metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 3 °C

Úterý, 11. prosince 2018. Svátek má Dana.
Pražský institut pro urážení Brna
Další 2 fotografie v galerii
Pražský institut pro urážení Brna | foto: Pražský institut pro urážení Brna

Pražský institut pro urážení Brna si nebere žádné servítky

1. listopadu 2018  5:55 Marek Hýř Metro.cz
Facebooková stránka se směje moravské metropoli. Ta vrátila úder.

Praha versus Brno. Tahle válka zuří už roky. V poslední době se slovní přestřelky přesunuly na Facebook.

Velké oblibě, zejména v hlavním městě, se těší stránka s názvem Pražský institut pro urážení Brna. Má více než 40 tisíc fanoušků a objevují se zde příspěvky, které se trefují do největšího města Moravy.

„Stránku jsem založil jeden krásný den, kdy můj kamarád Ondřej Chutný napsal do statusu na Facebooku něco o brněnském ministerstvu pro dohánění Prahy,“ vzpomíná Michael Skřivan. Ten se do paměti uživatelů sociálních sítí zapsal také jako spoluzakladatel facebookové skupiny Stay Z. Ani tato stránka si nebere servítky před něčím a před nikým. Terčem fórů je například český prezident nebo hokejová legenda Jaromír Jágr.

Fotogalerie

Pražský institut pro urážení Brna byl založen loni v lednu. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Zhruba o měsíc později se na Facebooku objevily stránky Brněnské institut pro urážení cajzlů (1457 lidem se to líbí) a Brněnský institut pro urážení Prahy (697 lidem se to líbí).

Podobných stránek dodnes vzniklo několik. Za všechny jmenujme Letenský institut pro urážení Holešovic či Brněnský institut pro urážení Kuřimi. Nejvíce fanoušků má ale Pražský institut pro urážení Brna.

Mají smysl pro humor

Obyvatelé Brna mají sami smysl pro humor.

  • Podle Brňanů, kteří se zapojili do ankety Náš novej nádr, by se mělo vlakové nádraží v Brně jmenovat Šalingrad. Název Brno-hlavní nádraží skončilo na druhém místě. Třetí bylo Nádraží Járy Cimrmana. Město nyní předá název Správě železniční dopravní cesty. Ta je investorem budoucího nádraží a bude následně formálně řešit pojmenování nádraží s Drážním úřadem.
  • Brňané vybírali ve druhém kole ankety z deseti názvů, devět z nich bylo satirických, včetně vítězného. Mezi možnostmi tak byly například Vídeň-sever, Praha-venkov či Brněnské nádraží Franty Kocourka.

Komentáře

Hlavní zprávy

Mobilní generace mají méně sexu, než ty starší

Ilustrační snímek
vydáno 10. prosince 2018  16:48

Elektronika nás ovládá na každém kroku. I když si možná myslíme, že ji řídíme my. Mobilní telefony tvoří totiž jednu z nejčastějších položek, kterou...  celý článek

Bajku o záchranářích ze 112 vydávají autoři za skutečnost

(ilustrační foto)
vydáno 10. prosince 2018  15:43

Pokud budete do telefonu fňukat, operátorka linky 112 vás klidně seřve. Na druhou stranu ale snadno pozná přes zvuk ve sluchátku výbuch petardy od...  celý článek

Největší inspirací je pro mě Ed Sheeran, říká mladá zpěvačka

Tereza Balonová
vydáno 10. prosince 2018  13:18

Je čerstvě plnoletá a už objíždí velké kluby na turné s kapelou Jelen. V sobotu vystoupí ve Foru Karlín. A to s vlastními písněmi. Bývalá volejbalová...  celý článek

V ulicích v Praze 8 přibyly tabulky, vysvětlují původ názvů ulic

Michal Švarc s cedulí o Vojtěchu Rakousovi.
vydáno 10. prosince 2018  11:48

Asi to znáte. Bydlíte někde léta, a přesto je pro vás jméno vaší ulice záhadou. Tento fenomén se rozhodli zhruba před čtyřmi měsíci změnit v osmé městské...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám