metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 26 °C

Pondělí 4. července 2022. Svátek má Prokop

Větší foto
Hlávkův most | foto: MAFRA

Pražské ulice se dláždí, koleje se také vzorně obrušují

  16:00
Omezení přináší údržba tramvajových tratí i důkladná oprava povrchu Hlávkova mostu.

Krátkodobých výluk způsobených nejrůznějšími opravami a broušením kolejí či údržbovými pracemi na trolejích se koná v hlavním městě více než stovka ročně. Tento měsíc jich dopravní podnik provede pouze několik. Pořád ale mohou některé neinformované cestující překvapit.

„V neděli dojde od sedmi hodin přibližně do půlnoci k přerušení provozu tramvají v úseku Újezd a Malostranská. V trase Újezd, Malostranské náměstí a Malostranská je proto na tuto dobu zavedena náhradní autobusová doprava číslo X22,“ uvádí příklad jedné z krátkodobých výluk mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Omezení kvůli opravám neminou ani řidiče aut. Ti budou muset být od neděle opatrnější při průjezdu přes Hlávkův most na severojižní magistrále ve směru z Holešovic do centra. Technická správa komunikací (TSK) tam v tento den začne opravovat povrch vozovky. Práce jsou naplánované až do 12. prosince tohoto roku.

„Hlávkův most byl ostuda už dost dlouho a řidiči na nový povrch čekali léta. Jízda po druhém nejvytíženějším pražském mostě a důležité spojnici Nového Města, Karlína a Holešovic už konečně nebude připomínat polňačku,“ říká náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr.

Průjezd přes most by měl po celou dobu oprav zůstat zachován bez výraznějších omezení. Podle mluvčí TSK Barbory Liškové silničáři předláždí plochu o rozměru 3350 metrů čtverečních. Dlažbu nejprve kompletně rozeberou, vyrovnají nerovnosti a poté vrátí původní žulové kostky zpět na místo. Tento postup si vymohli památkáři. Vyměněny budou také kanalizační vpusti. 

Tudy to chvíli nepojede

  • Cena opatření spojených s výlukami se může obvykle vyšplhat i na několik set tisíc korun. Nejen proto se dopravce snaží srazit jejich množství na nutné minimum.
  • V úterý 12. října dojde od 0.40 hodin do 4.40 hodin k přerušení provozu tramvají na trati v ulicích U Balabenky a Na Žertvách. Stane se tak pouze ve směru do centra. Linky číslo 92 a 94 budou ve směru od Balabenky v oblasti Palmovky vedeny přes zastávku Palmovka v Sokolovské ulici. Dopravce zřídí dočasnou zastávku Palmovka v Sokolovské ulici.
  • Pozor si dejte také v sobotu 30. října od 7.30 hodin do 17 hodin. Dojde totiž k přerušení provozu tramvají mezi Nádražím Braník a Sídlištěm Modřany. V neděli pak na totéž dojde od 7.30 do 14 hodin mezi Ohradou a Palmovkou. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Další kritika radnice Prahy 1. Kvůli parkovišti pod Pražským hradem

vydáno 4. července 2022  4:49

Po „gotickém kruháči“ obyvatele centra města štve zrušení širokého chodníku v Nerudovce.  celý článek

Monacké knížectví nad pražským Botičem aneb Kde žijí milionáři nad chatrčí

PRAHA? AHA!
vydáno 3. července 2022  11:07

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Pražské pouliční osvětlení je zase chytřejší. Novinka navíc šetří energii

vydáno 3. července 2022  5:41

Správce veřejného osvětlení – Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) – pokračuje v zavádění chytrých technologií v metropoli. Od...  celý článek

Jehovisté? Kdepak. Po domácnostech chodí úředníci magistrátu. Učí třídit

vydáno 2. července 2022  5:34

V hnědých popelnicích končí také plast nebo sklo, což kazí kompost. Změnit to má nová kontaktní kampaň Pražských služeb.  celý článek