metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 9 °C

Čtvrtek, 29. října 2020. Svátek má Silvie.
Podnikatel Roman Janoušek
Podnikatel Roman Janoušek | foto: www.golf.cz

Právníci domlouvají odškodnění, Janoušek chce být štědrý

23. května 2012  16:22 ČTK
Zmocněnec poškozené ženy, kterou podle policie srazil v opilosti lobbista Roman Janoušek, obdržel po dvou měsících od incidentu od motolské nemocnice bodové ohodnocení jejích zranění. Z toho bude vycházet při stanovení výše odškodnění. Janoušek chce přitom dát ženě několikanásobek částky určené expertem.

Zmocněnec jedenapadesátileté poškozené Vietmanky Josef Lžičař nyní zašle dokument obhájci Janouška Vítu Širokému, aby mohli začít jednat o náhradě škody.

Široký přitom již dříve podle Lžičaře uvedl, že bodové ohodnocení bude respektovat a hodlá jej násobně zvýšit. O konkrétních částkách však zatím Lžičař mluvit nechtěl. "To bodové ohodnocení pokládám za velice slušné. Když splní to, co slíbili, tak si myslím, že by mohla být s náhradou zatím spokojena, protože by ještě neměla být konečná," uvedl Lžičař.

Janoušek srazil řidičku, když vylezla z auta a šla za ním

Janoušek podle policie při jízdě 23. března v Praze 4 nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do vozu jedoucího před ním. Jel prý dál a zastavil až po zhruba 50 metrech na světelné křižovatce. Řidička z poškozeného auta za ním šla a pokoušela se ho kontaktovat, lobbista ji ale podle policie autem srazil a ujel. Policisté jej dostihli, při dechové zkoušce mu naměřili přes 2,2 promile alkoholu.

Policie viní Janouška z těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až desetileté vězení. V případu chybí vyslechnout ještě dva svědky, poté by měla být provedena rekonstrukce činu. Postup policistů po nehodě vyvolal kritiku. Vedení pražské policie za chyby potrestalo čtyři policisty snížením platu a jednomu udělilo napomenutí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Kulatiny zlobivé škodovky

Tramvaj Škoda 15T
vydáno 29. října 2020  19:00

První Pražany vozila tramvaj Škoda 15T v říjnu 2010. Poruch zažila na stovky.  celý článek

Už nepařím na počítači, raději si zahraju deskovky s přáteli

Michal Pešák
vydáno 29. října 2020  16:00

Šachy, Člověče, nezlob se, Velká cena Československa, pexesa, později Dostihy nebo Monopoly dovezené z Polska. Takové mám vzpomínky na stolní hry z...  celý článek

Pro OH v Tokiu mají čtyři scénáře

Tokyo
vydáno 29. října 2020  13:00

Olympiáda v Japonsku bude příští rok v létě jiná, než jsme znali dosud.  celý článek

Herci a číšníci v pasti. Nový byt si nekoupí

hypotéka
vydáno 29. října 2020  10:20

Hladová okénka hospody neuživí. Divadla nemají pro umělce práci. Lidé z mnoha profesí teď na vysněné bydlení nedosáhnou. Banky je řadí mezi rizikové.  celý článek

Vaše fotky z Prahy