metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 14 °C

Čtvrtek 30. března 2023. Svátek má Arnošt
Děti budou moci jet za gorilami speciálním autobusem. | foto: Zoo Praha

Pražská zoo vyšle do Afriky Toulavý autobus, naučí děti milovat přírodu

  17:12
Ve středoafrickém Kamerunu začne v lednu fungovat projekt Toulavý autobus, který má vést děti z pralesních oblastí k ochraně přírody. Projekt, který je placen z výtěžku ze vstupného do pražské zoo a sbírkového fondu, dnes představil ředitel zahrady Miroslav Bobek s fotbalistou Karlem Poborským, který je patronem projektu.

Přispějte na dobrou věc

Na projekt mohou zájemci přispět v kanceláři návštěvnického servisu u vchodu do zoo, prostřednictvím dárcovských SMS ve tvaru DMS GORILYAFRIKA odeslaných na číslo 87777 nebo příspěvkem na účet 43-680 466 0247/0100. Za odměnu dostanou pamětní list.

Autobus bude školáky vozit do záchranných stanic pro primáty, kde se děti seznámí s gorilami a absolvují vzdělávací program. Projekt bude fungovat v období sucha, tedy od prosince do dubna a od srpna do září.

"Dlouhodobě se snažíme podporovat ochranu tropických deštných lesů a goril ve střední Africe. Snažíme se vést k ochraně přírody tamní děti," řekl ředitel Bobek. Už dříve pražská zoo africkým dětem rozdávala knihy gorilích pohádek, které měly podle Bobka velký úspěch. "Chceme dětem ukázat živé gorily. Děti, ačkoliv žijí na okraji pralesa, nemají šanci se s gorilami setkat jinak než jako s masem na talíři," dodal Bobek. První jízdy autobusu se zúčastní i fotbalista Karel Poborský. "Moc se na to těším. Mám takovéhle projekty rád," řekl Poborský.

Africkým dětem se kniha s gorilkou Mojou velice líbila.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nahlédněte do velkolepé barokní knihovny. Ráno je to jenom za polovinu

vydáno 29. března 2023  20:20

Prague City Tourism rozšiřuje svou nabídku o turistickou trasu v Klementinu.  celý článek

Jak se chovat k čerstvé mamince? Šestinedělí je pořád ještě velké tabu

vydáno 29. března 2023  18:10

Péči porodní asistentky si ženy musí platit samy.  celý článek

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek

Putin je hráč pokeru, který prohrál a nemá co ztratit, říká fotoreportér Dárvík Máca

vydáno 29. března 2023  11:00

Válka na Ukrajině se propadá do bahna a krve. Deníku Metro je ctí, že již od samého začátku konfliktu spolupracuje s Vojtěchem Dárvíkem Mácou,...  celý článek