metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 28 °C

Neděle 14. srpna 2022. Svátek má Alan
Hledaný muž | foto: ČTK

Pražští policisté hledají pachatele brutálního znásilnění. Neudělal to prý poprvé

  16:14
Pražská policie pátrá po muži, který ve středu ráno brutálně znásilnil devětadvacetiletou ženu nedaleko Thomayerovy nemocnice. Podezřelému je kolem 25 let, je vysoký kolem 170 centimetrů. Oblečen byl do černé zimní bundy, modrých riflí a na hlavě měl černého kulicha. Případní svědci mohou policii volat informace na linku 158. Uvedl to mluvčí policie Tomáš Hulan.

Případ se stal kolem 6:00. Žena údajně procházela podchodem pod Vídeňskou ulicí směrem k nemocnici, kde k ní přistoupil neznámý muž. Ten podle Hulana nejprve ženu chytil zezadu za krk a druhou rukou jí přiložil k hlavě neznámý předmět.

Řekl jí, že podobný čin nedělá poprvé

Po ženě pak chtěl 2000 korun a když mu řekla, že peníze nemá, tak chtěl sex. Oběť odvlekl do zalesněného prostoru, kde z ženy strhal oblečení a přes hodinu jí znásilňoval. Podle Hulana jí po celou dobu bil pěstmi a údajně jí řekl, že podobný čin nedělá poprvé. Muž hovořil česky a prý měl ukrajinský přízvuk.

Pražská policie v poslední době řeší dva další podobné případy, které se týkají brutálních útoků na ženy. První přepadení se stalo v sobotu nad ránem v Praze 4. Podezřelý tehdy začal svojí třiadvacetiletou oběť rdousit poblíž domu v Holušické ulici. Napadené se podařilo utéct k nejbližšímu domu, kde zvonila na zvonky a volala o pomoc. Útočník ji ale doběhl, znovu ji rdousil a když žena upadla do bezvědomí, z místa utekl. Policie kvůli tomu zadržela podezřelého pětadvacetiletého Asiata.

Pomozte policii

Po pachateli druhého přepadení v Petrovicích kriminalisté dál pátrají. Napadená třiatřicetiletá žena byla převezena v kritickém stavu do nemocnice. Případem se zabývají i detektivové z oddělení vražd. Případní svědci se mohou i kvůli tomuto případu kriminalistům ozvat prostřednictvím linky 158.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ježčí zkouška dospělosti může proběhnout i u vás na zahradě

vydáno 13. srpna 2022  7:07

Pokud máte chuť ubytovat pichlavého souseda, musíte projít konkurzem. První mláďata se už zabydlují v Troji.  celý článek

Predátor je s námi 35 let. Důstojného následovníka neměl nejmíň dvanáct. Tedy až do teď

Strážce streamu
vydáno 12. srpna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že se snímek Predátor: Kořist povedl, se dalo tušit již pár dní před jeho premiérou na streamovací platformě Disney+. Film zasazený na počátek...  celý článek

FOTOGALERIE: 20 let od obrovské povodně. Katastrofa dorazila 12. srpna 2002

vydáno 12. srpna 2022  4:40

Velká voda v srpnu 2002 změnila leccos. Hlavně lidi, kteří ji prožili na vlastní kůži.   celý článek

Lidé, čtěte! Budete líp mluvit a možná snáze seženete práci

vydáno 11. srpna 2022  11:56

Trvá věčnost, než se vymáčknete? Nejste schopní vyjádřit myšlenku bez „omáčky“a zbytečných „eee“?   celý článek