metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 29 °C

Pátek 19. července 2024. Svátek má Čeněk

Ze Smíchova vyletí už dnes světelné holubice. Nad Vltavou zazáří show z New Yorku

  9:40
Kilometry kabelů a hadic. Díky nim bude na Vltavě show jako v New Yorku. Promítat se bude na vodní projekční ploše široké 50 a vysoké 25 metrů.
Vodní show

Vodní show | foto: 

Letící holubice a mnoho dalšího promítnou už dnes organizátoři vodní show na Vltavě všem příchozím. Motivy budou k vidění na vodní projekční stěně široké padesát metrů, voda vystříkne do výšky až 25 metrů.

„Projekční stěna vznikne přímo na Vltavě v místě Smíchovské pláže,“ říká Roman Kulifaj ze společnosti Sazka, která akci při příležitosti prvního losování loterie Eurojackpot pořádá. Show můžete skvěle sledovat z náplavky na Rašínově nábřeží mezi Palackého a Železničním mostem.

Technické zajímavosti

Vodní show bude v Praze na Vltavě tři dny. Ode dneška do soboty ji můžete sledovat vždy od 19.30, 20.30 a 21.30, trvá 15 minut.

  • Technické zázemí je v prostorách Smíchovské pláže. Zde budou umístěny velkokapacitní videoprojektory, generátory elektrické energie, kilometry kabelů a hadic.
  • Vodu pro projekční stěnu budou čerpat desítky čerpadel a během téměř patnáctiminutové show se pro projekci spotřebuje takové množství vody, které by stačilo na naplnění 25metrového plaveckého bazénu.
  • Na přípravě show pracuje tým téměř 200 lidí z mnoha oborů.
Autor: Romana Barboříková Metro.cz

Hlavní zprávy

Kina pod širákem mají zvláštní atmosféru. Víme, kde v metropoli zažít pravou letní pohodičku

vydáno 19. července 2024  5:36

Možností, kde o prázdninách mrknout na film, jsou v Praze desítky. Pár tipů na letní kina má i deník Metro. Náš výběr nabízí klasiky pro velký počet...  celý článek

Mladí nepracují efektivněji, jen v práci nechtějí strávit celý život

vydáno 18. července 2024  19:46

Čtyřdenní pracovní doba se v Evropě stává trendem. Svým zaměstnancům ji nabízejí například firmy na Islandu, v Belgii, Švýcarsku nebo Německu. V Česku se...  celý článek

Zastávky na znamení plošně zavedli před třemi týdny. PIDiatr Vondráček je ale ne vždy stíhá hlásit

vydáno 18. července 2024  14:52

„Pro výstup stiskněte tlačítko.“ Tuhle hlášku slýchávají cestující v pražských autobusech a trolejbusech od konce minulého měsíce častěji, než by možná...  celý článek

Zvířata na Facebooku frčí víc než pervitin. Jaké jsou nejbizarnější zásahy pražských strážníků?

vydáno 18. července 2024  11:00

Připravili jsme přehled nejbizarnějších zásahů strážníků. V létě si máknou i kvůli nepozorným chovatelům. Co byste třeba udělali, kdybyste viděli zalézat...  celý článek