metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 6 °C

Sobota 20. dubna 2024. Svátek má Marcela

Velký mejdan na vltavské vlně. Chystá se první skoro letní party na dohled Pražskému hradu

  20:17
Areál Vlny Štvanice v Holešovicích velkou akcí zahajuje letošní sezonu a otevírá se široké veřejnosti.

Další 1 fotografie v galerii
Nečekaná akce na Vltavě v Praze. V sobotu bude velká zábava u ostrova Štvanice. | foto: VlnyStvanice.cz

Surfování na říční vlně, rafting a kayak cross na kanále, e-foil a třeba paddleboardy na Vltavě. Toto a mnoho dalšího si budou moci vyzkoušet v sobotu návštěvníci velké celodenní akce v areálu Vlny Štvanice, který se tak po zimě otevírá do nové sezony široké veřejnosti.

Návštěvníky vedle všech těchto vodních aktivit v okolí celého ostrova čeká po celý den od 10 do 24 hodin například program pro děti, slackline a balanční hřiště, surfskate, cvičení, workshopy, dílna shapování prken, River Surf Bar, odpoledne a večer kapely i DJs. Od 17 hodin také proběhne debata o budoucí podobě ostrova za reprezentativní účasti politiků i architektů. Vstup do areálu Vlny Štvanice, který funguje mezi tenisovými kurty a skateparkem, je zdarma.

„Po prvním roce fungování letos celý areál otevíráme široké veřejnosti. Chceme, aby se stal další zastávkou a oživením tohoto ostrova uprostřed Prahy,“ říká Martin Leskovjan, předseda spolku Vlny Štvanice, který loni na kanál nedaleko Florence přitáhl téměř 1400 surfařů. „Máme také radost z toho, že se nám pro debatu o budoucím rozvoji a podobě ostrova Štvanice podařilo získat velmi reprezentativní zastoupení odpovědných osob,“ dodává Leskovjan.

Spolek Vlny Štvanice, který založili vodáci a surfaři, chce prostor bývalé armádní tréninkové tratě proměnit na park vodních sportů přístupný pro veřejnost.

Voda a zábava

  • Areál Vlny Štvanice v Holešovicích touto akcí zahajuje letošní sezonu a otevírá se široké veřejnosti. Vedle možnosti surfování pro pokročilé i začátečníky zde bude celoročně fungovat půjčovna veškerého vodáckého vybavení, kurzy, dílna nebo River Surf Bar.
  • Spolek Vlny Štvanice provozuje nejen river surfovou vlnu, ale i dráhu s divokou vodou. Zakladatel Vln Štvanice je slalomář Martin Leskovjan a jednou z hlavních duší projektu je i Jan Vondra, trenér reprezentace slalomářů. Jeho činnost je bez veřejných dotací v celé výši financována samotnými vodáky.
  • Akce se uskuteční od 10 hodin do půlnoci a na návštěvníky čekají lahůdky. Kromě toho, že si zkusí jízdy na kanále, jsou také připraveny aktivity pro děti, půjčovna paddleboardů, takže lidé mohou vyrazit na Vltavu, jóga a spousta dalších akcí.
Autor: Metro.cz

Hlavní zprávy

HBO zhorší kvalitu svým předplatitelům, „levný“ Netflix se brzy chystá k nám a je to hit

Strážce streamu
vydáno 19. dubna 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Internetová televize HBO Max, jak ji uživatelé doposud znají, zanikne ve druhé polovině května. Nová služba láká na sportovní balíček. Ceny jsou ale zatím...  celý článek

Ví, že ho fotíte? Snímky vašich ratolestí mohou zneužít pedofilové či vyděrači

vydáno 19. dubna 2024  5:00

Někdo by si mohl myslet, že největším strašákem sociálních sítí jsou falešné účty, které se vyjadřují do komentářů pod příspěvky a píšou hejty se záměrem...  celý článek

Biker Michal Maroši se divákům otevře v dokumentu Ten, co slaví každý den

vydáno 18. dubna 2024  12:00

Vrcholových sportovců je nepočítaně, ale jen pár z nich může říct, že o nich někdo natočil film. Mezi takové nově patří i biker Michal Maroši, který si i...  celý článek

Fanoušci dopravy mají letos žně. V Benešově se opět můžou projet Hurvínkem

vydáno 18. dubna 2024  18:05

Pražské metro zahájilo provoz 9. května 1974. Výročí si dopravní podnik připomíná po celý rok. Kromě programu spojeného s oslavami padesáti let podzemky...  celý článek