metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 10 °C

Úterý 5. března 2024. Svátek má Kazimír
Na Petříně se představí i soubor pěti alphornistů ze Sv. Mořice | foto: Švýcarské jaro

Švýcarské jaro na Petříně láká na gastronomické i sportovní zážitky

  17:08
Pestrý program čeká v sobotu návštěvníky Petřínských teras. V rámci Švýcarského jara se zde uskuteční Švýcarský den s kantonem Graubünden. Akce nabízí aktivní sportovní vyžití, švýcarské delikatesy i kulturní zážitky pro dospělé i děti.

Švýcarské jaro

Celý březen je v České republice ve znamení Švýcarska.

Švýcarské jaro nabízí desítku koncertů, výstav, diskusních či vzdělávacích programů s tím nejlepším ze současné švýcarské kultury, ekonomiky či politiky.

Více informací na www.svycarskejaro.cz

Pro návštěvníky Švýcarského dne s kantonem Graubünden jsou připraveny pod odborným vedením workshopy nordic walking – chůze s hůlkami vhodnou pro každý věk i kondici, která je zejména ve Švýcarsku velmi populární. Hůlky budou na místě zdarma k zapůjčení a zkušení instruktoři  účastníky provedou po značenýchtrasách. Na místě bude také možné vyzkoušet jízdu na e-kolech. K vyzkoušení budou i masážní přípravky Perskindol a Calinesse z oslího mléka.

Po celou dobu budou moci návštěvníci ochutnávat i zakoupit tradiční vyhlášené švýcarské pochoutky – sýry, čokoládu nebo víno. V restauraci Petřínské terasy bude rozšířené menu se švýcarskými specialitami, na terase se bude podávat Bündner Gerstensuppe a raclette.

Během dne vystoupí také soubor pěti alphornistů ze Sv. Mořice, který v České republice vystoupí vůbec poprvé. Hru na tradiční švýcarský nástroj si bude možné také vyzkoušet. Pro děti i dospělé jsou připraveny soutěže o hodnotné ceny, hlavními cenami jsou zájezdy do Švýcarska od CK Čedok a V-tour, pobyt v termálních lázních Ovronnaz a jízdenky na Jungfraujoch a Rhétskou dráhu.

Komentáře

Hlavní zprávy

První sirkárna v Sušicích? Ne, vznikla v pražském Karlíně, tvrdí filumenisté

vydáno 5. března 2024  4:12

Filumenie je sběratelský obor věnovaný hlavně sbírání zápalkových nálepek, ale také související dokumentace, stojánků na zápalky a dalších s tím spojených...  celý článek

Vědmy mají konkurenci. Věštit už umí také umělá inteligence a nemýlí se

vydáno 4. března 2024  12:00

V současném digitálním světě se umělá inteligence (AI) zarývá čím dál více do kůže společnosti.  celý článek

Říkáte, že žijete zdravě? Opravdu? Vaše lednička prozradí celou pravdu

vydáno 4. března 2024  6:00

O nedostatek pacientů se nemusejí bát v Česku kardiologové, odborníci na alkoholismus, plicní specialisté a také obezitologové. Přitom jejich zaměření...  celý článek

Svědkové minulosti. Mizejí poštovní schránky, vypařily se taky tradiční trafiky

PRAHA? AHA!
vydáno 3. března 2024  11:03

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek