metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / 4 °C

Pondělí, 8. března 2021. Svátek má Gabriela.
Na křižovatce byla sražena cestou z nedaleké školy v Lupáčově ulici osmiletá...
Na křižovatce byla sražena cestou z nedaleké školy v Lupáčově ulici osmiletá Anežka, která přecházela na zelenou přes Rokycanovu ulici. | foto: Pražské matkyMetro.cz

Pražské matky opravily nebezpečnou křižovatku

3. prosince 2016  14:29 Filip Jaroševský Metro.cz
Příliš úzké chodníky, špatně osvětlené přechody u škol, chybná signalizace na křižovatkách. To se rozhodla změnit organizace Pražské matky, která již deset let bojuje ve spolupráci s pražským magistrátem za větší bezpečnost v okolí škol. Nyní se jim po sedmi letech snažení podařilo zrekonstruovat křižovatky ulic Prokopova a Rokycanova v Praze 3.

Na křižovatce byla sražena cestou z nedaleké školy v Lupáčově ulici osmiletá Anežka, která přecházela na zelenou přes Rokycanovu ulici.

„Na základě dlouholetých zkušeností nejen s touto kauzou, ale i s mnoha dalšími projekty v oblasti dopravy i projektováním pěších cest jsme přesvědčeny, že k této ani k jiným fatálním nehodám s chodci dojít nemuselo a že je jim možné předcházet mimo jiné vhodnými úpravami dopravního prostoru,“ říká Jarmila Johnová, předsedkyně neziskové organizace Pražské matky.

Za uplynulých sedm let byla zabezpečena nejen samotná křižovatka, ale i další místa v okolí Anežčiny školy. „Děti je označily za problematická v průběhu projektu Bezpečné cesty do školy v roce 2010. Proměnu Pražské matky léta prosazovaly a spolu s místními z Prahy 3 ji dotáhli do zdárného konce,“ dodává Johnová.

Za deset let působení organizace se podařilo s jejich pomocí zrealizovat více než třicítku školních projektů. Provedena byla více než padesátka různých oprav.

Komentáře

Hlavní zprávy

Doma míváme načančáno, ale venku jsme jako čuňátka

Není mezi těmito plechovkami i některá „vaše“?
vydáno 7. března 2021  17:49

Plechovka letí do křoviska, nedopalek na zem. V obýváku bychom vajgla do koberce zřejmě netípli.  celý článek

Sběratel. Příběhy hodinek někdy dojmou chlapy k slzám

Vzácné kapesní hodinky
vydáno 7. března 2021  11:58

Sběratelství je neodolatelná vášeň. Muž, říkejme mu třeba Vladimír, dokáže o hodinkách, které sbíral, vyprávět hodiny a hodiny. O tom, jak k jednotlivým...  celý článek

Nevypadá to jako respirátor, do krámu vás nepustím! Majitelé nanošátků mají problém

Nanošátek FFP2
vydáno 7. března 2021  6:24

Vyjít z domu znamená vybavit se mnoha lejstry. A mít papíry i od výrobce nákrčníků.  celý článek

Bez odborné literatury se svět neobejde, je to cesta k pokroku, říká zakladatel nakladatelství

Rodina Svitákova. Roman zcela vpravo, Klára po jeho pravici
vydáno 6. března 2021  14:21

Nakladatelský dům Grada letos slaví 30 let na knižním trhu, kde patří mezi špičku. Do rodinné firmy nastupuje nová generace a učí se čelit krizi. O...  celý článek

Vaše fotky z Prahy