metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 24 °C

Čtvrtek 20. června 2024. Svátek má Květa

Za hobita vás knihovnice odmění. Musíte ale znát správnou odpověď

  7:00
V prosinci si nemusíte užívat pouze vánoční atmosféry. V Praze se uskuteční řada kulturních akcí. Mimo koncertů si můžete také zasoutěžit.
Připravena je řada vánočních koncertů. | foto: ČTK

Jak strávit čas před příchodem Štědrého dne? V metropoli je pro vás připravena řada akcí. Milovníci období první republiky mohou vyrazit ve středu 19. prosince do kavárny Nová syntéza ve Veletržním paláci, kde bude připraven kulturní program ve stylu zmíněného období.

Kulinský opět s taktovkou

Kdo dává přednost kontroverzním osobám a hudbě, ten zas může zajít na jeden z koncertů bývalého sbormistra Bambini di Praga Bohumila Kulínského, který byl dříve odsouzen za zneužívání nezletilých sboristek.

Již zítra se uskuteční v kostele svatého Klimenta v Klimentské ulici dobročinný koncert pro lidi trpící Parkinsonovou chorobou. Dostaví se i slavné osobnosti.

Akce

  • Předvánočních akcí je celá řada. Podívejte se, kam vyrazit.
  • Městská knihovna v Praze zahajuje ve čtvrtek zajímavou soutěž. V sedmi pobočkách je ukryto pro milovníky J. R. R. Tolkiena sedm otázek týkajících se knihy Hobit. Kdo vypátrá těchto sedm poboček a zodpoví otázky, bude knihovnicemi odměněn.
  • V Klementinu se už dnes můžete dozvědět více o historii českých betlémů. Akce začíná v sedmnáct hodin. Na betlémy se budete moci i podívat.
  • V Českém muzeu hudby v Karmelitské ulici 18. prosince vystoupí Komorní pěvecký sbor Rosa. Koncert dalších sborů se zde bude konat také 19. a 20. prosince.
  • V Národopisném muzeu v Letohrádku Kinských se v sobotu 15. prosince uskuteční vánoční dílny. Návštěvníci si zde budou moci vyrobit vlastní vánoční ozdoby.
  • V úterý 18. 12. můžete zajít na vánoční koncert do kostela Nejsvětějšího Salvátora.
Autor: Adam Váchal Metro.cz

Hlavní zprávy

Železnice se rozrůstá příliš pomalu. Hrozí kolaps, varují mnozí odborníci

vydáno 20. června 2024  5:14

Organizátor dopravy si nechal vypracovat podrobnou analýzu kapacity tratí. Kritické přetížení hrozí v první řadě velmi využívaným vlakům z Prahy do...  celý článek

Český James Bond se jmenoval Ladislav Bittman. Kariéru začal před 60 lety

vydáno 20. června 2024  12:20

Komunisti vylovili nacistický archiv! Žabím mužům se povedl nález desetiletí! Americký magazín Life přinesl před 60 lety sérii senzačních odhalení z...  celý článek

Japonská Mazda MX-5 je nesmrtelná. Její milovníci zažijí o víkendu Rozkoš

vydáno 19. června 2024  17:20

Už za pár dní se bude okresem Náchod ozývat zvuk stovek motorů automobilů značky Mazda MX-5. Po pěti letech si tu totiž předposlední červnový víkend dají...  celý článek

Stopy po okupačních kulkách, které vydržely na fasádě a také vlajkodržáky na Letné

vydáno 16. června 2024  11:30

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek