metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 21 °C

Pátek 1. července 2022. Svátek má Jaroslava

Větší foto
Ilustrační snímek | foto: Shutterstock

Pražské příměstské tábory ještě mají volná místa. Láká umění i věda

  15:25
Od rána do pozdního odpoledne si rodiče mohou od svých ratolestí odpočinout také o prázdninách. Stačí je poslat na příměstský tábor. Že jste prošvihli začátek léta? Nevadí. Možností je stále dost.

Zpravidla se tábory konají od pondělí do pátku a někteří organizátoři nabízejí i možnost přihlášek jen na vybrané dny. Ceny se pohybují od 500 do 900 korun za den, celý týden vyjde na 1250 až 4900 korun v závislosti na náročnosti a originalitě nabízeného programu.

Pro malé technické nadšence je od společnosti Věda nás baví na prázdniny vypsáno ještě několik volných turnusů. Děti se vydají po stopách velkých vědců, navštíví tematické výstavy nebo vyzkouší spoustu experimentů.

Zajímavý program nabízí i Veselý Příměsťák. Děti se na něm učí hrát na hudební nástroje, vytvoří výtvarná díla pomocí nevšedních materiálů, jako jsou písek, rýže či sušené plodiny. Poznají také základy společenských tanců. „Vrcholem dětského snažení je závěrečné vystoupení pro rodiče a vernisáž, kde jsou děti hlavními aktéry, ale i organizátory celé akce,“ říká Anna Pedretti, zakladatelka společnosti Play Day, která Veselý Příměsťák organizuje. Cílem akce by mělo být, aby děti odcházely s motivací věnovat se uměleckým činnostem i během školního roku.

Na příměstském táboře s podobným názvem – Příměsťák – mají děti možnost prožít třeba film Jumanji na vlastní kůži nebo vyzkoušet si týden plný kouzel v Bradavické škole jako Harry Potter. V rámci Indiánského léta zase mohou hledat poklad. Místa jsou i na táborech neziskové organizace Centrum Robinson. Na turnusu Putování s dinosaury se děti vypraví proti proudu času do dob, kdy se po zemi proháněli veleještěři. 

Kam na letní tábory

Deník Metro vybral několik prázdninových nabídek, kde mají v metropoli ještě volno.

Věda nás baví

Cena: 1995–3500 Kč za turnus / 500–840 Kč za den

Témata: Vědecké léto, Vynálezy historie, Kreativní mysl

Více na: vedanasbavi.cz

CK Robinson

Cena: 2990 Kč za turnus /  690 Kč za den

Témata: Mimoni, Dinosauři

Více na: ckrobinson.cz

Veselý Příměsťák

Cena: 4900 Kč za turnus

Témata: Umělecké léto v Prádelně 

Více na: veselyprimestak.cz

Příměsťák

Cena: 2490 Kč za turnus / 498 Kč za den

Témata: Harry Potter,

Cestovní horečka, Indiánské léto, Dobrodružství v džungli

Více na: primestak.cz

Komentáře

Hlavní zprávy

Je Orville lepší než Star Trek? MacFarlane i potřetí servíruje komediální poctu sci-fi žánru

Strážce streamu
vydáno 1. července 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že máme v tuzemsku konečně legálně možnost koukat na kousky ze streamovací platformy Disney+, je jednoduše skvělé. Jedním z důkazů budiž sci-fi...  celý článek

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek

Na pražském Újezdě nahlédnete do hlavy umělkyně

vydáno 30. června 2022  11:49

V malostranském sklípku se dnes večer odehraje Vernisáž jako víno.  celý článek

Ostražitosti nikdy není dost. Pozor i na domácí „hambáče“

vydáno 30. června 2022  4:38

Hygienická varování jsou spojená s každou letní sezonou. Stále jsme se nezbavili covidu. Čekají nás ale i jiné nástrahy.  celý článek