metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 16 °C

Neděle, 25. října 2020. Svátek má Beáta.
Od neděle do dnešního dne probíhala výměna opotřebených kolejnic. Chuť...
Větší foto
Od neděle do dnešního dne probíhala výměna opotřebených kolejnic. Chuť fotografovat mezi čtenáři deníku Metro vzbudila výměna povrchu ze žulové dlažby. | foto: David Sedlecký

Přes dva měsíce komplikací. V úseku Pražského povstání a Vozovna Pankrác nepojedou tramvaje

18. září 2020  13:28 Filip Jaroševský Metro.cz
Jak mnozí cestující poznali, při jízdě tramvají na trati mezi Vozovnou Pankrác a Pražského povstání to v posledních týdnech pěkně drnčelo. Své o tom vědí také zástupci pražského dopravního podniku (DPP), kteří tento úsek od zítřka začínají opravovat. Jak už to při podobných akcích bývá, cestující si na nové koleje počkají.

„Pouštíme se do další rekonstrukce tramvajové trati, která je v havarijním stavu. Z tohoto důvodu bude až do 27. listopadu obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Pražského povstání a Vozovna Pankrác. V rámci rekonstrukce dopravní podnik nahradí stávající velkoplošné panely pevnou jízdní dráhou,“ upřesňuje pro deník Metro mluvčí DPP Aneta Řehková.

Současně s tím v tramvajové trati nainstaluje dopravce i protihluková opatření ve formě antivibračních rohoží a takzvané kolejové mazníky. Tato zařízení, jež pomocí trysek pokrývají koleje mazivem, snižují opotřebení kolejnic až o šedesát procent.

Metro Opatov

  • Dopravní podnik v těchto dnech vybírá autora streetartového díla u opravované stanice metra Opatov. Ta se má podle zjištění deníku Metro otevřít pro cestující v polovině listopadu.
  • „Samotná realizace díla potrvá zhruba čtrnáct dní,“ říká mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

„V souvislosti s rekonstrukčními pracemi bude také v noci na zítřek a potom ještě v sobotu 28. listopadu od půlnoci do 4.20 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Nuselská radnice a Vozovna Pankrác. Podrobnosti o výluce jsou k dispozici mimo jiné také na našem webu,“ dodává Řehková, podle které se změny tras dotknou jen tramvají číslo 18, 23 a 93. Zavedena bude také autobusová linka X93.

Z havarijního stavu dělníci dopravního podniku v posledních dnech vysvobozovali také trať na Malé Straně. Od neděle do dnešního dne probíhala výměna opotřebených kolejnic. Chuť fotografovat mezi čtenáři deníku Metro vzbudila výměna povrchu ze žulové dlažby.

„Rekonstrukce trati způsobila změnu trasy hned několika linek,“ píše David Sedlecký, který si za svůj fotografický úlovek vysloužil odměnu tři sta korun.

Kvůli opravě křižovatky Klárov a Letenské ulice je k vidění v první městské části jedna zvláštnost. Z důvodu souvisejícího odklonu tramvajové linky 22 bylo nutné na objízdné trase posílit kapacitu linky číslo 2. Proto se na dvojce v tomto týdnu objevily i vozy typu T2 a T3. V rámci akcí pořádaných během Evropského týdne mobility měla souprava vozu T2 nasazená do pravidelného provozu ve středu dokonce pražskou premiéru. 

Komentáře

Hlavní zprávy

KOLOBLOG: Lockdown II.

ilustrační snímek Koloblog
vydáno 24. října 2020  17:43

Redaktor Pavel Hrabica je cyklista tělem i duší. Na kole vyráží do práce i na výlety. Ve své rubrice Koloblog dává čtenářům tipy, kam se vydat na...  celý článek

Když se mi začne hodně dařit, stáhnu se, říká muzikálová herečka

Markéta Schimmerová Procházková se narodila 25. 2. 1986 v Jihlavě, kde...
vydáno 24. října 2020  12:38

Nebudeme tu s Markétou Schimmerovou Procházkovou hrát hru, že jsme se viděli poprvé v životě. Za ta léta, co se známe, se Markéta vyšvihla mezi...  celý článek

Infocentra v metru zůstávají otevřená. Pozastaven je jen prodej suvenýrů

Stanice metra I. P. Pavlova
vydáno 24. října 2020  7:59

Základní zvyklosti se v pražském metru nemění ani po vyhlášení přísných vládních opatření. Kromě čerstvých výtisků deníku Metro ve stojanech tu i nadále...  celý článek

Skiareály lákají Dány. Letošní lyžovačky budou bez mejdanů

Ilustrační snímek
vydáno 24. října 2020  5:50

Majitele horských středisek potěšila letní sezona. Také do té zimní hledí s určitou nadějí.  celý článek

Vaše fotky z Prahy