metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 28 °C

Sobota 20. července 2024. Svátek má Ilja

Vsadil se, že za dva roky olízne všechny katedrály v Británii

  6:00
Začalo to jako přihlouplá hospodská sázka a je z toho příběh, který s pobavením sledují tisíce lidí. Šestadvacetiletý Lawrence Edmonds se vsadil, že za dva roky procestuje celou Británii a olízne všechny katedrály.
Šestadvacetiletý Lawrence Edmond olizuje katedrály. Pokud neolíže všechny, bude

Šestadvacetiletý Lawrence Edmond olizuje katedrály. Pokud neolíže všechny, bude muset proběhnout rodným Yorkem nahý. | foto: Profimedia.cz

"Chutnal jsem toho v životě už hodně. Od zkaženýho masa ze žraloka po ovčí oko, ale nic nechutná tak strašně jako katedrála ve Wakefieldu," svěřil se nedávno Lawrence na svém blogu. Jeho bizarní cesta, během které musí do poloviny letošního prosince navštívit a olíznout každý anglikánský svatostánek na britských ostrovech, upoutala pozornost britských médií. Začalo to lokálními plátky jako York Press, nedávno o Lawrencovi referovala i BBC a jeho blog sledují tisíce lidí.

Olízneš, nebo zmrzneš?

Šestadvacetiletý Lawrence Edmond olizuje katedrály. Pokud neolíže všechny, bude
Šestadvacetiletý Lawrence Edmond olizuje katedrály. Pokud neolíže všechny, bude

Jak to celé začalo? Jak jinak než v hospodě. A jak jinak, než že Lawrence do toho spadl tak trochu omylem. Dan a Adam, Lawrencovi kámoši, se jednoho asi pozdnějšího večera vsadili, že Dan půjde a během dvou let osobně olízne každou katedrálu na Britských ostrovech. Pokud prohraje, musí proběhnout rodným Yorkem nahý. A pokud vyhraje, poběží prosincovým Yorkem nahatý Adam.

Jenže Dan si hned po první katedrále v Exeteru uvědomil, že tahle mise je nad jeho síly, a tak na scénu vstupuje Lawrence a bere Danovu sázku na sebe. No, není to hezké? Takoví kámoši. A nebo Dan a Lawrence chtějí vidět nahého Adama stůj co stůj?

Snad nikoho neurazím

Lawrence on-line

Šestadvacetiletý Lawrence Edmond olizuje katedrály. Pokud neolíže všechny, bude
  • V době uzávěrky chybělo Lawrencovi ke splnění jeho mise olíznout šestnáct katedrál, většina jeho restů leží na severu ve Skotsku a v Severním Irsku.
  • Pokud chcete sledovat jeho cestu, koukněte na jeho obsáhlý blog.
  • Najdete zde detailní popisy každé jeho návštěvy, obsáhlou fotogalerii a také mapku, kam všude zavítal a co mu ještě ke splnění cíle chybí.
  • Velmi zajímavé je také pročítat se komentáři.

Zatímco západní svět sdílí své pohoršení nad ruským procesem s Pussy Riot, Lawrencova lízací cesta vyvolává spíše pobavený úsměv. Za rok a půl olizování katedrál se mu prý stalo jen jednou, že by vzbudil nějaké významnější veřejné pohoršení.

Jen v Nottinghamshiru na něj vyběhl místní hlídač, a tak vzal Lawrence nohy na ramena. Ale líznout si stačil. "Doufám, že jsem nikoho neurazil a že mi lidé moje olizování odpustí," říká smířlivě v rozhovoru pro britské církevní Church Times.

Gurmánský zážitek

"Rád navštěvuji nová místa a tohle je skvělý způsob, jak poznávat nové věci. A olizovat je," píše v jednom ze svých příspěvků na blogu Lawrence. A dodává, že jeho jazyk je s každou další katedrálou citlivější na drobné nuance v chuti. Stává se z něj katedrálový gurmán. Například lichfieldskou katedrálu v Midlands popisuje následovně: "Načervenalý pískovec příjemně hřeje na jazyku. Necítíte žádné stopy slanosti nebo čehokoliv, co by zkazilo výsledný chuťový požitek."

Šestadvacetiletý Lawrence Edmond olizuje katedrály. Pokud neolíže všechny, bude
Šestadvacetiletý Lawrence Edmond olizuje katedrály. Pokud neolíže všechny, bude

Stejně tak jako si Lawrence užívá svou misi, s každou další olíznutou katedrálou trochu znervózní jeho kámoš Adam. Je jasné, že s mediální pozorností, která je jejich sázce věnována, asi nebude úplně snadné se ze svého úkolu vyvléct. Šestnáctý prosinec se blíží. "Adam v tu dobu bude prý v zahraničí. Ale to nevadí. Já si počkám. Dřív nebo později bude Adam muset do naha," říká Lawrence.

Přečtěte si nové číslo magazínu MEN a WOMEN ONLY

Magazín
Autor: Jan Štěpánek Metro.cz

Hlavní zprávy

Stověžaté středověké město se konečně nadechlo a rozepjalo svá křídla

vydáno 20. července 2024  5:40

Před 150 lety, 20. července 1874, začalo bourání hradeb, které chránily Prahu před útoky a ostřelováním. Začalo se ve čtyři hodiny ráno na procitající...  celý článek

Odpočinková úchylárna a infantilní nuda. S dvojicí nových animáků pro dospělé neztrácejte čas

Strážce streamu
vydáno 19. července 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Opět tu máme po dlouhé době seriálový tuplák. Dva animované seriály pro dospělé - Buchty a klobásy: Ráj potravin a Výbušná koťátka - si totiž před pár dny...  celý článek

Kina pod širákem mají zvláštní atmosféru. Víme, kde v metropoli zažít pravou letní pohodičku

vydáno 19. července 2024  5:36

Možností, kde o prázdninách mrknout na film, jsou v Praze desítky. Pár tipů na letní kina má i deník Metro. Náš výběr nabízí klasiky pro velký počet...  celý článek

Mladí nepracují efektivněji, jen v práci nechtějí strávit celý život

vydáno 18. července 2024  19:46

Čtyřdenní pracovní doba se v Evropě stává trendem. Svým zaměstnancům ji nabízejí například firmy na Islandu, v Belgii, Švýcarsku nebo Německu. V Česku se...  celý článek