpovídalo kytaristu Noela Hogana.
Kytarista skupiny Cranberries Noel Hogan | foto: Profimedia.cz

Jaké bylo comebackové turné v roce 2010?
Byla to pro nás opravdu velká věc. Hodně lidí na nás nezapomnělo a my byli opravdu mile překvapení, jak skvělou atmosféru celá tour měla. Bylo skvělé, že si k nám našli cestu i mladší ročníky. Jsme rádi, že naše hudba zajímá i nové posluchače.

Vídali jste se během pauzy ostatní členy kapely?
Jasně, byli jsme pořád v kontaktu. Dávali jsme dohromady plány na album Roses, které vyšlo letos. Trávili jsme hodiny nad nápady a různými úpravami. V roce 2003 už jsme byli dost unavení, chtěli jsme se posunout dál a věnovat se jiným projektům a taky hlavně svým rodinám. Věděli jsme ale, že se chceme jednou s Cranberries na pódia vrátit.

Po jedenácti letech jste se opět sešli ve studiu, jaká panovala atmosféra?
Když jsme se opět sešli s naším producentem Stephenem Streetem, měli jsme z toho opravdu dobrý pocit. Jakmile jsme začali nahrávat, věděli jsme také hned, že chceme jet opět turné, že chceme hrát. Co se týče samotného nahrávání, všichni jsme byli samozřejmě hrozně natěšení, nemohli jsme se už dočkat.

Producentem je tedy opět Stephena Street, nepřemýšleli jste nikdy o někom jiném?
Určitě ne. Když jsme plánovali návrat, přáli jsme si také, aby nová deska zněla jako naše staré věci. Nechtěli jsme měnit to, jak zníme, proto byl Stephen opět jasná volba. On nám po producentské stránce bude vždycky nejvíc rozumět a vědět, co si přejeme.

Plánujete hrát v létě festivaly?
V tuto chvíli takhle daleko nemyslíme, nic neplánujeme. Jsme teď opravdu zavaleni prací, tenhle rok pro nás byl opravdu náročný. Teď si nejvíc přejeme trávit opět více času s našimi rodinami. Plány pro příští rok začneme řešit pravděpodobně po Vánocích. Uvidíme, jestli se zavřeme opět do studia nebo naplánujeme nějaké koncerty.

Autor:

Hlavní zprávy

Zpěvák a skladatel Michal Penk si během koncertu Pop in Symphony zahraje se symfonickým orchestrem

vydáno 13. dubna 2024  12:00

Bohemian Symphony Orchestra Prague společně se svou sólistkou Leticií Krotkou zvou své publikum na show s názvem Pop in Symphony. Smetanovu síň Obecního...  celý článek

Slunce, seno, jahody slaví letos 40 let. Co jste o nyní již kultovním snímku asi (ne)věděli?

vydáno 13. dubna 2024  7:00

Jakou náhodou první díl trilogie vznikl? Jak do něj zasáhla komunistická cenzura? Kdo ujížděl na posteli po Hošticích a kdo si na tvůrce stěžoval až na...  celý článek

Sugar a bič. Cukrouš Colin Farrell je na streamech soukromé očko. A nerad mlátí lidi

Strážce streamu
vydáno 12. dubna 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Jmenuje se John Sugar, je to soukromý detektiv takřka noirového střihu, a má tvář s lety víc a víc vyzrálého Colina Farrela. Potřebujete vědět ještě něco...  celý článek

Díky nové lanovce se možná také zamilujete, říká s úsměvem designérka Anna Marešová

vydáno 12. dubna 2024  5:00

Produktová designérka Anna Marešová má za sebou návrhy výletní tramvaje pro Prahu T3 Coupé a petřínské lanovky. Kromě designu veřejné dopravy je mimo jiné...  celý článek