metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 5 °C

Neděle, 23. ledna 2022. Svátek má Zdeněk.

Větší foto
Hlávkův most | foto: MAFRA

Pražské ulice se dláždí, koleje se také vzorně obrušují

  16:00
Omezení přináší údržba tramvajových tratí i důkladná oprava povrchu Hlávkova mostu.

Krátkodobých výluk způsobených nejrůznějšími opravami a broušením kolejí či údržbovými pracemi na trolejích se koná v hlavním městě více než stovka ročně. Tento měsíc jich dopravní podnik provede pouze několik. Pořád ale mohou některé neinformované cestující překvapit.

„V neděli dojde od sedmi hodin přibližně do půlnoci k přerušení provozu tramvají v úseku Újezd a Malostranská. V trase Újezd, Malostranské náměstí a Malostranská je proto na tuto dobu zavedena náhradní autobusová doprava číslo X22,“ uvádí příklad jedné z krátkodobých výluk mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Omezení kvůli opravám neminou ani řidiče aut. Ti budou muset být od neděle opatrnější při průjezdu přes Hlávkův most na severojižní magistrále ve směru z Holešovic do centra. Technická správa komunikací (TSK) tam v tento den začne opravovat povrch vozovky. Práce jsou naplánované až do 12. prosince tohoto roku.

„Hlávkův most byl ostuda už dost dlouho a řidiči na nový povrch čekali léta. Jízda po druhém nejvytíženějším pražském mostě a důležité spojnici Nového Města, Karlína a Holešovic už konečně nebude připomínat polňačku,“ říká náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr.

Průjezd přes most by měl po celou dobu oprav zůstat zachován bez výraznějších omezení. Podle mluvčí TSK Barbory Liškové silničáři předláždí plochu o rozměru 3350 metrů čtverečních. Dlažbu nejprve kompletně rozeberou, vyrovnají nerovnosti a poté vrátí původní žulové kostky zpět na místo. Tento postup si vymohli památkáři. Vyměněny budou také kanalizační vpusti. 

Tudy to chvíli nepojede

  • Cena opatření spojených s výlukami se může obvykle vyšplhat i na několik set tisíc korun. Nejen proto se dopravce snaží srazit jejich množství na nutné minimum.
  • V úterý 12. října dojde od 0.40 hodin do 4.40 hodin k přerušení provozu tramvají na trati v ulicích U Balabenky a Na Žertvách. Stane se tak pouze ve směru do centra. Linky číslo 92 a 94 budou ve směru od Balabenky v oblasti Palmovky vedeny přes zastávku Palmovka v Sokolovské ulici. Dopravce zřídí dočasnou zastávku Palmovka v Sokolovské ulici.
  • Pozor si dejte také v sobotu 30. října od 7.30 hodin do 17 hodin. Dojde totiž k přerušení provozu tramvají mezi Nádražím Braník a Sídlištěm Modřany. V neděli pak na totéž dojde od 7.30 do 14 hodin mezi Ohradou a Palmovkou. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Tady býval ráj netuzexových československých hifi nadšenců

PRAHA? AHA!
vydáno 22. ledna 2022  23:08

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Youtuberská limuzína stojí. Žáci buštehradské školy se vozí raději ve svém

vydáno 22. ledna 2022  8:46

Na „buštěhradském hrádku“ se studenti učí nejen točit videa, ale také hrát a vytvářet počítačové hry. Pro některé to je splnění velkého snu.  celý článek

Nejen Hra na oliheň. Jižní Korea umí pro Netflix točit i kvalitní reality show

Strážce streamu
vydáno 21. ledna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Už jste stihli zkouknout všech osm dílů seznamovací reality show Peklo pro nezadané, která měla na Netflixu premiéru kolem vánoc? Pokud ne, tak to...  celý článek

Chcete-li jezdit autem s ELkovou SPZkou, musíte mít kde dobíjet. Teď je to však snazší

vydáno 21. ledna 2022  12:27

SPZka s písmeny EL vám zajistí spoustu výhod. Od parkování zdarma na modrých zónách, přes umožnění vjezdu tam, kam se ostatní vozy nedostanou, až po...  celý článek

Vaše fotky z Prahy