metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 3 °C

Pondělí 30. ledna 2023. Svátek má Robin

Větší foto
Od neděle do dnešního dne probíhala výměna opotřebených kolejnic. Chuť fotografovat mezi čtenáři deníku Metro vzbudila výměna povrchu ze žulové dlažby. | foto: David Sedlecký

Přes dva měsíce komplikací. V úseku Pražského povstání a Vozovna Pankrác nepojedou tramvaje

  13:28
Jak mnozí cestující poznali, při jízdě tramvají na trati mezi Vozovnou Pankrác a Pražského povstání to v posledních týdnech pěkně drnčelo. Své o tom vědí také zástupci pražského dopravního podniku (DPP), kteří tento úsek od zítřka začínají opravovat. Jak už to při podobných akcích bývá, cestující si na nové koleje počkají.

„Pouštíme se do další rekonstrukce tramvajové trati, která je v havarijním stavu. Z tohoto důvodu bude až do 27. listopadu obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Pražského povstání a Vozovna Pankrác. V rámci rekonstrukce dopravní podnik nahradí stávající velkoplošné panely pevnou jízdní dráhou,“ upřesňuje pro deník Metro mluvčí DPP Aneta Řehková.

Současně s tím v tramvajové trati nainstaluje dopravce i protihluková opatření ve formě antivibračních rohoží a takzvané kolejové mazníky. Tato zařízení, jež pomocí trysek pokrývají koleje mazivem, snižují opotřebení kolejnic až o šedesát procent.

Metro Opatov

  • Dopravní podnik v těchto dnech vybírá autora streetartového díla u opravované stanice metra Opatov. Ta se má podle zjištění deníku Metro otevřít pro cestující v polovině listopadu.
  • „Samotná realizace díla potrvá zhruba čtrnáct dní,“ říká mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

„V souvislosti s rekonstrukčními pracemi bude také v noci na zítřek a potom ještě v sobotu 28. listopadu od půlnoci do 4.20 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Nuselská radnice a Vozovna Pankrác. Podrobnosti o výluce jsou k dispozici mimo jiné také na našem webu,“ dodává Řehková, podle které se změny tras dotknou jen tramvají číslo 18, 23 a 93. Zavedena bude také autobusová linka X93.

Z havarijního stavu dělníci dopravního podniku v posledních dnech vysvobozovali také trať na Malé Straně. Od neděle do dnešního dne probíhala výměna opotřebených kolejnic. Chuť fotografovat mezi čtenáři deníku Metro vzbudila výměna povrchu ze žulové dlažby.

„Rekonstrukce trati způsobila změnu trasy hned několika linek,“ píše David Sedlecký, který si za svůj fotografický úlovek vysloužil odměnu tři sta korun.

Kvůli opravě křižovatky Klárov a Letenské ulice je k vidění v první městské části jedna zvláštnost. Z důvodu souvisejícího odklonu tramvajové linky 22 bylo nutné na objízdné trase posílit kapacitu linky číslo 2. Proto se na dvojce v tomto týdnu objevily i vozy typu T2 a T3. V rámci akcí pořádaných během Evropského týdne mobility měla souprava vozu T2 nasazená do pravidelného provozu ve středu dokonce pražskou premiéru. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Pod vodou zkoumáme vesmír, říká pro deník Metro lékař Svoboda. Přitahují ho extrémní podmínky

vydáno 29. ledna 2023  16:39

Rodiče z něj chtěli mít sportovce nebo chemika, Aleše Svobodu ale lákalo umění a divadlo. „S jedním představením jsme dokonce hráli i ve Slovenském...  celý článek

Okna, kterými není vidět ven. Na jedné pražské křižovatce taky žijí lidé

Praha? Aha!
vydáno 29. ledna 2023  10:24

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Stínadelská tajemství opět ve stopách Rychlých šípů. S dětmi a baterkami na Malou Stranu

vydáno 28. ledna 2023  14:24

„Za Mříží je park, v tom parku černý rám, v tom rámu plno vran, celé hejno vran, černočerných vran. Pozor si dej, ať nezůstaneš stát, ať nezůstaneš sám,...  celý článek

Není třeba vypínat radiátory a teple se oblékat i doma. Někdy stačí jen drobné úpravy

vydáno 28. ledna 2023  6:11

Když loni v září písničkář Pokáč uváděl svůj koncert v O2 areně mimo jiné slovy: „Chtěli jsme vám předvést velkou show, bohužel všechny prachy utratíme...  celý článek