metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 29 °C

Úterý 25. června 2024. Svátek má Ivan

V Divoké Šárce zmizí kus skály za 1,5 milionu

  12:31
V soutěsce Džbán v Divoké Šárce začaly práce na řízeném uvolnění skalních převisů, u nichž hrozil samovolný pád na stezku pro pěší i cyklisty podél potoka.

Další 1 fotografie v galerii
Divoká Šárka | foto: MHMP

„Nebezpečný stav skalních bloků potvrdily na jaře dva geologické posudky. Práce podle zpracovaného projektu předpokládají odstarnění asi 380 metrů krychlových kamene z jižní skalní stěny soutěsky, a to převážně horolezeckým způsobem,“ uvedla radní hlavního města Prahy Jana Plamínková.

Práce zajistí specializovaná firma za cenu 1,65 milionu korun, přičemž náklady budou plně hrazeny z rozpočtu Odboru ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy. Odstraněné kameny budou odvezeny z prostoru Divoké Šárky na deponii a následně budou využity při údržbě pražských vodních toků a nádrží.

V souvislosti s pracemi v blízkosti cesty bude od příštího týdne uzavřen průchod soutěskou, a to v pracovních dnech od 8 do 17 hodin. Po ukončení prací, které by měly trvat zhruba tři týdny, bude průchod po cestě soutěskou otevřen.

Dočasné omezení průchodnosti soutěskou je nezbytné pro bezpečné provedení prací s cílem stabilizovat dlouhodobě narušený a nebezpečný úsek této krásné přírodní lokality Prahy.

Přírodní rezervace Divoká Šárka je nejstarší chráněný přírodní útvar v Praze. Byla vyhlášená v roce 1964 k ochraně tamní přírody i archeologických památek.

Autor: Metro.cz

Hlavní zprávy

Kdybych cestovala méně, mám na byt, říká moderátorka Primy. Určitě nelituje

vydáno 19. června 2024  18:42

Od začátku tohoto roku mohou diváci ranního zpravodajsko-publicistického bloku Nový den televize CNN Prima News vídat usměvavou tvář Sabiny Dračkové. Po...  celý článek

I po transplantaci ledviny atletka a zdravotní sestra miluje svůj život

vydáno 24. června 2024  11:17

Ve dvaceti letech jí lékaři diagnostikovali vážné onemocnění ledvin, později musela podstoupit transplantaci. V současnosti už padesátiletá zdravotní...  celý článek

Praha není nejdražší. Při placení vás „vykostí“ nejvíc ve středních Čechách

vydáno 24. června 2024  6:09

Zastrčený kout Krušných hor. Vyhledávaný hotel se stylovou restaurací. Tady to bude pálka, napadne vás. Když ale otevřete jídelní lístek, nestačíte se...  celý článek

České pivovary kráčejí k udržitelnosti a zároveň se snaží šetřit životní prostředí

vydáno 15. června 2024  8:32

Radegast chce zadržet v krajině více vody, než sám spotřebuje. Tento projekt přijde na miliony korun. Plzeňský Prazdroj zase vyvinul úspornější chladič...  celý článek