metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 13 °C

Čtvrtek 29. září 2022. Svátek má Michal

Větší foto
Od neděle do dnešního dne probíhala výměna opotřebených kolejnic. Chuť fotografovat mezi čtenáři deníku Metro vzbudila výměna povrchu ze žulové dlažby. | foto: David Sedlecký

Přes dva měsíce komplikací. V úseku Pražského povstání a Vozovna Pankrác nepojedou tramvaje

  13:28
Jak mnozí cestující poznali, při jízdě tramvají na trati mezi Vozovnou Pankrác a Pražského povstání to v posledních týdnech pěkně drnčelo. Své o tom vědí také zástupci pražského dopravního podniku (DPP), kteří tento úsek od zítřka začínají opravovat. Jak už to při podobných akcích bývá, cestující si na nové koleje počkají.

„Pouštíme se do další rekonstrukce tramvajové trati, která je v havarijním stavu. Z tohoto důvodu bude až do 27. listopadu obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Pražského povstání a Vozovna Pankrác. V rámci rekonstrukce dopravní podnik nahradí stávající velkoplošné panely pevnou jízdní dráhou,“ upřesňuje pro deník Metro mluvčí DPP Aneta Řehková.

Současně s tím v tramvajové trati nainstaluje dopravce i protihluková opatření ve formě antivibračních rohoží a takzvané kolejové mazníky. Tato zařízení, jež pomocí trysek pokrývají koleje mazivem, snižují opotřebení kolejnic až o šedesát procent.

Metro Opatov

  • Dopravní podnik v těchto dnech vybírá autora streetartového díla u opravované stanice metra Opatov. Ta se má podle zjištění deníku Metro otevřít pro cestující v polovině listopadu.
  • „Samotná realizace díla potrvá zhruba čtrnáct dní,“ říká mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

„V souvislosti s rekonstrukčními pracemi bude také v noci na zítřek a potom ještě v sobotu 28. listopadu od půlnoci do 4.20 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Nuselská radnice a Vozovna Pankrác. Podrobnosti o výluce jsou k dispozici mimo jiné také na našem webu,“ dodává Řehková, podle které se změny tras dotknou jen tramvají číslo 18, 23 a 93. Zavedena bude také autobusová linka X93.

Z havarijního stavu dělníci dopravního podniku v posledních dnech vysvobozovali také trať na Malé Straně. Od neděle do dnešního dne probíhala výměna opotřebených kolejnic. Chuť fotografovat mezi čtenáři deníku Metro vzbudila výměna povrchu ze žulové dlažby.

„Rekonstrukce trati způsobila změnu trasy hned několika linek,“ píše David Sedlecký, který si za svůj fotografický úlovek vysloužil odměnu tři sta korun.

Kvůli opravě křižovatky Klárov a Letenské ulice je k vidění v první městské části jedna zvláštnost. Z důvodu souvisejícího odklonu tramvajové linky 22 bylo nutné na objízdné trase posílit kapacitu linky číslo 2. Proto se na dvojce v tomto týdnu objevily i vozy typu T2 a T3. V rámci akcí pořádaných během Evropského týdne mobility měla souprava vozu T2 nasazená do pravidelného provozu ve středu dokonce pražskou premiéru. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Zasněžená Praha i v červnu. Prohlédněte si město pěkně zblízka a ze všech úhlů

vydáno 29. září 2022  4:53

Městští plánovači spustili webovou aplikaci, díky níž si lze prohlédnout 3D model Prahy z nejrůznějších vyhlídkových bodů.  celý článek

Veganské hamburgery jsou v Česku stále dražší než ty z masa. Přesto jejich obliba roste

vydáno 28. září 2022  17:09

Planetu lze chránit různými způsoby. Prodejci nebalených potravin a dalšího zboží si lámou hlavu. Obraty jim klesají. Počet lidí, kteří spotřebovávají...  celý článek

Bylinkám hodně věřím. Jsou zázračné, říká zahrádkářka. Na Bílé Hoře pěstuje i „maggi“

vydáno 28. září 2022  6:28

O zahrádkářích platí, že se „rejpou“ v zemi a zásobují příbuzenstvo čerstvou zeleninou a ovocem. Narazíte však i na nadšence, kteří svou vášeň povýšili....  celý článek

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek