metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 15 °C

Sobota, 8. května 2021. Den vítězství.

Větší foto
Ilustrační snímek | foto: Lukáš BíbaMAFRA

Pražští strážníci se na Facebooku chlubí děkovnými dopisy

  8:19
Pročítání Facebooku Městské policie Praha může být celkem zábava. Dočtete se tu totiž nejen nezáživné informace o nově vyfasovaném služebním voze či avízo na nové číslo časopisu Pražský strážník. Strážníci zde také často popisují zásahy proti opilcům či jiným agresorům.

Městská policie navíc v posledních měsících posunula svou sebeprezentaci na vyšší level. Na Facebooku se tak nově objevují i ručně psané děkovné vzkazy. „Parkoval jsem na Karlově náměstí. Když jsem chtěl kolem osmnácté hodiny nastartovat a odjet, baterie byla vybitá. Zavolal jsem na linku 156 a zeptal se, zda by mi nemohli nějak pomoct. Zanedlouho se objevila dodávka, z ní vyskočili dva mladí, usměvaví a velmi ochotní strážníci, kteří mi okamžitě pomohli nastartovat,“ píše v dopise uveřejněném strážníky neznámý pisatel.

Další pochvala, kterou strážníci uveřejnili v polovině září, dorazila na služebnu v Praze 11. Řidička z této městské části si zde pochvaluje přístup strážnice z místního přestupkového oddělení. Když totiž před časem dorazila do služebny zaplatit pokutu, byla v šoku z jejího milého vystupování. „Paní na mě brala ohled a také mě poučila, jak se podobné situaci příště vyhnout. Vážím si jejího přístupu. Dělá vám čest,“ líčí v dopise řidička.

Práci strážníků oceňují i v Letňanech. Alespoň podle děkovného dopisu, který napsal muž z Chlebovnické ulice. Minulý týden u něj totiž zazvonila hlídka s dotazem, zda je majitelem vozu před domem. Ukázalo se, že zapomněl dovřít zadní okénko. „Prý abych si ho šel zavřít, než se stane něco vážnějšího. Někdo si řekne prkotina, musím vám ale říct, že jsem byl takovým přístupem potěšen,“ popisuje řidič z Letňan.

Poslední poděkování, které zaujalo i deník Metro, uveřejnili strážníci minulý týden. Neznámá pisatelka si zde pochvaluje komunikaci s dispečinkem i dvěma strážníky poté, co s dcerkou odchytili opuštěného psa. Unikátnost této situace potvrdili i komentující uživatelé, podle nich mohla situace dopadnout úplně jinak. Strážníci totiž podle některých nezřídka volajícího odbudou s tím, že na ztracence není čas. „Dispečink poslal dva natolik sympatické a vstřícné strážníky, že jsem si při rozhovoru s nimi, bohužel, nepovšimla jmen ani čísel na jejich odznacích. Snažili se psa identifikovat a najít majitele a mezitím s námi komunikovali. Jejich přístup byl natolik milý a vstřícný, že mě to vedlo k tomu jim touto cestou poděkovat,“ píše pisatelka.

Komentáře

Hlavní zprávy

Chytrá řešení i přírodní materiál. To jsou netradiční domy v Česku

vydáno 7. května 2021  14:46

Paneláky a řadovky bývají ohrané. Nadšenci vymýšlejí jiný styl bydlení.  celý článek

Trnopuk nebo traven neuspěly, nakonec máme květen od Jungmanna

vydáno 7. května 2021  14:02

Snaha odlišit se od zbytku Evropy? Kdepak, šlo hlavně o projev purismu typického pro národní obrození.  celý článek

První Máj, kina čas! Jak se v Hollywoodu bojuje o nejlepší datum premiéry?

vydáno 7. května 2021  14:00

Víte, co mají společného první komiksoví Avengers s dvojkou Krotitelů duchů či první díl série Hvězdných válek: Epizoda IV – Nová naděje? Všechny tyhle...  celý článek

Speciální filmová rubrika Strážce streamu slaví rok

Strážce streamu
vydáno 7. května 2021  5:04

Před rokem, když nás první vlna pandemie ukovala u obrazovek doma, hádali jsme se, čím oživit web Metro.cz. Proto přišel Strážce streamu, který přináší...  celý článek

Vaše fotky z Prahy