metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / 2 °C

Pátek, 3. prosince 2021. Svátek má Svatoslav.
Parkoviště před Poliklinikou Modřany | foto: Praha 12

Před Poliklinikou Modřany zmizelo parkoviště. Vznikne zde provizorní

  6:00
Před Poliklinikou Modřany se bude stavět. Řidiči přišli o parkovací místa. Radnice jim zařídí po dobu stavby náhradní plochu, kde mohou zaparkovat.

Místo aut budou před Poliklinikou Modřany v Praze 12 stát bagry a další těžká technika. Začíná se zde totiž stavět bytový projekt Modřanská alej. "Před poliklinikou se dalo bez problému parkovat, zajímá mě, jestli bude parkovištì do budoucna obnoveno," ptá se čtenářka z modřanské ulice Rakovského Karolína Sovová.

Řidiči o parkoviště nepřijdou

Vedení dvanácté městské části se problémem s parkovacími místy zabývá. "Jelikož se zahájením stavebních prací zanikne řada parkovacích míst, intenzivně jsme jednali s investorem o zajištění náhradního parkování," popisuje místostarostka Prahy 12 Eva Tylová.

Nakonec se vedení městské části s investorem dohodlo, že po dobu výstavby budou mít možnost řidiči nechávat své vozy na zpevněné ploše, která před poliklinikou právě vzniká. "Plocha bude sloužit pouze dočasně po dobu výstavby první části bytového komplexu," říká Tylová.

Byla srovnána pláň

Aby mohli návštěvníci polikliniky kde zaparkovat, byla srovnání pláň před budovou a vyrovnány všechny nerovnosti. Po dokončení výstavby, se lidé dočkají také nových parkovacích ploch. "Jejich výstavba proběhne současně se stavbou bytového komplexu," dodává Tylová.

Nová radnice

  • Projekt nabídne zhruba dvě stovky nových bytů.
  • Stavět by se v budoucnu mohlo také naproti Poliklinice Modřany na Sofijském náměstí.
  • Na místě bývalého Prioru by mohla stát budova nové radnice Prahy 12. Ve hře je ale zatím více míst.

Komentáře

Hlavní zprávy

Trénink boxu je makačka. Když na vás ale dohlíží Muhammad Ali, bát se nemusíte

vydáno 3. prosince 2021  6:00

Vezměte si rukavice a chránič na zuby a přijďte, dává mi do telefonu instrukce jeden ze zástupců pražské boxerny Delroy’s Gym. Naštěstí došlo k...  celý článek

Správný chlap již dávno nemá smrdět. Nová generace kosmetiky se balí do posekané trávy

vydáno 2. prosince 2021  16:05

Pojem udržitelná móda, takzvaná slow fashion, je stále častějším předmětem debat. Lidé se více zajímají o oblečení vyráběné z ekologičtějších materiálů. A...  celý článek

Čert nemá volno? Tak jděte bruslit!

vydáno 2. prosince 2021  12:10

Už to voní Vánocemi! Máme pro vás přehled svátečních akcí v metropoli.  celý článek

Pojistěte si duši. Pokud ale chcete peníze, pozor na drogy a taky alkohol

vydáno 2. prosince 2021  9:14

Kolik je doopravdy lidí, kteří změní profesi kvůli vyhoření? Psychickou únavu přizná jen zlomek z nich. Někteří změní profesi, aby se už nemuseli potýkat...  celý článek

Vaše fotky z Prahy