metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 18 °C

Úterý 6. června 2023. Svátek má Norbert
Řidiči, připravte se na kolony. | foto: Profimedia.cz

Prázdniny zbrzdí dopravu v Praze. Připravte se na uzavírky

  17:38
Zhruba 150 dopravních omezení čeká v létě na řidiče v hlavním městě. Nejvíce ochromí dopravu uzavřený Letenský tunel.

Řidiči se v létě budou muset obrnit trpělivostí. Silnice ovládnou dělníci a těžká technika. "Největší uzavírkou v Praze 4 bude druhá fáze oprav ulice Michelská, která začíná 18. června a potrvá až do 19. listopadu letošního roku," říká mluvčí Prahy 4 Michal Sochor.

Rozkopaná bude od 3. července také ulice 5. května v úseku mezi ulicemi Hvězdova a Vyskočilova. Provoz bude omezen také v ulici Milady Horákové. "Od 2. června do 1. září 2012 bude na ulici Milady Horákové v úseku od ulice U Sparty – k Letenskému náměstí a na Letenském náměstí probíhat rekonstrukce tramvajové trati, vozovek a chodníků," informuje mluvčí sedmé městské části Martin Vokuš.

Uzavírky čekají také na řidiče v Praze 10 a 13

Dopravní omezení mohou v létě řidiči očekávat také ve frekventované Malešické ulici v Praze10. "Konkrétní termíny ale zatím neznáme," říká vedoucí oddělení státní správy Prahy 10 Daniel Čech.

Také v Praze 13 se bude v létě na silnicích pracovat. "Pravděpodobně od srpna budeme budovat nové parkovací plochy mezi ulicemi Janského a Klausova na sídlišti Velká Ohrada. O nezbytných dopravních opatřeních budeme v dostatečném předstihu informovat," ubezpečuje mluvčí Prahy 13 Samuel Truschka.

Řidiči, připravte se na letní omezený provoz

  • Od 1. července do 1. srpna bude kompletně uzavřen Letenský tunel. Objízdná trasa povede ulicemi Veletržní–Bubenská–Wilsonova.
  • Až do 8. srpna bude zcela uzavřena Jičínská ulice v Praze 3.
  • Od 9. srpna do 13. září by pak měl být uzavřen úsek Korunní –Vinohradská.
  • Ulice 5. května bude v úseku Vyskočilova a Hvězdova od 3. července do 25. srpna srpna částečně uzavřena. Doprava bude vedena v každém směru ve dvou jízdních pruzích.
  • Opravy se dočká také ulice Průběžná v úseku od křižovatky V Olšinách k přejezdu Na Padesátém. Práce zde budou probíhat od 30. června do 12. září.
  • Tramvajová trať Švehlova v úseku od sjezdu z Jižní spojky ke křižovatce s ulicí Hornoměcholupská se bude opravovat od 30. června do 12. září.
  • Další oprava tramvajové trati bude probíhat ve Vinohradské ulici v úseku Sudoměřská– Chrudimská v termínu od 5. června do 12. září.
  • Kvůli stavebním pracím bude o prázdninách částečně omezen provoz na Národní třídě, kde bude probíhat pokládka vodovodního potrubí.

Komentáře

Hlavní zprávy

„Lidé fotící mobilem řeší, jestli je vše ostré, ale zapomínají, že oknem do duše je oko“

vydáno 5. června 2023  18:00

Pochází ze slovenských Nových Zámků. Jako kluk emigroval do Spojených států. Na začátku devadesátých let se vrátil zpět a od té doby žije, už jako...  celý článek

Mít dítě, nebo žít déle a lépe? Pro ženy s roztroušenou sklerózou těžká volba

vydáno 5. června 2023  8:00

Lékaři nevědí, proč se objeví, nemají šanci ji vyléčit. Nejsou ale proti ní už zcela bezmocní jako před desítkami let.  celý článek

Malíř Hehejík si vás nejdřív proklepne, potom vytvoří surrealistické dílo na míru

vydáno 5. června 2023  6:00

Potřebu tvořit pociťoval už v dětství, inspirovaly ho encyklopedie zvířat a dinosaurů. Lukáš Hehejík maluje surrealistické obrazy na míru tak, aby...  celý článek

Kostičky ze Sovětského svazu dobyly celý svět. Tetris se hrál i na mrakodrapu

vydáno 4. června 2023  17:33

Žádný složitý. V podstatě primitivní grafika. Přesto je hra návyková. Při svém vzniku způsobila dokonce v ruské akademii věd průšvih. Pojďme ale postupně....  celý článek