metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 28 °C

Pátek 1. července 2022. Svátek má Jaroslava
Žabka | foto: ČTK

Praze 1 se nelíbí obchody Žabka, jednomu dá proto rovnou výpověď

  12:46,  aktualizováno  18:11
Centrální městská část není spokojena se sítí deseti obchodů Žabka, které mají uzavřeny nájemní smlouvy s městskou částí. „Neodpovídá úroveň obchodů, sortiment ani kvalita,“ řekl dnes starosta Oldřich Lomecký (TOP 09). Jeden z obchodů proto dostane výpověď. Lomecký dodal, že zahájí diskusi s vedením obchodního řetězce Tesco, který Žabku provozuje.

„Na základě ohlasů od obyvatel jsme zjistili, že úroveň sítě obchodů není taková, jakou jsme očekávali,“ řekl starosta. Radnice podle něj chce zachovat síť prodejen, v nichž by místní mohli běžně a za normální ceny nakupovat. Tesco dostane na nápravu čas do konce roku. „Pokud se nic nezmění, začne radnice jednat s jinými zájemci,“ uvedl Lomecký.

Společnost Tesco prý zpětnou vazbu lidí i radnice vnímá i se svými franšízanty - provozovateli jednotlivých obchodů. „Společně se snažíme vycházet zákazníkům vstříc co se týče nabízeného sortimentu i kvality poskytovaných služeb. Se zastupiteli Prahy 1 jsme dlouhodobě v kontaktu a jednáme s nimi. Na příštím jednání bychom jich rádi představili plán, jak dále zlepšit vnímání obchodů,“ uvedl za společnost její manažer komunikace Jiří Mareček. 

Další na ráně jsou večerky

Podobně chce radnice postupovat v případě obchodů známých jako večerky, které jsou v centru města rozšířené. „Tvrdě budeme postupovat především při jednání s obchodníky, kteří se specializují na prodej alkoholických nápojů,“ řekl Lomecký. Do takových obchodů pošle Praha 1 kontroly.

Tesco vstoupilo na český trh v roce 1996. V současné době zde provozuje 209 obchodů, 19 čerpacích stanic a sedm obchodních center. Zároveň pod jeho vedením funguje franšízová síť přibližně 135 prodejen Žabka, kterou koupilo v roce 2011 od investiční skupiny Penta. Tesco patří k největším soukromým zaměstnavatelům v ČR, má zhruba 14 tisíc zaměstnanců.

Zpětnou vazbu vnímáme nejen my, ale také provozovatelé obchodů, frenšízanti, kteří jsou se zákazníky v každodenním kontaktu. Společně se snažíme vycházet zákazníkům vstříc co se týče nabízeného sortimentu i kvality poskytovaných služeb.

Se zastupiteli Prahy 1 jsme dlouhodobě v kontaktu a jednáme s nimi. Na příštím jednání bychom jich rádi představili plán, jak dále zlepšit vnímání obchodů. 

Komentáře

Hlavní zprávy

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek

Na pražském Újezdě nahlédnete do hlavy umělkyně

vydáno 30. června 2022  11:49

V malostranském sklípku se dnes večer odehraje Vernisáž jako víno.  celý článek

Ostražitosti nikdy není dost. Pozor i na domácí „hambáče“

vydáno 30. června 2022  4:38

Hygienická varování jsou spojená s každou letní sezonou. Stále jsme se nezbavili covidu. Čekají nás ale i jiné nástrahy.  celý článek

Ostrov z naplavených odpadků může vzniknout i v českých vodních tocích

vydáno 29. června 2022  13:30

V ohybu řeky Temže u mostu Hammersmith se vytvořil ostrov o rozměru dvou tenisových kurtů z vlhčených ubrousků. Deník Metro o tom čtenáře informoval v...  celý článek