metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / 0 °C

Středa 29. listopadu 2023. Svátek má Zina
Vizualizace Sazka areny

Už 10 let jezdíme za zábavou do Libně. Z původního projektu ale zbylo jen torzo

  8:00
Milujeme hokej a hokejisté potřebovali halu na mistrovství světa v roce 2004. Přesně před 10 deseti lety se otevřela Sazka Arena, dnes přejmenovaná na O2 arenu.

Celý megaprojekt tehdejšího ředitele Sazky Aleše Hušáka zůstal ale jen torzem. Kolem arény, která zabírá zhruba pět hektarů, měl vzniknout patnáctihektarový Zelený ostrov, jakési nové centrum průmyslové Libně. V šedivé změti parkovišť a obchodů moc místa na zeleň nezbylo.

Napřesrok se do arény vrátí hokejový šampionát

Stavbaři se do Libně ale vrátí. "Jak pro mistrovství Evropy v atletice, tak pro mistrovství světa v hokeji potřebují organizátoři malou halu. Investičně půjde o velmi náročnou akci," uvedl ředitel O2 areny Robert Schaffer. Mezi největší akce letošního roku patří ovšem určitě koncerty Robbieho Williamse, Justina Timberlakea nebo Lady Gaga. "Přijede i legenda Bob Dylan nebo u nás velmi oblíbená Kylie Minogue," dodává mluvčí areny Oldřich Babický. V červnu přivítá O2 arena českou premiéru show Top Gear Live. Ale výjimečné jsou i tři koncerty kapely Lucie. 

V rámci oslav desátého výročí O2 areny se v sobotu bude konat veřejné bruslení spojené se dnem otevřených dveří. Přístupná bude například šatna hokejové Slavie nebo Síň hokejových tradic.

Deset let provozu

Za deset let se v hale odehrála zhruba tisícovka akcí a navštívilo jí šest milionů lidi.

  • Akcím dominuje hokej, za 10 let se v areně odehrálo 388 zápasů, 326 připadá na hokejovou Slavii.
  • Návštěvnický rekord drží Madonna, v r. 2006 ji tu vidělo 18 628 diváků.
    Za deset let se zde vypilo zhruba tři miliony piv, snědlo 50,5 tuny klobás a 63,8 tuny smažených kuřecích nugetek a křidélek.
  • Pokud je třeba změnit halu z hokejového nastavení na koncert, znamená to přesunout na 110 tun materiálu. Stihne se to za šest hodin.
  • Kromě tradičních sportů tu byla  show na snowboardech a lyžích či rodeo.

Komentáře

Hlavní zprávy

Českému školství chybějí učitelé. Hrozí zánik některých odborných předmětů?

vydáno 29. listopadu 2023  21:00

Nedostatek pedagogů mává s tuzemským školstvím. Roli hrají platové podmínky i vysoký věk učitelů.  celý článek

Poznejte tajemné rostliny. Třeba vousatce hnědavého nebo terčovku hrbolkatou

vydáno 29. listopadu 2023  18:50

Ochránci přírody chystají lichenologický seminář. Ten se v Michelské ulici koná v rámci třídenní vánoční výstavy ovoce.  celý článek

Vládce temnot i První den mého života. Italové míří do pražské Lucerny

vydáno 29. listopadu 2023  15:39

Stejně jako v minulých ročnících festivalu bude část věnována některým velkým mistrům italského umění, jako jsou Borromini, Bernini a Caravaggio.  celý článek

Lyžařská střediska brzy otevřou. Některé skiareály chtějí zkrátit čekací dobu na vlecích

vydáno 29. listopadu 2023  11:26

Lyžařská střediska v Česku a Slovensku se již intenzivně připravují na nadcházející sezonu. Kromě kontroly zasněžovacích systémů či nasazení sněhových děl...  celý článek