metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / -1 °C

Úterý 5. prosince 2023. Svátek má Jitka
Takto může nové Masarykovo nádraží vypadat.

Vlaková zastávka Výtoň i nová Masaryčka. Radní odhlasovali plno změn

  20:52
Zastupitelé hlavního města schválili na večerním jednání kdejakou novinku. Rada města je nově rozdělena do tří částí, které mají své vlastní šéfy. Čtěte přehled změn.

  1. Změní se územní plán železniční trati mezi hlavním a smíchovským nádražím. Zvýší se tak její kapacita a vznikne nová zastávka Výtoň. Z Podskalí na Smíchov je třeba rozšířit most, asi vznikne nový.
  2. Zastupitelé rozhodli, že Severojižní magistrála nepovede plánovanými tunely. Zastavili změnu územního plánu.
  3. Téměř desetihektarový pozemek ve Stodůlkách mezi Jeremiášovou ulicí a takzvanou Novou Jinočanskou spojkou kde developer plánoval masivní výstavbu, by měl nadále zůstat nezastavěný.
  4. Masarykovo nádraží bude přestavěno. Pernerova a ulice Na Florenci budou propojeny a počítá s vybudováním železničního muzea. Zachováno zůstane nádraží a objekt pošty u Hybernské ulice. Na nádraží bude rezerva pro napojení na rychlodráhu na letiště.
  5. V Radotíně nedaleko Pražského okruhu vznikne v rámci rekreačně-sportovního areálu pouze jedno jezero. V severovýchodní části podle studie bude i umělý kanál na vodní slalom včetně zázemí.
  6. Pražští zastupitelé hlasy TOP 09 a ČSSD schválili přerozdělení téměř 225 milionů korun získaných z hracích automatů a loterií. Polovinu zisku z výherních automatů dostanou městské části.
  7. Schválili návrh zákona o regulaci prostituce, která by se tak stala řádným podnikáním. Prostitutky by musely žádat o povolení, souhlas s činností by musely mít i veřejné domy.

Komentáře

Hlavní zprávy

Centrum Paprsek funguje již třicet let, stará se o více než sto klientů

vydáno 5. prosince 2023  5:54

Před pár dny otevřené centrum slouží hlavně klientům od šestnácti do čtyřiceti pěti let, kterým byla diagnostikována porucha autistického spektra.  celý článek

Poslouchají nás také babičky, říkají autorky úspěšného podcastu Vyhonit ďábla

vydáno 4. prosince 2023  14:09

Věci nazývají pravými jmény. Zároveň se i snaží správně pojmenovávát části pohlavních orgánů. Zuzana Kašparová a Terézia Ferjančeková jsou dvě kamarádky,...  celý článek

Streamu vládnou ještěři. Animovaný Leo vás pobaví. Mariňák Adam Driver si konečně zastřílí

vydáno 4. prosince 2023  12:55

Máme pro vás hned dva filmové tipy na chladné večery. Jeden najdete na Netflixu, druhý pro změnu na HBO Max.   celý článek

Vysokoprocentní čokoláda by určitě neměla být hořká, říká odbornice

vydáno 4. prosince 2023  5:14

Michaela Dohnálková začala s kakakovými boby pracovat v roce 2015 doma v kuchyni, s válečkem a fénem.  celý článek