metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 8 °C

Středa 29. března 2023. Svátek má Taťána
Na křižovatce byla sražena cestou z nedaleké školy v Lupáčově ulici osmiletá Anežka, která přecházela na zelenou přes Rokycanovu ulici. | foto: Pražské matkyMetro.cz

Pražské matky opravily nebezpečnou křižovatku

  14:29
Příliš úzké chodníky, špatně osvětlené přechody u škol, chybná signalizace na křižovatkách. To se rozhodla změnit organizace Pražské matky, která již deset let bojuje ve spolupráci s pražským magistrátem za větší bezpečnost v okolí škol. Nyní se jim po sedmi letech snažení podařilo zrekonstruovat křižovatky ulic Prokopova a Rokycanova v Praze 3.

Na křižovatce byla sražena cestou z nedaleké školy v Lupáčově ulici osmiletá Anežka, která přecházela na zelenou přes Rokycanovu ulici.

„Na základě dlouholetých zkušeností nejen s touto kauzou, ale i s mnoha dalšími projekty v oblasti dopravy i projektováním pěších cest jsme přesvědčeny, že k této ani k jiným fatálním nehodám s chodci dojít nemuselo a že je jim možné předcházet mimo jiné vhodnými úpravami dopravního prostoru,“ říká Jarmila Johnová, předsedkyně neziskové organizace Pražské matky.

Za uplynulých sedm let byla zabezpečena nejen samotná křižovatka, ale i další místa v okolí Anežčiny školy. „Děti je označily za problematická v průběhu projektu Bezpečné cesty do školy v roce 2010. Proměnu Pražské matky léta prosazovaly a spolu s místními z Prahy 3 ji dotáhli do zdárného konce,“ dodává Johnová.

Za deset let působení organizace se podařilo s jejich pomocí zrealizovat více než třicítku školních projektů. Provedena byla více než padesátka různých oprav.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nahlédněte do velkolepé barokní knihovny. Ráno je to jenom za polovinu

vydáno 29. března 2023  20:20

Prague City Tourism rozšiřuje svou nabídku o turistickou trasu v Klementinu.  celý článek

Jak se chovat k čerstvé mamince? Šestinedělí je pořád ještě velké tabu

vydáno 29. března 2023  18:10

Péči porodní asistentky si ženy musí platit samy.  celý článek

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek

Putin je hráč pokeru, který prohrál a nemá co ztratit, říká fotoreportér Dárvík Máca

vydáno 29. března 2023  11:00

Válka na Ukrajině se propadá do bahna a krve. Deníku Metro je ctí, že již od samého začátku konfliktu spolupracuje s Vojtěchem Dárvíkem Mácou,...  celý článek