metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 18 °C

Sobota 18. května 2024. Svátek má Nataša

Další 1 fotografie v galerii
Divoká Šárka | foto: MHMP

V Divoké Šárce zmizí kus skály za 1,5 milionu

  12:31
V soutěsce Džbán v Divoké Šárce začaly práce na řízeném uvolnění skalních převisů, u nichž hrozil samovolný pád na stezku pro pěší i cyklisty podél potoka.

„Nebezpečný stav skalních bloků potvrdily na jaře dva geologické posudky. Práce podle zpracovaného projektu předpokládají odstarnění asi 380 metrů krychlových kamene z jižní skalní stěny soutěsky, a to převážně horolezeckým způsobem,“ uvedla radní hlavního města Prahy Jana Plamínková.

Práce zajistí specializovaná firma za cenu 1,65 milionu korun, přičemž náklady budou plně hrazeny z rozpočtu Odboru ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy. Odstraněné kameny budou odvezeny z prostoru Divoké Šárky na deponii a následně budou využity při údržbě pražských vodních toků a nádrží.

V souvislosti s pracemi v blízkosti cesty bude od příštího týdne uzavřen průchod soutěskou, a to v pracovních dnech od 8 do 17 hodin. Po ukončení prací, které by měly trvat zhruba tři týdny, bude průchod po cestě soutěskou otevřen.

Dočasné omezení průchodnosti soutěskou je nezbytné pro bezpečné provedení prací s cílem stabilizovat dlouhodobě narušený a nebezpečný úsek této krásné přírodní lokality Prahy.

Přírodní rezervace Divoká Šárka je nejstarší chráněný přírodní útvar v Praze. Byla vyhlášená v roce 1964 k ochraně tamní přírody i archeologických památek.

Komentáře

Hlavní zprávy

Dovolená je pro Čechy stěžejním bodem v kalendáři. Podle průzkumu balí až den před odjezdem

vydáno 18. května 2024  14:00

Ačkoli před odjezdem na dovolenou někteří prožívají mírnou nervozitu, u třetiny Čechů převládá radost a nadšení. Preferují kombinaci aktivní dovolené a...  celý článek

Je rozhodně lepší trávit čas v kolektivu než sedět doma a litovat se, říká parahokejista Krupička

vydáno 18. května 2024  7:00

Sport miluje. Česko reprezentoval na čtyřech paralympiádách. Při poslední výpravě se Zdeněk Krupička dokonce stal vlajkonošem.  celý článek

Paralelní světy, kočka a pocuchaný mozek. Bestseller Temná hmota nepřekvapuje

Strážce streamu
vydáno 17. května 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Štve vás manželka? Děti pořád jen pyskují? Šéf je blbec? Nevadí. Stačí, když si promyslíte, jaké vaše životní rozhodnutí vás do tohohle neutěšeného...  celý článek

Fanoušci MHD vymění letos na akci Autobusový den terminál metra Letňany za Letenskou pláň

vydáno 17. května 2024  5:00

„Po šesti minulých ročnících, které se konaly v terminálu u stanice metra C Letňany, se letošní akce uskuteční na zcela novém místě! V sobotu 18. května...  celý článek