metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 17 °C

Sobota 18. května 2024. Svátek má Nataša

V divadle Kalich spadl herec do hlediště. Zranil sebe i divačku

  19:21
Představení Robin Hood v divadle Kalich v Jungmannově ulici v sobotu odpoledne přerušila nehoda. Utrhlo se tu lano s hercem Janem Křížem, který spadl do hlediště. Spolu s ním se zranila i jedna divačka.
Jan Kříž | foto: ČTK

Při sobotním muzikálu Robin Hood v Divadle Kalich se utrhlo lano s hercem Janem Křížem. Herec zranil sebe a jednu divačku, žádný další divák nebyl ve stavu, který by vyžadoval zásadnější ošetření.

„Do nemocnice byli z divadla odvezeni jen Jan Kříž a z preventivních důvodů také jedna divačka,“ potvrdil Metru mluvčí Divadla Kalich Jaroslav Panenka. Původní zprávy mluvily o čtyřech zraněných divácích a jednom šestiletém chlapci. Hoch však pouze utrpěl šok. Kolem sobotní 21. hodiny pak byli herec i divačka znemocnice propuštěni, Kříž s pohmožděninami do domácího ošetřování.
Herec kromě Robina Hooda vystupuje i v dalším muzikálu Pomáda. Zda ho diváci uvidí v roli Dannyho ještě do konce roku, bude záležet na jeho aktuálním zdravotním stavu.

„Samozřejmě že bych rád Pomádu do konce roku ještě stihl, je to ale velmi pohybově náročná role a pokud by to mělo představení ohrozit, pak bych se jí vzdal,“ řekl Metru herec Jan Kříž.

K nešťastné události došlo při odpoledním představení, večerní představení Robina Hooda zůstalo na repertoáru, Jana Kříže vystřídal v hlavní roli Tomáš Savka. Poničené lano, které se s hercem utrhlo, si odvezla policie na expertizu.

Autor: Ondřej Nekola Metro.cz

Hlavní zprávy

Dovolená je pro Čechy stěžejním bodem v kalendáři. Podle průzkumu balí až den před odjezdem

vydáno 18. května 2024  14:00

Ačkoli před odjezdem na dovolenou někteří prožívají mírnou nervozitu, u třetiny Čechů převládá radost a nadšení. Preferují kombinaci aktivní dovolené a...  celý článek

Je rozhodně lepší trávit čas v kolektivu než sedět doma a litovat se, říká parahokejista Krupička

vydáno 18. května 2024  7:00

Sport miluje. Česko reprezentoval na čtyřech paralympiádách. Při poslední výpravě se Zdeněk Krupička dokonce stal vlajkonošem.  celý článek

Paralelní světy, kočka a pocuchaný mozek. Bestseller Temná hmota nepřekvapuje

Strážce streamu
vydáno 17. května 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Štve vás manželka? Děti pořád jen pyskují? Šéf je blbec? Nevadí. Stačí, když si promyslíte, jaké vaše životní rozhodnutí vás do tohohle neutěšeného...  celý článek

Fanoušci MHD vymění letos na akci Autobusový den terminál metra Letňany za Letenskou pláň

vydáno 17. května 2024  5:00

„Po šesti minulých ročnících, které se konaly v terminálu u stanice metra C Letňany, se letošní akce uskuteční na zcela novém místě! V sobotu 18. května...  celý článek