metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 8 °C

Středa, 14. dubna 2021. Svátek má Vincenc.
Michelský les.
Michelský les. | foto: Josef Škvor, Metro.cz

Pražské lesy se rozrostou o 140 tisíc nových stromků. Nejvíc bude dubů

25. dubna 2015  9:05 ČTK, Metro.cz
Že by Praha byla zelenější? Alespoň tak to vypadá z pohledu Lesů hlavního města Prahy. Za každý pokácený strom chtějí vysadit deset nových. Za posledních desetiletí se do pražských lesů dostalo více než 1,2 milionu sazenic.

V pražských lesích přibude v průběhu letošní sezony více než 140 tisíc mladých stromků. „Plochy lesů v metropoli se rozrostou o 18 hektarů,“ uvedla mluvčí společnosti Lesy hlavního města Prahy Petra Fišerová.

Nejvíc je sazenic dubu zimního, letos až 40 procent z těch, které přibudou v lesích. Kromě toho se sází další druhy dubů, buky, lípy a jehličnaté stromy, třeba borovice a jedle. Kromě Ďáblického háje a Milíčovského lesa přijdou nové stromky do Kunratického lesa a Xaverovského háje.

Zaměstnancům s výsadbou pomáhají děti ze základních škol. V Ďáblickém háji a v Milíčovském lese tak v uplynulých dnech sázelo stromky 150 dětí.

Lesníci v Praze za posledních deset let vysadili více než 1,2 milionu lesních sazenic. „Řídíme se pravidlem, že za každý strom, který musíme v rámci péče o les odstranit, vysadíme deset nových,“ uvedla mluvčí Fišerová.

Lesy hlavního města Prahy se starají o 2900 hektarů lesů. Pečují o významné pražské parky, jako jsou Stromovku, Petřín, Vítkov, Letnou či oboru Hvězda. Spravují přes 250 kilometrů drobných vodních toků a více než 130 vodních nádrží.

Komentáře

Hlavní zprávy

Kutilové, odhadování počasí podle oblohy berte s rezervou

vydáno 14. dubna 2021  18:04

Meteorologie to má s námi složité. Ve středu se už chystáme na víkend na chatu. Podle předpovědi by mělo být krásně. To se pak divíme, že o víkendu musíme...  celý článek

A to víte, že...? Zábavné statistiky mizí z metra. Jsou považovány za reklamní smog

vydáno 14. dubna 2021  6:19

Technické údaje a statistiky z provozu MHD se objevily v rámečcích ve vagonech již v roce 2014. Nyní ustupují.  celý článek

Nabídl se nám i odborník na opravu slunečních hodin, říkají noví majitelé usedlosti Cibulka

vydáno 13. dubna 2021  18:52

S opravou areálu rádi pomůžeme, slibují lidé na sociálních sítích i v anketě. Objekt má být zrekonstruovaný do roku 2026.   celý článek

Nejen Cibulka. Deník Metro připomíná další známé squaty a jejich ne vždy růžové konce

vydáno 13. dubna 2021  17:07

Říká se jim různě – autonomní, kulturní či sociální centra nebo prostě jen hanlivě squaty. Tyhle zdánlivě veřejné a zároveň opuštěné budovy mají jedno...  celý článek

Vaše fotky z Prahy