metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 25 °C

Pondělí, 27. května 2019. Svátek má Valdemar.
Mercury Tower
Ve hře je zatím pořád i projekt Mercury Tower.

Přestěhuje se radnice do tržnice, věže či hvězdy? Rozhodne se letos

5. září 2012  13:17 ČTK
Praha 7 by měla do konce roku rozhodnout o třech dosavadních nabídkách ohledně nové radnice. Pokud zastupitelé nevyberou ani jednu z nich, bude městská část zvažovat koupi nebo pronájem jedné z kancelářských budov, které v Praze 7 staví soukromí investoři.

Spory kolem nákladného pořízení nové budovy se vedou už několik měsíců. Původně mělo být o novém sídle rozhodnuto už letos na podzim. Na tiskové konferenci to dnes řekl starosta Marek Ječmének.

Se stěhováním nesouhlasí opozice. Místní obyvatelé kvůli tomu sepsali i petici, u zastupitelů ale neuspěli. Okolnosti výběru vhodného sídla prověřoval i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Původní plány počítaly se zhruba miliardovou investicí. Před časem se ale radnice rozhodla omezit investici na 500 milionů korun.

Na stěhování má radnice jen tři roky

Městské části ve stávající budově na nábřeží Kapitána Jaroše končí nájem v roce 2015. Do té doby se chce přestěhovat. Výzvu na pořízení nové budovy zveřejnila už loni. Nevypsala výběrové řízení, ale pouze poptávkové řízení, ze kterého podle koalice vyšly jako nejlepší projekty Mercury Tower od společnosti Argentinská 38 za původní cenu 845 milionů a Argentinská hvězda od PPF Property Limited za 762 milionů. Městská část chce nyní oslovit přímo majitele obou projektů. "Uvidíme, zda budou ochotni původní částky přepočítat," uvedl starosta.

S nabídkou navíc v posledních dnech přišla společnost Holešovický trojúhelník, která na pozemku Prahy 7 staví administrativní projekt Galerie Stromovka. "Holešovický trojúhelník dal nabídku nad rámec původního poptávkového řízení. Jsou připraveni respektovat částku 500 milionů a do té připraví novou nabídku v rámci svého projektu," řekl Ječmének.

Ve hře je stále stěhování radnice do Holešovické tržnice, kterou nabídl magistrát. Městská část navíc jedná o možném společném postupu s Nejvyšším kontrolním úřadem, který podle starosty také hledá nové sídlo.

Komentáře

Hlavní zprávy

Děsivá raketová sila se mají otevřít lidem

Toto je nejvyšší místo vrcholu Čihadlo.
vydáno 27. května 2019  5:55

Turistická vyhlídka má vyrůst na druhém nejvyšším pražském kopci. Dříve tu vojáci s raketami v krytech hlídali nebe nad Prahou.  celý článek

RECENZE: Geniální klavírista padl do průměru

Než se stal Eltonem Johnem, jmenoval se Reginald.
vydáno 26. května 2019  17:21

Po Bohemian Rhapsody by to měl v kinech těžké každý hudební snímek o slavné pěvecké hvězdě. O to více potěší, že si film Rocketman vyprávějící příběh...  celý článek

Není velký rozdíl mezi tím, jestli se objímáte se ženou, nebo utíkáte před psem, říká primář

Petr Neužil
vydáno 26. května 2019  15:12

Machr. Nejde sice zrovna o termín z lékařských skript, ale profesora Petra Neužila to slovo vystihuje lépe než celé odborné statě. Z kardiologie Nemocnice...  celý článek

Pod dohledem zlatníků jsem si zkoušela vyrobit prstýnek. Povedlo se

Klasická šperkařina připomíná práci zubaře.
vydáno 25. května 2019  15:26

Do jejich obchodu v centru Prahy si zákazníci chodí především pro šperky vyrobené na zakázku. Redaktorka deníku Metro si vyzkoušela práci ve šperkařství...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám