metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 8 °C

Úterý 5. března 2024. Svátek má Kazimír

Další 2 fotografie v galerii
Dvojice mužů se ochlazuje ve Vltavě v centru Prahy, kde dnes panovalo tropické horko. | foto: ČTK

V Klementinu padl rekord, naměřili tu 33,6 stupně. Pražané zamířili k vodě

  22:36
V Klementinu dnes padl teplotní rekord, naměřili tu 33,6 stupně Celsia. "Původní rekord 31,9 stupně platil z let 1946, 1950 a 2003," řekl meteorolog Českého hydrometeorologického ústavu. Klementinum je nejstarší česká stanice, měří od roku 1775. Rekordy dnes padly na zhruba polovině stanic ze 135, které měří alespoň 30 let. Nejtepleji bylo v Praze na Karlově, kde naměřili 34,4 stupně Celsia.

Tropické víkendové teploty vylákaly Pražany především k vodě. Vysokou návštěvnost hlásí například Žluté lázně nebo Hostivařská přehrada. Zejména dnes ale na vedro doplatila pražská zoo, proti sobotě tam dorazila jen polovina lidí.

K vodě mířily tisíce lidí

Podle mluvčí Žlutých lázní Hany Tietze přišlo v sobotu 3000 lidí, dnes do 15.00 asi polovina, ale dá se očekávat, že jejich počet ještě vzroste. "Na to, že je opravdu hezký víkend a spousta Pražanů odjíždí pryč, je to více než hezký výsledek," řekla Tietze.

Nápor zažívají také na Hostivařské přehradě. Dnes dorazilo asi 2000 lidí, ale také v tomto případě je pravděpodobné, že jich ještě přibude. "Mnoho z nich tu nezůstává celý den. Točí se to, takže to číslo by nakonec mělo být vyšší," sdělil správce areálu.

Návštěvnosti zoo škodí ošklivé i příliš hezké počasí

Vysoké teploty se ale zejména dnes podepsaly na návštěvnosti pražské zoo. V sobotu přišlo zhruba 9000 lidí, dnes asi o polovinu méně. "Ta sobotní čísla jsou na takové vysoké teploty dobrá, dnes už ta vedra byla trochu znát," řekla mluvčí zoo Jana Jirátová Ptačinská. Podle ní zoo škodí, pokud předpověď počasí hlásí ošklivé počasí nebo naopak tropické teploty. "Tropy se ale návštěvníkům snažíme zpříjemnit například tím, že máme po zoo speciální kropítka nebo dětská brouzdaliště," dodala mluvčí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Přerovská padesátka a její varianty lákají širokou veřejnost na túru

vydáno 5. března 2024  13:34

Okolím Přerova projde v sobotu 9. března 42. ročník pochodu Přerovská padesátka neboli Memoriálu Jiřího Caletky, pojmenovaného podle jednoho z jeho...  celý článek

Nejpracovitější filmová herečka Petra Hřebíčková hledá chlapa. Už zase

vydáno 5. března 2024  12:31

Nová komedie od tvůrců hitu Ženy v běhu se blíží do kin. Dostane v ní oblíbená herečka možnost zazářit i jinak než jako obvykle? Tedy jako ztrhaná matka...  celý článek

První sirkárna v Sušicích? Ne, vznikla v pražském Karlíně, tvrdí filumenisté

vydáno 5. března 2024  4:12

Filumenie je sběratelský obor věnovaný hlavně sbírání zápalkových nálepek, ale také související dokumentace, stojánků na zápalky a dalších s tím spojených...  celý článek

Vědmy mají konkurenci. Věštit už umí také umělá inteligence a nemýlí se

vydáno 4. března 2024  12:00

V současném digitálním světě se umělá inteligence (AI) zarývá čím dál více do kůže společnosti.  celý článek