metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 25 °C

Čtvrtek 1. června 2023. Svátek má Laura
Táborská ulice v Nuslích. | foto: IPR PrahaMetro.cz

Přestup na Pražského povstání se za dva roky změní k lepšímu

  16:21
Důležité ulice, které spojují Nusle a Pankrác, se spolu s okolím dočkají úprav. Historická cesta spojující Nusle s Pankrácem, která se na dnešním náměstí Hrdinů napojuje na starou cestu od Vyšehradu, tvoří i dnes jednu z hlavních os těchto čtvrtí.

Při přípravě změn v těchto dvou ulicích se Institut plánování a rozvoje bude ptát místních obyvatel, co by se mělo změnit a co naopak je vhodné zachovat. Snahou je vtisknout ulici přívětivější a reprezentativní podobu.

Akce se zúčastní několik institucí, které bude potřeba zkoordinovat. Dopravní podnik plánuje opravu tramvajové trati od Nuselské ulice po Vozovnu Pankrác a její prodloužení k metru Pankrác a posléze až na Budějovickou. V plánu je také několik úprav silničních křižovatek. Institut plánování a rozvoje proto připravuje koncepční studii, která zaručí společný postup. Výsledkem bude nejen finanční úspora, ale také příjemnější prostředí pro uživatele ulice.

„Velkou změnou bude úprava přestupního uzlu na Pražského povstání, kde se kříží linky metra, autobusů i tramvají,“ říká mluvčí institutu Adam Švejda. Proto při rekonstrukci upraví polohu zastávek tak, aby byly k sobě blíž a přestup byl tak příjemnější.

Zlepšit by se měly přechody pro chodce i parkování

„Kromě toho chceme zlepšit pěší vazby v území a odstranit zbytečné bariéry. Má se zlepšit bezpečnost přechodů a rozšířit nároží chodníků, zmizí některá nadbytečná zábradlí. Lepší řešení si zaslouží také parkování a řada by měla přijít i na různá cykloopatření,“ tvrdí Švejda. „Zajímá nás však názor místních obyvatel, který bude důležitým podkladem pro tvorbu studie budoucí podoby veřejných prostranství,“ dodal.

Institut proto připravil sérii sousedských setkání, po kterých bude následovat i komunitní vycházka. V první fázi pak budou mít obyvatelé možnost zhodnotit současnou situaci a vyjádřit své požadavky.

Ve druhé fázi, která bude následovat po několika týdnech, představí veřejnosti návrh studie. Občané budou moct okomentovat navržená řešení přímo v ulicích, ale také na webových stránkách.

Koncepční studie má být hotova začátkem roku 2016. Realizace projektu je naplánována na roky 2017 a 2018.

Komentáře

Hlavní zprávy

Jičínský pivovar vypustil Řáholeckou sojku. V Olomouci vám nově načepují i Fridu a Sherlocka

vydáno 1. června 2023  12:29

Zatímco před deseti lety bylo na našem území zhruba 100 minipivovarů, momentálně jich je 507. Kvůli pandemii a jiným těžkostem sice některé v posledních...  celý článek

Mucha je jeden z nemnoha českých malířů, který svým dílem přesáhl národní věhlas, říká Pospíšil

vydáno 1. června 2023  8:00

Spolek pro Slovanskou epopej zahájil výstavu Budoucnost Slovanské epopeje, která představuje vybrané varianty budoucího umístění stěžejního díla Alfonse...  celý článek

Pečujte o své vztahy a nehoňte se za nejistými cíli, radí psychoterapeutka

vydáno 1. června 2023  6:00

Klimatická krize, omezení a ztráty na majetku i na životech způsobené pandemií covidu, válka vedená Ruskem proti Ukrajině – to jsou některé z příčin, jež...  celý článek

Komerční sdělení

Steelers ovládli šlágr Snapbacks ligy na Bazalech

vydáno 1. června 2023

8. kolo Snapbacks ligy amerického fotbalu proti sobě svedlo oba vedoucí týmy skupin. ISMM Ostrava Steelers na Bazalech vyzvali Vysočinu Gladiators. Dlouho...  celý článek