metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 16 °C

Neděle, 19. září 2021. Svátek má Zita.

Větší foto
Od neděle do dnešního dne probíhala výměna opotřebených kolejnic. Chuť fotografovat mezi čtenáři deníku Metro vzbudila výměna povrchu ze žulové dlažby. | foto: David Sedlecký

Přes dva měsíce komplikací. V úseku Pražského povstání a Vozovna Pankrác nepojedou tramvaje

  13:28
Jak mnozí cestující poznali, při jízdě tramvají na trati mezi Vozovnou Pankrác a Pražského povstání to v posledních týdnech pěkně drnčelo. Své o tom vědí také zástupci pražského dopravního podniku (DPP), kteří tento úsek od zítřka začínají opravovat. Jak už to při podobných akcích bývá, cestující si na nové koleje počkají.

„Pouštíme se do další rekonstrukce tramvajové trati, která je v havarijním stavu. Z tohoto důvodu bude až do 27. listopadu obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Pražského povstání a Vozovna Pankrác. V rámci rekonstrukce dopravní podnik nahradí stávající velkoplošné panely pevnou jízdní dráhou,“ upřesňuje pro deník Metro mluvčí DPP Aneta Řehková.

Současně s tím v tramvajové trati nainstaluje dopravce i protihluková opatření ve formě antivibračních rohoží a takzvané kolejové mazníky. Tato zařízení, jež pomocí trysek pokrývají koleje mazivem, snižují opotřebení kolejnic až o šedesát procent.

Metro Opatov

  • Dopravní podnik v těchto dnech vybírá autora streetartového díla u opravované stanice metra Opatov. Ta se má podle zjištění deníku Metro otevřít pro cestující v polovině listopadu.
  • „Samotná realizace díla potrvá zhruba čtrnáct dní,“ říká mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

„V souvislosti s rekonstrukčními pracemi bude také v noci na zítřek a potom ještě v sobotu 28. listopadu od půlnoci do 4.20 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Nuselská radnice a Vozovna Pankrác. Podrobnosti o výluce jsou k dispozici mimo jiné také na našem webu,“ dodává Řehková, podle které se změny tras dotknou jen tramvají číslo 18, 23 a 93. Zavedena bude také autobusová linka X93.

Z havarijního stavu dělníci dopravního podniku v posledních dnech vysvobozovali také trať na Malé Straně. Od neděle do dnešního dne probíhala výměna opotřebených kolejnic. Chuť fotografovat mezi čtenáři deníku Metro vzbudila výměna povrchu ze žulové dlažby.

„Rekonstrukce trati způsobila změnu trasy hned několika linek,“ píše David Sedlecký, který si za svůj fotografický úlovek vysloužil odměnu tři sta korun.

Kvůli opravě křižovatky Klárov a Letenské ulice je k vidění v první městské části jedna zvláštnost. Z důvodu souvisejícího odklonu tramvajové linky 22 bylo nutné na objízdné trase posílit kapacitu linky číslo 2. Proto se na dvojce v tomto týdnu objevily i vozy typu T2 a T3. V rámci akcí pořádaných během Evropského týdne mobility měla souprava vozu T2 nasazená do pravidelného provozu ve středu dokonce pražskou premiéru. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Od Žižky k Tachovu. Váha nepřežila stavbu tunelu

vydáno 19. září 2021  5:55

Náměstí s váhou a tunelem – nová výstava nejen pro milovníky žižkovské historie.  celý článek

Politická kampaň je plná lží a „zákroků na penaltu“

vydáno 17. září 2021  14:34

Tématem voleb jsou Andrej Babiš, covid a migrace.  celý článek

Tipy na víkend. Potkat můžete své sousedy nebo vstoupit pod zem

vydáno 17. září 2021  10:57

Deník Metro přináší další tipy na akce, které můžete o víkendu navštívit. Kde strávit čas? Například v českých městech a obcích se už ode dneška koná akce...  celý článek

Hlavu vzhůru! Zamávejte největší vzducholodi světa

vydáno 17. září 2021  8:11

Česko křižuje chlouba hraběte Zeppelina. Sledujte let on-line.  celý článek

Vaše fotky z Prahy