metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / 2 °C

Pátek, 3. prosince 2021. Svátek má Svatoslav.
Hledaný muž | foto: ČTK

Pražští policisté hledají pachatele brutálního znásilnění. Neudělal to prý poprvé

  16:14
Pražská policie pátrá po muži, který ve středu ráno brutálně znásilnil devětadvacetiletou ženu nedaleko Thomayerovy nemocnice. Podezřelému je kolem 25 let, je vysoký kolem 170 centimetrů. Oblečen byl do černé zimní bundy, modrých riflí a na hlavě měl černého kulicha. Případní svědci mohou policii volat informace na linku 158. Uvedl to mluvčí policie Tomáš Hulan.

Případ se stal kolem 6:00. Žena údajně procházela podchodem pod Vídeňskou ulicí směrem k nemocnici, kde k ní přistoupil neznámý muž. Ten podle Hulana nejprve ženu chytil zezadu za krk a druhou rukou jí přiložil k hlavě neznámý předmět.

Řekl jí, že podobný čin nedělá poprvé

Po ženě pak chtěl 2000 korun a když mu řekla, že peníze nemá, tak chtěl sex. Oběť odvlekl do zalesněného prostoru, kde z ženy strhal oblečení a přes hodinu jí znásilňoval. Podle Hulana jí po celou dobu bil pěstmi a údajně jí řekl, že podobný čin nedělá poprvé. Muž hovořil česky a prý měl ukrajinský přízvuk.

Pražská policie v poslední době řeší dva další podobné případy, které se týkají brutálních útoků na ženy. První přepadení se stalo v sobotu nad ránem v Praze 4. Podezřelý tehdy začal svojí třiadvacetiletou oběť rdousit poblíž domu v Holušické ulici. Napadené se podařilo utéct k nejbližšímu domu, kde zvonila na zvonky a volala o pomoc. Útočník ji ale doběhl, znovu ji rdousil a když žena upadla do bezvědomí, z místa utekl. Policie kvůli tomu zadržela podezřelého pětadvacetiletého Asiata.

Pomozte policii

Po pachateli druhého přepadení v Petrovicích kriminalisté dál pátrají. Napadená třiatřicetiletá žena byla převezena v kritickém stavu do nemocnice. Případem se zabývají i detektivové z oddělení vražd. Případní svědci se mohou i kvůli tomuto případu kriminalistům ozvat prostřednictvím linky 158.

Komentáře

Hlavní zprávy

Trénink boxu je makačka. Když na vás ale dohlíží Muhammad Ali, bát se nemusíte

vydáno 3. prosince 2021  6:00

Vezměte si rukavice a chránič na zuby a přijďte, dává mi do telefonu instrukce jeden ze zástupců pražské boxerny Delroy’s Gym. Naštěstí došlo k...  celý článek

Správný chlap již dávno nemá smrdět. Nová generace kosmetiky se balí do posekané trávy

vydáno 2. prosince 2021  16:05

Pojem udržitelná móda, takzvaná slow fashion, je stále častějším předmětem debat. Lidé se více zajímají o oblečení vyráběné z ekologičtějších materiálů. A...  celý článek

Čert nemá volno? Tak jděte bruslit!

vydáno 2. prosince 2021  12:10

Už to voní Vánocemi! Máme pro vás přehled svátečních akcí v metropoli.  celý článek

Pojistěte si duši. Pokud ale chcete peníze, pozor na drogy a taky alkohol

vydáno 2. prosince 2021  9:14

Kolik je doopravdy lidí, kteří změní profesi kvůli vyhoření? Psychickou únavu přizná jen zlomek z nich. Někteří změní profesi, aby se už nemuseli potýkat...  celý článek

Vaše fotky z Prahy