Podle pořadatelů je výstava lidských těl v Česku nejspí naposledy. Organizátoři se toti dostali do sporu s ministerstvem a radnicí Prahy 7.
V Křiíkových pavilonech holeovického Výstavitě končí expozice, která ukazuje a vysvětluje kompletní fungování lidského těla. Dosud ji navtívily desetitisíce návtěvníků. Exponáty jsou vytvořeny ze skutečných lidských těl, to odporuje platným zákonům. Výstava Body The Exhibition je zde pravděpodobně naposledy. Nové zákony toti s největí pravděpodobností nebudou povolovat výstavu znovu do země přivézt a zorganizovat. Z naeho pohledu je to koda, protoe jde o skvělou edukativní záleitost, sdělila za pořadatele Lucie Nouzová z JVS Group.
Na soud se kvůli výstavě obrátila radnice Prahy 7. Ta ádala policii o pomoc při pohřbení lidských pozůstatků exponátů výstavy. Policisté úředníkům vstup do prostor výstavy ale nezajistili, přestoe výstava podle ministerstva pro místní rozvoj poruuje zákon o pohřebnictví.
Policie povauje zásah za příli invazivní postup. Obrátím se tedy na soud s cílem získat rozhodnutí, které zabrání tomu, aby takzvaná výstava jetě někdy v budoucnu přijela do naí země, uvedl pro Metro Jan Čiinský, starosta Prahy 7. Argument pořadatelů, e se jedná o exponáty, a ne o lidské pozůstatky, podle starosty neobstojí, protoe občanský zákoník uvádí, e lidské tělo ani jeho části nejsou věcí.
Exponáty si firma JVS Group legálně pronajala od americké produkce. Lidské ostatky, ze kterých exponáty vznikly, byly zpracovány metodou plastinace, při které se v několika náročných procedurách vymění tělní tekutiny za plast.


















