metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / -3 °C

Středa, 23. ledna 2019. Svátek má Zdeněk.
Pohyblivá plošina s diváky, kteří mají speciální 3D brýle.
Další 4 fotografie v galerii
Pohyblivá plošina s diváky, kteří mají speciální 3D brýle. | foto: FlyPragueMetro.cz

Prahu můžete poznat také netradičně. Pěkně seshora

31. července 2015  10:58 Marek Peška Metro.cz
Turisté mají možnost během několika minut poznat Prahu netradičním způsobem – letem nad střechami památek s audiokomentářem, aniž by museli opustit pevnou zem. Tedy, to není až tak úplně pravda. Maličký adrenalin tu přece jen zažijí.

Na Můstku, kousek od stejnojmenné stanice metra, se nachází atrakce, která nemá v Evropě obdoby – průlet Prahou FlyPrague. Přímo z ulice vcházíme do místnosti, kde stojí plošina se sedadly. Vítá nás letuška. Brzy už sedíme a připoutáváme se. Je to potřeba, nebude to jako v klasickém kině, plošina pod námi je totiž pohyblivá. Nasazujeme si speciální 3D brýle a startujeme.

Za chvíli letíme nad Václavským náměstím, přes Můstek ke Staroměstskému náměstí, v zatáčkách to příjemně houpe. Lehký adrenalin lze pak cítit při vzletu na úroveň Staroměstské radnice. Dostáváme se na Karlův most a otáčíme se, abychom si prohlédli historické části města.

„Náš koncept jsme nikde neokopírovali. Existují různá 3D nebo 5D kina a podobné atrakce, ale u nás jde o to vidět Prahu z jiné perspektivy. Vidět ji tak, jak ji jinak nemáte šanci spatřit. Ledaže byste si pronajmul vrtulník a dostal povolení k přeletu nad historickým centrem města, což je nereálné. Zjednodušeně řečeno, většina lidí si Prahu projde pěšky nebo projede městskou hromadnou dopravou. U nás se nad Prahou proletíte,“ říká spoluzakladatel FlyPrague Martin Ráliš s tím, že chtějí lidem dopřát autentický zážitek.

Celé video bylo natočené 3D kamerou umístěnou na dronu, takže mají cestující plnou volnost volby, kam se chtějí dívat.

Let nad Prahou uspokojí spíše turisty, kteří mohou s nadšením poznávat krásy české metropole mimo davy nebo fanoušky moderních technologií. Pro rodilé Pražáky to bude spíše jen takové malé zpestření třeba víkendového programu. Nicméně dáváme palec nahoru za snahu představit Prahu zase trochu jinak.

Komentáře

Hlavní zprávy

GALERIE: černé, rudé i oranžové. Deník Metro posbíral snímky barevných tramvají

Tramvaj RunCzech
vydáno 23. ledna 2019  15:56

V Liberci jezdí bílozelené tramvaje, v Brně mají vozy bíločervené a Plzeň má tramvaje žluté s bílým pruhem. Když si člověk představí pražskou tramvaj,...  celý článek

Čtenáři deníku Metro se chlubí fotografiemi bizarních WC

Filmové ateliéry AB Barrandov
vydáno 23. ledna 2019  13:06

Na neobvyklé toalety narážejí čtenáři Metra docela často. K takovému závěru jsme v redakci došli poté, co jsme si prohlédli desítky čtenářských...  celý článek

Dobrá zpráva! Čeští mladiství pijí méně než před deseti lety

Ilustrační snímek
vydáno 23. ledna 2019  12:27

Poprvé se s alkoholem setkávají děti v rodinách. Zbytek se dovědí od kamarádů a spolužáků.  celý článek

Cedule vyhání turisty. Nápis bránící ve vstupu do kostela svatého Jakuba pobuřuje

Cedule u sv. Jakuba.
vydáno 23. ledna 2019  9:12

Jak by se asi českým turistům líbilo, kdyby se nemohli podívat dovnitř památek v cizině? V tomto duchu se v posledních dnech nesou reakce řady Pražanů na...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám