metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 25 °C

Pondělí 8. srpna 2022. Svátek má Soběslav

Přepadení dvou trafik ve vestibulech metra mělo podobný rukopis

  17:01
Loupeže ve dvou trafikách spojuje nejen měsíc leden a trasa metra B, ale hlavně dost podobný popis pachatele, který se sice snažil, aby ho nikdo nepoznal. Nepočítal ale s kamerami v ulici.

Trafiku ve vestibulu stanice metra Českomoravská přepadl v sobotu 10. ledna kolem deváté hodiny dopolední asi třicetiletý muž. Vytáhl střelnou zbraň a žádal prodavačku, aby mu vydala peníze. „Ta mu z obavy o život vydala asi šest tisíc korun. Muž chtěl ovšem víc, proto ještě požadoval dobíjecí kupony. Trafikantka mu ale řekla, že je nemá. On se sice naštval, ale nakonec poděkoval a navíc se slušně rozloučil,“ uvedla policejní mluvčí Jana Rösslerová. Ve dveřích se při odchodu minul se zákazníkem, který pak přivolal policii.

Tentokrát lupič nebyl už tak slušný, vyhrožoval

Druhý případ s podobným popisem lupiče se stal také v sobotu, a to 24. ledna, tentokrát ve vestibulu stanice metra Hůrka. Ta je na stejné trase metra B, jako se stalo předchozí přepadení. Kolem páté hodiny večerní přišel muž s pistolí v ruce k prodejnímu pultu a po prodavačce chtěl všechny peníze. „Když žena otevřela pokladnu a začala peníze vybírat, lupič se natáhl přes pult a peníze si vzal sám,“ uvedla mluvčí policie Iveta Martínková. Pak s několika tisíci korunami a se slovy: „Nechoď vůbec ke dveřím, nebo uvidíš!“ z trafiky odešel. Uvnitř se naštěstí nachází kamerový systém, který zachytil nejen podobu, ale i hlas podezřelého.

Kriminalisté pátrají po muži ve věku okolo 30 let, střední postavy a výšky kolem 180 centimetrů. Na sobě měl v druhém případě světle šedou mikinu s kapucí nasazenou na hlavě a prošívanou vestu tmavé barvy. Na nohou měl sportovní obuv bílé barvy. Policie se s prosbou obrací na veřejnost o pomoc při spolupátrání. Informace k jeho totožnosti, pobytu, či pohybu můžete volat na bezplatnou tísňovou linku 158, nebo je sdělit na kterékoliv policejní služebně. Zároveň však kriminalisté varují, aby se ho lidé nepokoušeli v žádném případě sami zadržet, může být totiž ozbrojený.

Útočník je podezřelý z trestného činu loupeže, za což mu v případě dopadení a odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pořádně zavřete okna. Je tu čas zbloudilých netopýrů

vydáno 8. srpna 2022  5:35

Invaze nočních návštěvníků potkávají hlavně Plzeňáky. Létající savci se chtějí pářit v jejich bytech.  celý článek

Zpěvačka Pam Rabbit říká nahlas, co si myslí, bez jakéhokoli filtru

vydáno 7. srpna 2022  21:00

Přestože se na hudební scéně pohybuje už několik let, výrazněji se prosadila až letos po vydání EP Mom, I’m lost. Zpěvačka, skladatelka a textařka Pamela...  celý článek

Auta popelářů a poslíčků vybojují sanitkám potřebné místo

vydáno 7. srpna 2022  17:20

Šířku záchranářské uličky či vozidla bránícího svozu odpadu bude v ulicích metropole monitorovat chytrá technologie.  celý článek

Sochy mezi námi. Narazíte na ně občas i tam, kde je vůbec nečekáte

PRAHA? AHA!
vydáno 7. srpna 2022  11:46

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek