metro.cz

Počasí v Praze

-6 °C / 1 °C

Pondělí 6. února 2023. Svátek má Vanda

Přepadl se samopalem obchod, policie po něm pátrá

  16:01
Policisté pátrají po muži, který 9. června přepadl obchod s potravinami v Praze 4. Obsluhu ohrožoval samopalem. Žádné peníze ale nakonec nedostal a z místa utekl. Za loupež mu hrozí až desetileté vězení. Na policejním webu o tom informuje mluvčí Jan Daněk.

Maskovaný muž do obchodu v ulici Na Jezerce přišel krátce po půl desáté večer. Pachatel vstoupil do prodejny a s namířeným samopalem v ruce a se slovy: „Ticho, peníze!“ požadoval po prodavačce vydání finanční hotovosti. Žena mu ale žádné peníze nevydala a předstírala, že volá na pomoc někoho z jiné části obchodu. Toho se muž zalekl a utekl směrem do parku.

Pachatele zachytila kamera. Je vysoký 170 až 175 centimetrů, silnější postavy. Oblečený byl do džínů, bílých bot, tmavé bundy s kapucí a obličej měl zakrytý pravděpodobně tmavým šátkem.

Kriminalisté pracují i s verzí, že by se mohlo jednat o ženu. Zbraň, která byla při loupeži použita, by mohl být buď samopal vzor 61 - Škorpion nebo samopal UZI. „Samozřejmě se mohlo jednat pouze o atrapu,“ podotkl mluvčí.

Kriminalisté případ vyšetřují jako trestný čin loupež, za což v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Lidé mohou jakékoliv informace o lupiči sdělit na linku 158.

Komentáře

Hlavní zprávy

RECENZE: Nový snímek Korzet ukazuje proslulou císařovnu Sissi ve zralém věku

vydáno 6. února 2023  10:22

Hlavní roli ztvárnila herečka Vicky Kriepsová.  celý článek

Koho skolí infarkt dřív? Ženy chrání hormony, muži dokáží rozpoznat příznaky

vydáno 6. února 2023  5:56

Statistiky dožití hovoří ve prospěch žen. Obě pohlaví se vzájemně špičkují, kdo koho utrápí dřív a proč je víc vdov než vdovců.  celý článek

Ve Světozoru se psala historie. Dnes kino láká na operu nebo třeba na Terryho ponožky

vydáno 5. února 2023  16:43

Seriál o zajímavých pražských biografech pokračuje nedaleko Václavského náměstí. Světozor má hned tři sály. Prohlídka kina začíná exkurzí do minulosti.  celý článek

Zmizelá fontána za obchodním domem Máj. Vystřídala ji Kafkova otáčecí hlava

vydáno 5. února 2023  11:30

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek