metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 18 °C

Čtvrtek, 1. října 2020. Svátek má Igor.
Kino Atlas
Kino Atlas | foto: ŠJů - Wikimedia Commons

Pražská artová kina nabídnou nejúspěšnější filmy. Best Film fest se blíží

7. prosince 2014  13:09 ČTK
Volné seskupení čtyř artových kin v Praze Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 11. do 17. prosince přehlídku Best Film fest. Jde o týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2014. Lístky jsou k mání za jednotnou cenu 69 korun.

„Jde už o sedmé vydání této divácky úspěšné přehlídky, která probíhá vždy dvakrát do roka, tedy v zimě a v létě, a koná se od roku 2011,“ řekla mluvčí Alice Aronová ze společnosti Cinemart. Program bude podle ní opět žánrově pestrý, neboť dramaturgy přehlídky byli sami diváci.

Diváci se mohou těšit například na Woodyho Allena

Promítat se budou oblíbené zahraniční tituly, které v pražských klasických kinech u diváků stále bodují. Jde například o filmy oscarového Woodyho Allena Kouzlo měsíčního svitu a švédského tvůrce Lasse Hallströma Láska na kari. Dále pak švédská komedie nabitá bizarními postavami a černým humorem Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel.

V nabídce jsou rovněž filmové hity tohoto podzimu: francouzská komedie Co jsme komu udělali?, argentinské neobvyklé povídky Divoké historky a thriller Zmizelá od kultovního tvůrce Davida Finchera. Nechybí ani festivalové hity. Například vítěz karlovarského festivalu Kukuřičný ostrov gruzínského režiséra Georga Ovašviliho, vítěz canneského festivalu Zimní spánek v režii mistra tureckého filmu Nuri Bilge Ceylana, rodinné drama oceněné rovněž v Cannes Leviatan od ruského režiséra Andreje Zvjaginceva a snímek o vztahu syna a matky Mami! kanadského tvůrce Xaviera Dolana.

Z českých filmů se budou promítat Tři bratři

Uveden bude i soutěžní snímek letošního Berlinale - akční černá komedie odehrávající se v zasněžených horách Boj sněžného pluhu s mafií od norského režiséra Hanse Pettera Molanda se severskou hvězdou Stellanem Skarsg?rdem v hlavní roli.

Z českých titulů je zastoupena Svěrákova pohádka Tři bratři, černá komedie Díra u Hanušovic Miroslava Krobota, drama Alice Nellis Andělé všedního dne, romantický Michálkův Pohádkář a celovečerní dokument Století Miroslava Zikmunda, jak ho natočil scenárista a režisér Petr Horký. Kompletní program je na webových stránkách a na webových stránkách jednotlivých kin.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pomsta na autě či zkouřený farmář. Pražští strážníci se nenudí

Ilustrační snímek
vydáno 30. září 2020  16:29

Kroniku plnou bizarních zásahů ochránců zákona si můžete přečíst na Facebooku. Spravují ji filutové.  celý článek

Chceme, aby stanice nezapáchala a výstavba nezatížila okolí, říká náměstek primátora

Bioplynová stanice
vydáno 30. září 2020  16:10

Magistrát hledá místo, kde by šlo postavit bioplynovou stanici. Vzorem jsou mu Rakousko a Norsko.  celý článek

Provoz je teď spíše loterie než podnikání, říká šéfka klubu a hostelu v Peci pod Sněžkou

Michaela vtisknula komunistickému monstru umělecký ráz.
vydáno 30. září 2020  14:17

Tu brutalistní budovu nemůže přehlédnout nikdo, kdo vjede do Pece pod Sněžkou. Kolos z betonu a plechu vznikl v osmdesátkách jako vývařovna ROH, v...  celý článek

Nesmrtelný psík inspiruje také Pražany

Kasey Carlinová s fenkou Maggie
vydáno 30. září 2020  10:28

Příběh týrané pouliční fenečky Maggie má pohádkově šťastný konec. Knihu o ní pokřtí na Vltavě.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám