metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 4 °C

Úterý 29. listopadu 2022. Svátek má Zina
Povodně v Karlíně loni způsobila Vltava i přívalový déšť. | foto: HZS

Pražská radnice chybovala v tendru na protipovodňová opatření

  10:40
Pražská radnice chybovala v tendru na budování protipovodňových opatření za více než 200 milionů korun. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zrušil výběr vítěze. Praha musí nabídky firem posoudit znovu. Rozhodnutí je pravomocné, radnice se proti němu neodvolala.

Praha vybrala nabídku společnosti Dálniční stavby Praha, a.s. Její nabídka ale podle antimonopolního úřadu obsahovala zjevně nepřiměřenou hodnotu jednoho z dílčích hodnotících kritérií. Praha proto měla firmu vyzvat k vysvětlení její nabídky, to ale neudělala.

"Vzhledem k tomu, že zadavatel pochybil při posuzování a hodnocení nabídek, není nutné rušit celé zadávací řízení," uvedla v rozhodnutí místopředsedkyně úřadu Eva Kubišová. Město nabídky firem musí posoudit znovu.

Chystá se více podobných opatření

Zakázka se týká části řeky v Karlíně a Libni. Součástí tendru je zvýšení průtočnosti Vltavy, demolice objektů bývalého stavebního dvora, odstranění zpevněných ploch. Součástí projektu je také poldr s oddychovou zónou. Pražská radnice zakázku vypsala koncem roku 2012. Za chyby musí zaplatit náklady řízení ve výši 30 tisíc korun.

Praha chystá v prevenci proti povodním více tendrů. Nechá například upravit koryto Rokytky v Nedvězí. Rozšířeno má být tak, aby zadrželo víc vody. Přestavba vyjde na více než 20 milionů korun. Firmu, která práce provede, bude město hledat ve výběrovém řízení.

Komentáře

Hlavní zprávy

Žádné smutné stromky u popelnic. Vánoční jedle v květináči rychle mizí

vydáno 29. listopadu 2022  6:00,  aktualizováno  9:02

Už pošesté si lze od správců lesů pořídit vánoční stromek, který má budoucnost. Má to ale pár háčků.  celý článek

Šli jsme víc směrem k písničce, říká v rozhovoru pro deník Metro hudebník Lipo

vydáno 28. listopadu 2022  17:02

V pátek vyšlo čtvrté studiové album Jonáše Červinky. Umělec známý jako Lipo na desce Příběhy změnil několik věcí. Neobrací se už k hiphopové scéně,...  celý článek

Občas se objeví dílo, které ještě nemáme, říká v rozhovoru pro deník Metro vnuk Josefa Lady

vydáno 28. listopadu 2022  11:15

Zasněžené kopce, vesničky a děti v beranicích. To jsou typicky ladovské Vánoce, které letos můžete zažít i v pražském Centru Černý Most – celá výzdoba se...  celý článek

Pražané stárnou. Pomoct má i nové centrum sociálních a zdravotních služeb na Vinohradech

vydáno 28. listopadu 2022  4:50

Na území hlavního města nastálo žije více než tři sta tisíc důchodců, tedy podle statistik asi čtvrtina populace. Center pro seniory se však v Praze...  celý článek