metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 21 °C

Neděle 19. května 2024. Svátek má Ivo

Zakletá šestka. Kolony na Vypichu zůstaly i po dokončení oprav kolejí

  17:34
Autobusy nabírají drastická zpoždění, řidiči aut v kolonách klejí. Nejdřív se opravovala tramvajová trať, teď silnice na Bělohorské. Kdy tohle skončí?
Také zdlouhavá instalace reklamních nosičů u nově zbudované zastávky Kukulova pije krev řidičům. | foto: Adam Halmoši

Těžcí sólisté? Vypadá to tak. Vedení města a jeho podřízené organizace zřejmě opravy kolejí a vozovek spolu vůbec nekoordinují. Jinak se totiž nedá pochopit, proč se úseky neopravují najednou a proč chaotické načasovánímé prací komplikuje životy motoristů i cestujících v hromadné dopravě.

TSK: Chtěli jsme opravovat spolu s kolejemi, ale...

Shodou okolností často v Praze 6, části, která si v poslední době různých omezení užila až až. Příkladem je frekventovaná Bělohorská ulice. Jen co tam v půlce září skončila zdlouhavá rekonstrukce tramvajové trati, pustila se o měsíc později Technická správa komunikací do frézování vozovky u Vypichu. Výsledkem jsou dlouhé kolony směrem k této rušné křižovatce, ve kterých trpí nejen řidiči, ale i cestující v autobusech. Ostatně oproti jízdním řádům tam nabírají výrazná zpoždění. A tak to bude až do neděle, kdy mají práce kolem Vypichu skončit.

Mluvčí Technické správy Barbora Lišková argumentuje, že obě opravy, tedy kolejí i vozovky, měly původně probíhat ve stejném termínu. „Bohužel vzhledem ke zpoždění výstavby rekonstrukce tramvajové trati Bělohorská, která byla v režii dopravního podniku, nám bylo písemně sděleno, že nelze naše akce realizovat v plánovaných termínech,“ sdělila na dotaz Metro.cz Lišková.

Problémů je na trase víc

Jenže problémem je i zúžená vozovka u vznikající stanice metra Motol nebo u nově zbudované zastávky městské dopravy v Kukulově ulici směrem od Vypichu.
„Už několik dní je tu blokován jízdní pruh. Ale je potřeba hlavně osadit city light (reklamní nosič – pozn. red.), doprava počká, že?“ zamýšlí se mluvčí Prahy 6 Adam Halmoši. Tak všem pevné nervy!

Test trpělivosti

Mluvčí Prahy 6 Adam Halmoši se vydal z práce a do práce autobusem.

  • V pondělí 20. října vyjel v 17.40 autobusem 174 z Hradčanské na Vypich. Podle jízdního řádu má cesta trvat 11 minut, dorazil až v 18.19.
  • V úterý 21. října nastoupil v 8.47 na zastávce Motol do autobusu 180. „Dojezd na Vypich v 9.07, po dvaceti minutách!“ hlásil Halmoši. Přitom tato trasa má zabrat jen pět minut.
Autor: Tomáš Belica Metro.cz

Hlavní zprávy

Dovolená je pro Čechy stěžejním bodem v kalendáři. Podle průzkumu balí až den před odjezdem

vydáno 18. května 2024  14:00

Ačkoli před odjezdem na dovolenou někteří prožívají mírnou nervozitu, u třetiny Čechů převládá radost a nadšení. Preferují kombinaci aktivní dovolené a...  celý článek

Je rozhodně lepší trávit čas v kolektivu než sedět doma a litovat se, říká parahokejista Krupička

vydáno 18. května 2024  7:00

Sport miluje. Česko reprezentoval na čtyřech paralympiádách. Při poslední výpravě se Zdeněk Krupička dokonce stal vlajkonošem.  celý článek

Paralelní světy, kočka a pocuchaný mozek. Bestseller Temná hmota nepřekvapuje

Strážce streamu
vydáno 17. května 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Štve vás manželka? Děti pořád jen pyskují? Šéf je blbec? Nevadí. Stačí, když si promyslíte, jaké vaše životní rozhodnutí vás do tohohle neutěšeného...  celý článek

Fanoušci MHD vymění letos na akci Autobusový den terminál metra Letňany za Letenskou pláň

vydáno 17. května 2024  5:00

„Po šesti minulých ročnících, které se konaly v terminálu u stanice metra C Letňany, se letošní akce uskuteční na zcela novém místě! V sobotu 18. května...  celý článek