metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 12 °C

Čtvrtek 29. února 2024. Svátek má Horymír
Vizualizace Sazka areny

Už 10 let jezdíme za zábavou do Libně. Z původního projektu ale zbylo jen torzo

  8:00
Milujeme hokej a hokejisté potřebovali halu na mistrovství světa v roce 2004. Přesně před 10 deseti lety se otevřela Sazka Arena, dnes přejmenovaná na O2 arenu.

Celý megaprojekt tehdejšího ředitele Sazky Aleše Hušáka zůstal ale jen torzem. Kolem arény, která zabírá zhruba pět hektarů, měl vzniknout patnáctihektarový Zelený ostrov, jakési nové centrum průmyslové Libně. V šedivé změti parkovišť a obchodů moc místa na zeleň nezbylo.

Napřesrok se do arény vrátí hokejový šampionát

Stavbaři se do Libně ale vrátí. "Jak pro mistrovství Evropy v atletice, tak pro mistrovství světa v hokeji potřebují organizátoři malou halu. Investičně půjde o velmi náročnou akci," uvedl ředitel O2 areny Robert Schaffer. Mezi největší akce letošního roku patří ovšem určitě koncerty Robbieho Williamse, Justina Timberlakea nebo Lady Gaga. "Přijede i legenda Bob Dylan nebo u nás velmi oblíbená Kylie Minogue," dodává mluvčí areny Oldřich Babický. V červnu přivítá O2 arena českou premiéru show Top Gear Live. Ale výjimečné jsou i tři koncerty kapely Lucie. 

V rámci oslav desátého výročí O2 areny se v sobotu bude konat veřejné bruslení spojené se dnem otevřených dveří. Přístupná bude například šatna hokejové Slavie nebo Síň hokejových tradic.

Deset let provozu

Za deset let se v hale odehrála zhruba tisícovka akcí a navštívilo jí šest milionů lidi.

  • Akcím dominuje hokej, za 10 let se v areně odehrálo 388 zápasů, 326 připadá na hokejovou Slavii.
  • Návštěvnický rekord drží Madonna, v r. 2006 ji tu vidělo 18 628 diváků.
    Za deset let se zde vypilo zhruba tři miliony piv, snědlo 50,5 tuny klobás a 63,8 tuny smažených kuřecích nugetek a křidélek.
  • Pokud je třeba změnit halu z hokejového nastavení na koncert, znamená to přesunout na 110 tun materiálu. Stihne se to za šest hodin.
  • Kromě tradičních sportů tu byla  show na snowboardech a lyžích či rodeo.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Orientační běžci se při Adamovském sprintu popasují s kopcovitým terénem

vydáno 29. února 2024

Čtyřapůltisícové město v úzkém údolí řeky Svitavy, odkud po obou stranách strmě stoupají stráně vzhůru – tak lze nejlépe popsat Adamov, který za svůj...  celý článek

Pokaždé se těším na emoce v sále, říká výkonná ředitelka ČFTA Tereza Rychnovská

vydáno 28. února 2024  20:00

V sobotu 9. března budou v přímém přenosu České televize předány filmové ceny Český lev. Podle čeho se vybírají nejen moderátor a hudebníci a jak dlouho...  celý článek

Hluk a tma. Vlezli jsme do metra D. Pod Pankrácí se pracuje 24 hodin denně, sedm dní v týdnu

GALERIE
vydáno 28. února 2024  14:40

Nepříjemný pravidelný zvuk se rozléhá tunelem. Vydává ho couvající bagr. Kravál je to opravdu pronikavý. Musí být. V hlučném prostředí stavby metra to ani...  celý článek

V kostele na Malé Straně straší. Řádí tu vdova a mnich, co jej vozí bezhlaví kozlové v kočáře

vydáno 28. února 2024  11:00

Mezi ulicemi Říční, Všehrdova a Besední na samém okraji Malé Strany zůstal poněkud pozapomenutý Malostranský špitál. Spolu se středověkým kostelíkem,...  celý článek