metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 18 °C

Čtvrtek, 24. října 2019. Svátek má Nina.
Turistka se fotí pomocí selfie tyče.
Turistka se fotí pomocí selfie tyče. | foto: Metro.cz

Pražské hotely se letos plní rychleji. Polovina jich je již na léto plně obsazená

14. června 2015  10:28 ČTK
O ubytování v pražských hotelech je letos větší zájem. Ceny šly ovšem nahoru. Zatímco loni o prázdninách dosáhla průměrná cena dvoulůžkového pokoje v Praze napříč všemi kategoriemi hotelů 2532 korun za noc, letos to je 2710 korun. Vyplývá to z údajů vyhledávače ubytování Trivago.cz. Do Prahy v posledních letech míří přes 60 procent zahraničních turistů, kteří se v Česku ubytovávají.

„Stejně jako v loňském roce i letos do Prahy zavítá nejvíce turistů z Německa. V létě roku 2014 o Prahu projevili dále nejvíce zájem Italové a Britové. Letos se naopak do české metropole chystají po Němcích nejvíce Poláci, Finové, Dánové a Britové,“ říká mluvčí Trivago.cz Pavlína Pašková.

Výhledy jsou zatím příznivé

Podle mluvčí CPI Hotels Dany Belušové jsou výhledy na letošní letní sezonu zatím příznivé. Nejlépe je na tom z jejich ubytovacích zařízení pětihvězdičkový Buddha-Bar Hotel Prague, kde mimo jiné vzrostla obsazenost v průměru o deset procent oproti minulému roku.

Pražské hotely Clarion také zaznamenaly mírný nárůst počtu hostů. „Případné další rezervace se budou, jako vždy v letní sezoně, odvíjet také od počasí. Dá se očekávat, že hezké počasí se pozitivně odrazí na příjezdové městské turistice, zvláště u rezervací prodloužených víkendů, tzv. city breaků,“ dodává Belušová.

Prahu navštívilo více turistů než vloni

„Červenec bude možná o deset procent slabší (v obsazenosti). Stále je znát úbytek ruské klientely, částečně ji nahrazují návštěvníci z Asie. V měsíci srpnu je vyšší zájem než v letech minulých, tedy předpokládaný úbytek, respektive nižší obsazenost v červenci, by mohlo být dorovnáno srpnem,“ uvedl ředitel Interhotelu Olympik Vlastislav Šos.

Prahu v prvních třech měsících letošního roku navštívilo o 6,6 procenta více turistů než ve stejném období loňského roku, zájemců o českou metropoli ze zahraničí přibylo o 5,7 procenta. O 11 procent se zvýšil počet tuzemských návštěvníků Prahy. V absolutních číslech hlavní město v zimě navštívilo 919.332 cizinců a 192.057 turistů z domova, vyplývá z údajů Českého statistického úřadu. Praha je tradičně nejnavštěvovanějším místem Česka.

Komentáře

Hlavní zprávy

Developer usiluje o vybudování komplexu přes deset let. Roztyly další výstavbu ale nechtějí

NOVÉ ROZTYLY
vydáno 24. října 2019  5:04

Tenhle příběh se táhne dlouho. O výstavbě na kraji Krčského lesa hlasovala Rada městské části Praha 11 už v říjnu 2007. Proti plánům firmy Passerinvest...  celý článek

Čtenář deníku Metro „narovnal“ lampu v Hybernské

Stav ze začátku října 2019
vydáno 23. října 2019  16:47

Na trase Metro Hlídač, aplikace Změňte.to a Technologie hlavního města Prahy putoval čtenářský podnět ohledně šikmé lampy. Ta je nyní už opravena.  celý článek

Řidiči místo hamburgerů dostávali čistý vzduch

Řidiči místo hamburgerů dostávali čistý vzduch.
vydáno 23. října 2019  16:27

Legerova, jedna z nejprašnějších ulic v Česku, dnes měla malé místo, kde byl naopak nejčistší vzduch v Česku. V buňce kousek od Nuselského mostu nazvané...  celý článek

Spíme s partnery, ale i se svými psy

Ilustrační snímek
vydáno 23. října 2019  12:17

Polovina českých domácností má psa. Lidé mazlíčkům tolerují téměř všechno.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám