metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / 1 °C

Úterý, 7. prosince 2021. Svátek má Ambrož, Benjamin.

Další 2 fotografie v galerii
Jiří Ptáček, starosta Prahy 3 | foto: MAFRA

Přehled: všechny „velké“ městské části už mají starostu

  6:21
Starostkou Prahy 10 se včera stala senátorka Renata Chmelová (nestr. za koalici Vlasta). Desátá městská část byla poslední, která z „velké desítky“ zvolila starostu.

Praha 1
Jednička má nové vedení. Oldřicha Lomeckého ve funkci nahradil nově zvolený starosta Pavel Čižinský z uskupení Praha 1 Sobě. „Změna začíná! Jsme tu pro vás!“ prohlásil Čižinský po svém zvolení. Na webu městské části se ale ještě včera v podvečer čtenář mohl nechat zmást, na stránkách byl stále uveden jako starosta Lomecký.

Praha 2
V Praze 2 se skladba zastupitelstva téměř nezměnila. Místo starostky obhájila Jana Černochová z ODS. Zastupitelé ji zvolili 5. listopadu, čímž se Černochová stala nejdříve zvolenou pražskou starostku.

Praha 3
Starostou Prahy 3 se po vyčerpávajícím šestnáctihodinovém jednání, které se konalo v noci z úterý na středu, stal kandidát TOP 09, žižkovský rodák Jiří Ptáček. Nové zastupitelstvo slibuje prosazení vedení trasy metra linky D na Žižkov nebo opravu ulic.

Praha 4
Na postu starosty Prahy 4 setrvá Petr Štěpánek za Stranu zelených. Do funkce byl zvolen už podruhé v řadě.

Praha 5
I pětka si zvolila nového starostu. Je jím Daniel Mazur z České pirátské strany. Vystudovaný experimentální fyzik chce ve své funkci především dostát pirátským zásadám, tedy transparentnosti, otevřenosti a zapojení občanů do radničních procesů.

Praha 6
V Praze 6 nadále zůstává starostou Ondřej Kolář z TOP 09 – KLID. Městskou část povede už ve druhém volebním období.

Praha 7
Ve funkci starosty Prahy 7 pokračuje Jan Čižinský z hnutí Praha 7 sobě. „Budeme i nadále dělat vše pro to, aby byla Praha 7 nejlepším místem pro život,“ uvedl starosta.

Praha 8
Volba starosty na osmičce se konala ve středu 14. listopadu a jako vítěz z ní vzešel kandidát za ODS a Svobodné Ondřej Gros.

Praha 9
Post starosty obhájil jedenasedmdesátiletý Jan Jarolím z ODS. Proti jeho zvolení byli jen Piráti. Starostou Prahy 9 je již od roku 2006.

Praha 10
V Praze 10 zastupitelstvo včera v tajném hlasování zvolilo starostkou senátorku Renatu Chmelovou za koalici Vlasta. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Z nových surovin nebudeme určitě stavět donekonečna

vydáno 6. prosince 2021  19:00

Kolik domků nebo obydlí vzniklo v dobách nouze z takzvaných bouraček? Využít staré cihly nebo trámy bylo samozřejmostí i nezbytností.  celý článek

Vážíte přes sto kilo? Radši si na lávku vezměte metr

vydáno 6. prosince 2021  5:42

Lávka vedoucí přes smíchovské koleje směrem do Radlic rezne. TSK Pražany před nebezpečím propadnutí varuje novou značkou.  celý článek

Za covidu se Češi do odvykání od cigaret příliš nehrnou, říká odbornice na odvykání

vydáno 5. prosince 2021  6:30

„Léčili jsme už i devítiletou dívenku,“ říká Eva Králíková, jedna z předních odbornic na odvykání kouření. Jestli na něčem trvá, tak na tom, aby se ani po...  celý článek

Ten sexuální predátor vypálil obří díru do celé generace dětí, říká mladá spisovatelka

vydáno 4. prosince 2021  16:00

Chodila do školy teprve krátce a už se setkala se sexuálním predátorem. V divadelním kroužku. Třicetiletá autorka Hana D. Lehečková si počkala, až ji to...  celý článek

Vaše fotky z Prahy