metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 10 °C

Středa 24. dubna 2024. Svátek má Jiří

Ze Smíchova vyletí už dnes světelné holubice. Nad Vltavou zazáří show z New Yorku

  9:40
Kilometry kabelů a hadic. Díky nim bude na Vltavě show jako v New Yorku. Promítat se bude na vodní projekční ploše široké 50 a vysoké 25 metrů.
Vodní show

Vodní show | foto: 

Letící holubice a mnoho dalšího promítnou už dnes organizátoři vodní show na Vltavě všem příchozím. Motivy budou k vidění na vodní projekční stěně široké padesát metrů, voda vystříkne do výšky až 25 metrů.

„Projekční stěna vznikne přímo na Vltavě v místě Smíchovské pláže,“ říká Roman Kulifaj ze společnosti Sazka, která akci při příležitosti prvního losování loterie Eurojackpot pořádá. Show můžete skvěle sledovat z náplavky na Rašínově nábřeží mezi Palackého a Železničním mostem.

Technické zajímavosti

Vodní show bude v Praze na Vltavě tři dny. Ode dneška do soboty ji můžete sledovat vždy od 19.30, 20.30 a 21.30, trvá 15 minut.

  • Technické zázemí je v prostorách Smíchovské pláže. Zde budou umístěny velkokapacitní videoprojektory, generátory elektrické energie, kilometry kabelů a hadic.
  • Vodu pro projekční stěnu budou čerpat desítky čerpadel a během téměř patnáctiminutové show se pro projekci spotřebuje takové množství vody, které by stačilo na naplnění 25metrového plaveckého bazénu.
  • Na přípravě show pracuje tým téměř 200 lidí z mnoha oborů.
Autor: Romana Barboříková Metro.cz

Hlavní zprávy

Důležité je přijmout svoji identitu a bojovat za svá práva, říká manažerka Klára Sobotková

vydáno 23. dubna 2024  18:30

Ve světě, kde dominovali muži, se odvážila zaujmout klíčové pozice. Klára Sobotková se stala průkopnicí průmyslového sektoru v České republice. Od roku...  celý článek

Ve čtvrtek vše předvedeme lidem a já se už nemůžu dočkat, těší se Anna K.

vydáno 23. dubna 2024  12:30

Čerstvá držitelka Ceny Anděl za píseň Údolí včel Anna K. zve své fanoušky na dva koncerty. V pražském Foru Karlín ve čtvrtek a o dva dny později v...  celý článek

Braník ve víru změn. Nový biotop hlídá tučňáčí rodinka. Z ohořelé ostudy bude park

vydáno 23. dubna 2024  5:30

Kouř na obloze a zvuk sirén. V Braníku v poslední době evergeen. Opuštěný areál bývalých stavebnin hoří několikrát do roka. Objekt na začátku Vrbovy ulice...  celý článek

U sebe doma vyrobím, na chalupě si pak posvítím? Jenže je to trochu jinak

vydáno 22. dubna 2024  18:30

České obecné fotovoltaické prostředí srší optimismem, ale současně v něm vládne mezi lidmi hodně legend. Jednou z nich je třeba možnost sdílení energie...  celý článek