metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 23 °C

Středa 7. června 2023. Svátek má Iveta, Slavoj

Další 2 fotografie v galerii
Pražská turistická karta (Prague Card)

Pražská karta pro turisty toho umí víc než miliardová karta pro Pražany Opencard

  13:55
Slova primátora Pavla Béma o jediné kartě, na kterou budete moci jezdit MHD, zdarma nebo se slevou navštívit všechny pražské památky, muzea a galerie, konečně došla naplnění. Má to ale jeden háček. Není to Opencard, ale Prague Card. Karta určená návštěvníkům metropole z řad turistů.

A je tu ještě jeden důležitý rozdíl. Zatímco Opencard stála Prahu přes miliardu, karta pro turisty nestála metropoli nic. Je to soukromý projekt, který běžně funguje ve většině evropských metropolí. "Je to přelomová novinku, která zajistí turistům v metropoli větší komfort. Očekáváme, že změna do hlavního města přivede více turistů," uvedl náměstek primátora Václav Novotný. Podobné karty fungují kromě Prahy ve většině evropských měst, od portugalského Lisabonu po estonský Talin.

Platí v MHD i v muzeích

Prague Card
Prague Card

Karta v metropoli funguje už několik let, postupně rozšiřuje nabídku svých služeb a letos poprvé s ní mohou turisté využívat i pražskou MHD. Turisté si mohou koupit dvoudenní až čtyřdenní karty za 1280 až 1780 korun, děti a studenti mají slevy. "Karta umožňuje například bezplatné vstupy do památek, dopravu na letiště nebo slevy na kulturní představení," řekl Slávek Horský ze společnosti Prague Card.

Turisté získají zdarma vstup do 53 muzeí či památek, mezi nimi třeba na Pražský hrad, do Židovského a Národního muzea nebo do Národní galerie a na petřínskou rozhlednu. V ceně je také doprava na letiště autobusem Airport Express, okružní jízda Prahou, plavba po Vltavě, procházka s průvodcem a slevy na další vstupy nebo kulturní události.

Prague Card

Karta ulehčí život všem turistům, Pražanům ale nepomůže

  • Pražská turistická karta funguje od roku 1992, pod názvem Prague Card od roku 1996. Letos poprvé může její držitel jezdit zdarma MHD.
  • Turisté si mohou koupit dvoudenní až čtyřdenní karty za 1280 až 1780 korun.
  • Kromě hlavních památek v Praze umožňuje vstup zdarma třeba do Roztockého nebo Nelahozeveského zámku.
  • V prodeji bude od 1. dubna.

Komentáře

Hlavní zprávy

Testování systému zálohování PET lahví a plechovek. Některé výsledky jsou překvapivé

vydáno 7. června 2023  15:56

Za první tři měsíce vrátili přes čtvrt milionu obalů.  celý článek

Jaderná Vrána už letí. Deník Metro byl u spuštění desátého jaderného reaktoru v Česku

vydáno 7. června 2023  12:41

„Zbraně a výbušniny si do reaktorové haly, prosím, neberte. Pokud jsou některé dámy těhotné nebo právě kojí, prosím, aby se prohlídky nezúčastňovaly,“...  celý článek

Zajímavé aleje najdete na hřbitovech i na Spořilově, říká dendrolog Aleš Rudl

vydáno 7. června 2023  4:20

Kniha Aleše Rudla je zdarma. Zavede vás do tajuplných stromořadí.  celý článek

Největší festival tvořivosti, technologií a inovací přiveze veselé miniroboty z Japonska

vydáno 6. června 2023  16:11

Maker Faire Prague – název tohoto festivalu, který proběhne o nadcházejícím víkendu, zná každý, komu jsou blízké inovace, kutilské výrobky a různé...  celý článek