metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Středa 18. května 2022. Svátek má Nataša

Větší foto
ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Pražská hromadná doprava se dál rozšiřuje. Na Orlík bude stačit jedna jízdenka

  4:47
Za měsíc dojde k rozšíření pražské hromadné dopravy do Březnicka a Krásnohorska.

Hranice působnosti Pražské integrované dopravy (PID) se opět posunou. „Nově se lidé od 12. června dostanou na jednu jízdenku z Prahy až třeba na Orlickou přehradu,“ říká pro deník Metro mluvčí organizátora Ropid Filip Drápal.

Přibližně za měsíc dojde v rámci rozšíření integrace veřejné dopravy v okrese Příbram ke zrušení celkem 24 středočeských linek. „Zavedeno bude naopak šestnáct nových autobusových linek PID. Na dvou bude upraven provoz a dvě linky změní číslo. Přímé spoje do metropole vzniknou třeba z Milevska, Blatné, Březnice a několikrát denně dokonce ze Strakonic,“ vyjmenovává pro Metro Drápal.

Integrace v některých případech přinášejí cestujícím nepříjemnosti v podobě ztráty oblíbeného spoje či změn jízdních řádů obecně. Podle Drápala ale převládají výhody. Většina plochy Středočeského kraje je již de facto součástí Prahy a do hlavního města je možné dojet na jediný lístek. „Možnost cestování na jednu jízdenku v celém systému PID, do něhož patří vlaky a příměstské autobusy v podstatné části kraje a pražská MHD, v drtivé většině případů znamená i nižší náklady na cestování,“ vysvětluje Drápal.

Ropid se také chlubí tím, že pokud se nějaká oblast přidá do PID, automaticky tu začínají platit vyšší standardy kvality na čistotu vozidel, chování řidičů a dodržování jízdních řádů. „To platí i pro kontrolu těchto standardů,“ uzavírá Drápal.

Informace o jízdních řádech a tarifu najdete na webu pid.cz.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z buspruhu do buspruhu. Na Strakonické se řidiči chápou

vydáno 18. května 2022  4:25

U Branického mostu není nouze o kuriózní dopravní situace. Podobné lze zažít u krematoria.  celý článek

Takhle bude vypadat Vltavská filharmonie. Vznikne díky Dánům

vydáno 17. května 2022  19:33

Praha zná vítěze mezinárodní architektonické soutěže na podobu Vltavské filharmonie, je jím tým dánského studia Bjarke Ingels Group (BIG) v čele s Bjarkem...  celý článek

Plácáme se po ramenou, ale jsme špičkoví škůdci přírody

vydáno 17. května 2022  5:42

Česko patří k pěti nejhorším státům v ochraně přírody v EU. I když v přepočtu na ni dáváme víc peněz, než je unijní průměr.  celý článek

První den oprav na Barranďáku? Auta stála jen na Strakonické

vydáno 16. května 2022  15:30

Ostře sledovaná oprava Barrandovského mostu započala. Na očekávaný dopravní kolaps nedošlo.  celý článek