metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / 0 °C

Středa 29. listopadu 2023. Svátek má Zina
Na Petříně se představí i soubor pěti alphornistů ze Sv. Mořice | foto: Švýcarské jaro

Švýcarské jaro na Petříně láká na gastronomické i sportovní zážitky

  17:08
Pestrý program čeká v sobotu návštěvníky Petřínských teras. V rámci Švýcarského jara se zde uskuteční Švýcarský den s kantonem Graubünden. Akce nabízí aktivní sportovní vyžití, švýcarské delikatesy i kulturní zážitky pro dospělé i děti.

Švýcarské jaro

Celý březen je v České republice ve znamení Švýcarska.

Švýcarské jaro nabízí desítku koncertů, výstav, diskusních či vzdělávacích programů s tím nejlepším ze současné švýcarské kultury, ekonomiky či politiky.

Více informací na www.svycarskejaro.cz

Pro návštěvníky Švýcarského dne s kantonem Graubünden jsou připraveny pod odborným vedením workshopy nordic walking – chůze s hůlkami vhodnou pro každý věk i kondici, která je zejména ve Švýcarsku velmi populární. Hůlky budou na místě zdarma k zapůjčení a zkušení instruktoři  účastníky provedou po značenýchtrasách. Na místě bude také možné vyzkoušet jízdu na e-kolech. K vyzkoušení budou i masážní přípravky Perskindol a Calinesse z oslího mléka.

Po celou dobu budou moci návštěvníci ochutnávat i zakoupit tradiční vyhlášené švýcarské pochoutky – sýry, čokoládu nebo víno. V restauraci Petřínské terasy bude rozšířené menu se švýcarskými specialitami, na terase se bude podávat Bündner Gerstensuppe a raclette.

Během dne vystoupí také soubor pěti alphornistů ze Sv. Mořice, který v České republice vystoupí vůbec poprvé. Hru na tradiční švýcarský nástroj si bude možné také vyzkoušet. Pro děti i dospělé jsou připraveny soutěže o hodnotné ceny, hlavními cenami jsou zájezdy do Švýcarska od CK Čedok a V-tour, pobyt v termálních lázních Ovronnaz a jízdenky na Jungfraujoch a Rhétskou dráhu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Českému školství chybějí učitelé. Hrozí zánik některých odborných předmětů?

vydáno 29. listopadu 2023  21:00

Nedostatek pedagogů mává s tuzemským školstvím. Roli hrají platové podmínky i vysoký věk učitelů.  celý článek

Poznejte tajemné rostliny. Třeba vousatce hnědavého nebo terčovku hrbolkatou

vydáno 29. listopadu 2023  18:50

Ochránci přírody chystají lichenologický seminář. Ten se v Michelské ulici koná v rámci třídenní vánoční výstavy ovoce.  celý článek

Vládce temnot i První den mého života. Italové míří do pražské Lucerny

vydáno 29. listopadu 2023  15:39

Stejně jako v minulých ročnících festivalu bude část věnována některým velkým mistrům italského umění, jako jsou Borromini, Bernini a Caravaggio.  celý článek

Lyžařská střediska brzy otevřou. Některé skiareály chtějí zkrátit čekací dobu na vlecích

vydáno 29. listopadu 2023  11:26

Lyžařská střediska v Česku a Slovensku se již intenzivně připravují na nadcházející sezonu. Kromě kontroly zasněžovacích systémů či nasazení sněhových děl...  celý článek