metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 28 °C

Středa 29. června 2022. Svátek má Petr, Pavel
Kino Atlas | foto: ŠJů - Wikimedia Commons

Pražská artová kina nabídnou nejúspěšnější filmy. Best Film fest se blíží

  13:09
Volné seskupení čtyř artových kin v Praze Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 11. do 17. prosince přehlídku Best Film fest. Jde o týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2014. Lístky jsou k mání za jednotnou cenu 69 korun.

„Jde už o sedmé vydání této divácky úspěšné přehlídky, která probíhá vždy dvakrát do roka, tedy v zimě a v létě, a koná se od roku 2011,“ řekla mluvčí Alice Aronová ze společnosti Cinemart. Program bude podle ní opět žánrově pestrý, neboť dramaturgy přehlídky byli sami diváci.

Diváci se mohou těšit například na Woodyho Allena

Promítat se budou oblíbené zahraniční tituly, které v pražských klasických kinech u diváků stále bodují. Jde například o filmy oscarového Woodyho Allena Kouzlo měsíčního svitu a švédského tvůrce Lasse Hallströma Láska na kari. Dále pak švédská komedie nabitá bizarními postavami a černým humorem Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel.

V nabídce jsou rovněž filmové hity tohoto podzimu: francouzská komedie Co jsme komu udělali?, argentinské neobvyklé povídky Divoké historky a thriller Zmizelá od kultovního tvůrce Davida Finchera. Nechybí ani festivalové hity. Například vítěz karlovarského festivalu Kukuřičný ostrov gruzínského režiséra Georga Ovašviliho, vítěz canneského festivalu Zimní spánek v režii mistra tureckého filmu Nuri Bilge Ceylana, rodinné drama oceněné rovněž v Cannes Leviatan od ruského režiséra Andreje Zvjaginceva a snímek o vztahu syna a matky Mami! kanadského tvůrce Xaviera Dolana.

Z českých filmů se budou promítat Tři bratři

Uveden bude i soutěžní snímek letošního Berlinale - akční černá komedie odehrávající se v zasněžených horách Boj sněžného pluhu s mafií od norského režiséra Hanse Pettera Molanda se severskou hvězdou Stellanem Skarsg?rdem v hlavní roli.

Z českých titulů je zastoupena Svěrákova pohádka Tři bratři, černá komedie Díra u Hanušovic Miroslava Krobota, drama Alice Nellis Andělé všedního dne, romantický Michálkův Pohádkář a celovečerní dokument Století Miroslava Zikmunda, jak ho natočil scenárista a režisér Petr Horký. Kompletní program je na webových stránkách a na webových stránkách jednotlivých kin.

Komentáře

Hlavní zprávy

Po chodnících se řítí metráky sdílených kol a koloběžek. Kdy zabijí prvního chodce?

vydáno 29. června 2022  10:16

Sdílená kola, elektrokola či elektrické koloběžky. Kolik kilogramů představuje tahle atrakce? Deník Metro je zvážil. A docela jsme se divili. Při rychlé...  celý článek

Pojede to prázdninově. Na nové jízdní řády vlaků i autobusů se najede v pátek

vydáno 29. června 2022  5:37

Pozítří začíná doba letních jízdních řádů a výluk. Oboje patří k létu stejně neodmyslitelně jako horko, zpocená namačkaná těla a nedostatek deodorantu u...  celý článek

Komerční sdělení

Na Strakonické slalomy dorazí i mistryně světa Veronika Vojtová

vydáno 29. června 2022

První červencový víkend ve Strakonicích bude patřit vodákům. Na tamějším ostrově Podskalí se na řece Otavě před loděnicí v sobotu 2. července pojedou...  celý článek

Komerční sdělení

Městská mobilita 2: Rozumný a hbitý pohyb po městských aglomeracích.

vydáno 29. června 2022

Jak se v silně obydlené oblasti dostat z bodu A do bodu B? Téma, které pro obyvatele měst a jejich okolí nikdy neztratilo sílu. Zabírá široké spektrum...  celý článek