metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 16 °C

Pondělí 4. března 2024. Svátek má Stela

VAŠE FOTKY: Tramvaje jedou do vodovny. Déšť Prahu nečekaně vyšplouchl

  14:59,  aktualizováno  16:20
To je zase kalamita! Tramvaj číslo 29 vjíždí do podjezdu u Bulhara a jde ke dnu jako Titanic. Cestovní horečku u pasažérů okamžitě střídá ponorková nemoc. Po schodech vedoucích z parčíku do Ruské ulice tečou vodopády. Ze Senovážného náměstí je rázem Senovážné moře. A cestující na Masarykově nádraží si musejí dávat velký pozor, aby omylem neskončili ve sprchovém koutě. Podívejte se, jak Prahu potrápil dnešní déšť.

Voda se valila nejen po ulicích, ale i v metru. "Vstup do vestibulu metra A Můstek je zavřený," napsal nám čtenář Aleš Náhlý. Jeho informaci potvrdila i mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. "Kromě toho déšť zatopil tramvajovou trať u hlavního nádraží. Linky 5, 26 a 29 musely být odkloněny," dodala Řehková.

Hasiči mají kvůli dešti napilno

Pražští hasiči vyjížděli kvůli přívalovému dešti zatím k 22 případům. "Většinou musíme čerpat vodu, zatopen byl například suterén Národní knihovny na Starém Městě," sdělila mluvčí hasičů Pavlína Adamcová. "Vyjížděli jsme hned po 14.00 do Michle, kde jsme museli zasahovat na několika místech," uvedla mluvčí. Hasiči byli často v Nuslích, výjezd registrovali i do Pařížské ulice nebo na Vinohrady. "Museli jsme jet také do restaurace v Lublaňské ulici, v níž stálo asi 40 centimetrů vody," podotkla Adamcová. Na Senovážném náměstí spadl před hotelem strom, který bylo potřeba odstranit.

V Divadle ABC voda zasáhla herecké šatny, klub, kanceláře, rekvizitárnu a zadní část jeviště. "Dnešní představení Markéta Lazarová od 19.00 se proto ruší. O dalších případných změnách v programu bude Divadlo ABC informovat na webových stránkách," řekla mluvčí Městských divadel pražských Tereza Mrzenová.

Toalety přetečou pokaždé, když prší

Provoz Národní knihovny přerušen nebyl, hasiči již vodu z jejího sklepa odčerpali. "Voda vytekla ven z prostorů toalet, což se nám při přívalových deštích stává poměrně často. Je to v části, která ještě není revitalizovaná, a nemá proto zabezpečení proti spodní vodě," sdělila mluvčí knihovny Irena Maňáková. Škoda by podle ní měla být minimální, hasiči ale ještě kontrolují, zda se voda nedostala i do dalších sklepních prostor.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Komentáře

Hlavní zprávy

Vědmy mají konkurenci. Věštit už umí také umělá inteligence a nemýlí se

vydáno 4. března 2024  12:00

V současném digitálním světě se umělá inteligence (AI) zarývá čím dál více do kůže společnosti.  celý článek

Říkáte, že žijete zdravě? Opravdu? Vaše lednička prozradí celou pravdu

vydáno 4. března 2024  6:00

O nedostatek pacientů se nemusejí bát v Česku kardiologové, odborníci na alkoholismus, plicní specialisté a také obezitologové. Přitom jejich zaměření...  celý článek

Svědkové minulosti. Mizejí poštovní schránky, vypařily se taky tradiční trafiky

PRAHA? AHA!
vydáno 3. března 2024  11:03

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek

Komerční sdělení

Senioři, zatočte s dluhy, které vás tíží!

vydáno 3. března 2024

Pan Karel žije sám, je mu 71 let a má problém, který mu nedává spát. Hrozí mu, že kvůli nesplacenému úvěru přijde o byt. Nyní mu svitla naděje, že...  celý článek