metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 25 °C

Pondělí 8. srpna 2022. Svátek má Soběslav
Slůně z pražské zoo

Pražská zoo hledá jméno pro slůně, lidé mohou hlasovat na webu

  10:53
Zoologická zahrada v Troji hledá jméno pro slůně, které se zde narodilo v polovině února. Jde o první narozené slůně ve více než osmdesátileté historii zahrady. Jméno pro sloní slečnu, která bude pokřtěna 30. března během slavnostního otevření Údolí slonů, může vybírat i veřejnost. Zasílat návrhy na jméno pro sloní samičku mohou lidé do půlnoci 24. března.

Hlasovat mohou lidé na webu. "Návrhy může zasílat kdokoli, kdo v den ukončení soutěže dosáhne věku 18 let. Autor vybraného návrhu se totiž stane členem fanklubu zoo, kde je členství omezeno věkem. Za děti ale mohou hlasovat rodiče," řekl dnes mluvčí zoo Michal Šťastný.

Jméno pro slůně musí obsahovat alespoň dvě písmena. Každý může zaslat pouze jeden návrh, v případě zaslání více návrhů budou všechny kromě prvního vyřazeny. "Pokud obdržíme dva stejné návrhy od různých autorů, vítězem se stane ten, kdo jméno navrhl jako první," doplnil Šťastný. Na sociální síti už se objevila jména jako Bobina, Laila, Lucky, Nuru nebo Miloš. Jedna z diskutujících by slůně pojmenovala Jaruška, protože "přivede přece jaro".

Slony uvidíte na webkamerách

Ode dneška mohou lidé sledovat sloní stádo také živě na internetu. Přenos zajišťuje sedm kamer, které jsou umístěny na několika místech pavilonu i ve venkovním výběhu. Zájemci tak mohou sledovat sžívání slůněte s ostatními slony - tetami Gulab, Tamarou, Janitou, sestrou Tonyou a matkou Donny.

Sloní samička se narodila 11. února. Od té doby saje mléko, běhá a zatím prospívá velmi dobře. Pražská zoo chová slony od července 1933. V českých zahradách přišla zatím na svět pouze tři živá slůňata.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pořádně zavřete okna. Je tu čas zbloudilých netopýrů

vydáno 8. srpna 2022  5:35

Invaze nočních návštěvníků potkávají hlavně Plzeňáky. Létající savci se chtějí pářit v jejich bytech.  celý článek

Zpěvačka Pam Rabbit říká nahlas, co si myslí, bez jakéhokoli filtru

vydáno 7. srpna 2022  21:00

Přestože se na hudební scéně pohybuje už několik let, výrazněji se prosadila až letos po vydání EP Mom, I’m lost. Zpěvačka, skladatelka a textařka Pamela...  celý článek

Auta popelářů a poslíčků vybojují sanitkám potřebné místo

vydáno 7. srpna 2022  17:20

Šířku záchranářské uličky či vozidla bránícího svozu odpadu bude v ulicích metropole monitorovat chytrá technologie.  celý článek

Sochy mezi námi. Narazíte na ně občas i tam, kde je vůbec nečekáte

PRAHA? AHA!
vydáno 7. srpna 2022  11:46

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek