metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 22 °C

Úterý, 20. srpna 2019. Svátek má Bernard.
Pohyblivá plošina s diváky, kteří mají speciální 3D brýle.
Další 4 fotografie v galerii
Pohyblivá plošina s diváky, kteří mají speciální 3D brýle. | foto: FlyPragueMetro.cz

Prahu můžete poznat také netradičně. Pěkně seshora

31. července 2015  10:58 Marek Peška Metro.cz
Turisté mají možnost během několika minut poznat Prahu netradičním způsobem – letem nad střechami památek s audiokomentářem, aniž by museli opustit pevnou zem. Tedy, to není až tak úplně pravda. Maličký adrenalin tu přece jen zažijí.

Na Můstku, kousek od stejnojmenné stanice metra, se nachází atrakce, která nemá v Evropě obdoby – průlet Prahou FlyPrague. Přímo z ulice vcházíme do místnosti, kde stojí plošina se sedadly. Vítá nás letuška. Brzy už sedíme a připoutáváme se. Je to potřeba, nebude to jako v klasickém kině, plošina pod námi je totiž pohyblivá. Nasazujeme si speciální 3D brýle a startujeme.

Za chvíli letíme nad Václavským náměstím, přes Můstek ke Staroměstskému náměstí, v zatáčkách to příjemně houpe. Lehký adrenalin lze pak cítit při vzletu na úroveň Staroměstské radnice. Dostáváme se na Karlův most a otáčíme se, abychom si prohlédli historické části města.

„Náš koncept jsme nikde neokopírovali. Existují různá 3D nebo 5D kina a podobné atrakce, ale u nás jde o to vidět Prahu z jiné perspektivy. Vidět ji tak, jak ji jinak nemáte šanci spatřit. Ledaže byste si pronajmul vrtulník a dostal povolení k přeletu nad historickým centrem města, což je nereálné. Zjednodušeně řečeno, většina lidí si Prahu projde pěšky nebo projede městskou hromadnou dopravou. U nás se nad Prahou proletíte,“ říká spoluzakladatel FlyPrague Martin Ráliš s tím, že chtějí lidem dopřát autentický zážitek.

Celé video bylo natočené 3D kamerou umístěnou na dronu, takže mají cestující plnou volnost volby, kam se chtějí dívat.

Let nad Prahou uspokojí spíše turisty, kteří mohou s nadšením poznávat krásy české metropole mimo davy nebo fanoušky moderních technologií. Pro rodilé Pražáky to bude spíše jen takové malé zpestření třeba víkendového programu. Nicméně dáváme palec nahoru za snahu představit Prahu zase trochu jinak.

Komentáře

Hlavní zprávy

Kolečko: Režírování bylo, jako když řídíte kajak a nejste Hilgertová

Scenárista a režisér Petr Kolečko s herečkami Petrou Hřebíčkovou a Denisou...
vydáno 19. srpna 2019  15:33

Proslavil se jako scenárista. Na konci srpna ale vstoupí do kin komedie Přes prsty, pod kterou je Petr Kolečko podepsán také jako režisér. V rozhovoru pro...  celý článek

Ceny pozemků rostou, výměra pro jeden domek se zmenšuje

Pozemek v okolí Mladé Boleslavi hledala rodina čtyři roky. Oblíbenou lokalitu...
vydáno 19. srpna 2019  10:22

Ubírání obytné plochy se netýká jenom bytů. Lidem stačí stále menší pozemky i pro rodinný dům.  celý článek

Musel jsem takříkajíc objevit domov skrze pobyty v zahraničí, říká umělec

Mladý umělec Josef Zlamal má do 1. září výstavu svých obrazů v Galerii U...
vydáno 18. srpna 2019  6:06

Mladý umělec Josef Zlamal má do 1. září výstavu svých obrazů v Galerii U Betlémské kaple. Rozpovídal se i o netradiční technice a materiálech.  celý článek

Autobusy na Zličíně čekají škatulata. Může za ně děravá vozovka

Dopravní omezení během první etapy oprav na autobusovém nádraží Zličín.
vydáno 17. srpna 2019  6:00

V pondělí se začnou v prostorách autobusového terminálu na Zličíně dít nemalé změny. Kvůli opravě povrchu, který je podle dopravního podniku již ve velmi...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám