metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 14 °C

Čtvrtek 30. března 2023. Svátek má Arnošt
Pruhy na Strakonické fasují nový povrch. | foto: Metro.cz

Před Barranďákem stojí řidiči kvůli dělníkům

  9:28
Až třicetiminutová zdržení potrvají na Strakonické minimálně do poloviny příštího týdne.

Když byl před třemi lety jeden jízdní pruh na Strakonické ve směru do centra u sjezdu na Barrandovský most vyhrazen pouze pro autobusy, řidiči aut příliš nejásali. Od té doby tu totiž při průjezdech tráví více času, a to zejména v ranních špičkách, kdy provoz komplikují zácpy Jižní spojky či tunelu Blanka.

„Od začátku tohoto měsíce tu však řada z nás zažívá při postávání v kolonách až půlhodinová zdržení. Dělají tu totiž nový povrch. Jeden ze dvou pruhů už je hotový, teď se pustili do druhého,“ říká pro deník Metro čtenářka Petra s tím, že zde při své včerejší cestě do práce stála v koloně dvacet pět minut. „Jezdím ale do práce později, kolem deváté hodiny. Ti, co jezdí dříve, tu stojí ještě déle,“ dodává.

Výměnu asfaltového povrchu pod Barrandovským mostem, takzvaným Barranďákem, provádí na pokyn magistrátu technická správa komunikací. Zatímco podle cedule, která tu řidiče žádá o trpělivost, odtud dělníci odejdou příští středu, dle rozpisu správy komunikací bude hotovo až na Velikonoční pondělí, tedy 22. dubna. „Každý pracovní den projede po Barrandovském mostě přes sto čtyřicet tisíc vozidel, proto je součástí projektu tak podrobná diagnostika, abychom v průběhu budoucí plánované rekonstrukce mostu nebyli překvapeni stavem jeho některých částí a kvalitou materiálů. To by mohlo rekonstrukci velmi zkomplikovat,“ říká generální ředitel správy Petr Smolka.

Ke zmiňované diagnostice používají pracovníci takzvanou mostní prohlížečku. V plánu mají také vrtat sondy přímo do vozovky. Ty budou do vozovky vrtány během následujících víkendů.

„Vzhledem k velkému rozsahu prací a dodržení technologických postupů jednotlivých činností budou tyto dvě etapy trvat vždy tři dny (sobota až pondělí), a to v časech od osmi do sedmnácti hodin,“ uvádí tiskové oddělení správy komunikací.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nahlédněte do velkolepé barokní knihovny. Ráno je to jenom za polovinu

vydáno 29. března 2023  20:20

Prague City Tourism rozšiřuje svou nabídku o turistickou trasu v Klementinu.  celý článek

Jak se chovat k čerstvé mamince? Šestinedělí je pořád ještě velké tabu

vydáno 29. března 2023  18:10

Péči porodní asistentky si ženy musí platit samy.  celý článek

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek

Putin je hráč pokeru, který prohrál a nemá co ztratit, říká fotoreportér Dárvík Máca

vydáno 29. března 2023  11:00

Válka na Ukrajině se propadá do bahna a krve. Deníku Metro je ctí, že již od samého začátku konfliktu spolupracuje s Vojtěchem Dárvíkem Mácou,...  celý článek