metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 6 °C

Středa, 1. prosince 2021. Svátek má Iva.

Větší foto
Daniel Craig jako James Bond. | foto: Forumfilm.czMetro.cz

Přetáčky kvůli mobilu. James Bond ale na plac znovu nemusí

  5:30
Když se řekne slovo přetáčky, řadě filmových fandů se začínají ježit chlupy na zádech. Často totiž signalizuje produkční problémy, které nezřídka vedou k nepříliš dobrému zážitku v kinech. Je ale rok 2021 a pandemie koronaviru navždy změnila způsob, jakým budeme nahlížet na výrobu filmů.

Dva roky od poslední klapky nejnovější bondovky Není čas zemřít a po mnoha odkladech premiéry se musí přetáčet i tento očekávaný snímek. Důvod je prostý. Na podzim, kdy má konečně vstoupit do kin, by měl James Bond na plátně v rukou zastaralý mobil.

Digitální ladění
Fakt, že se nová Bondovka bude muset upravovat kvůli tak drobné technikálii, jakou je výměna mobilu za aktuálnější model, se v předchozích dnech stal lákavým soustem pro řadu médií. Faktem ale zůstává, že kvůli nutným změnám, které si situace vyžádala, nebude muset představitel agenta 007 Daniel Craig znovu na plac. „Znamená to podle všeho lehké přetáčky a digitální ladění, které tyto věci do finálního střihu napraví. Nicméně buďte klidní, nemělo by se při tom sahat na příběh ani postavy, přičemž je velice nepravděpodobné, že se těchto dodatečných úprav vůbec budou účastnit některé z hvězd či samotný režisér, jelikož už mohou být smluvně zavázáni jinde,“ vysvětluje například filmový portál moviezone.cz.

Product placement
Zatímco v roce 2019 patřil nový telefon Nokia mezi technologickou špičku, na podzim roku 2021 už půjde o celkem zastaralý model. Možná se ptáte, proč je vlastně potřeba v nové bondovce filmovou reklamu, takzvaný product placement, zaktualizovat. Celá řada odložených snímků podobné věci určitě řešit nebude. Důvod je ale nasnadě. Bond je na product placementu extrémně závislý. Firmy se napříč celou sérií odjakživa předháněly v tom, kdo ukáže pokročilejší technologii. Aby to tak ale zůstalo, musejí mít výbavu agenta s povolením zabíjet řádně pod kontrolou až do premiéry. Pesimisté pochopitelně tvrdí, že nejde o poslední přetáčky, kterých se film dočká. Zejména pokud se nestihne podzimní premiéra.

Krach před premiérou
Slyšeli jste o Hydrogen One smartphone společnosti Red Digital Cinema? Pokud ne, nejspíš už ani neuslyšíte. Tenhle futuristicky vyhlížející mobil se má objevit v Rychle a zběsile 9. Společnost tento způsob propagace přišel předloni, kdy se film natáčel, velmi draze. Nyní už je však bohužel pro firmu jisté, že se jejich investice nikdy nevrátí. Velmi špatné prodeje je totiž už před dvěma lety donutily přestat vyrábět mobily, a výskyt Hydrogenu One v akčním trháku je tedy něčím jako hodně drahým pohřbem neúspěšného podnikatelského plánu.

„Franšíza Rychle a zběsile je to místo, kde jsou zákony fyziky, vědy a logiky odhozeny stranou ve prospěch neúprosných sil věcí, jako jsou auta na auta, dusík a rodina. Ale nově vydaný trailer k filmu odhalil tu nejfantastičtější věc ze všech: zdá se, že se odehrává ve světě, kde je neúspěšný telefon Red Hydrogen One hitem,“ komentoval nešťastný product placement server theverge.com. V upoutávkách je totiž vidět mobil umístěný na palubních deskách několika postav. Patrně jim slouží jako navigace.

Zmizely kníry a rukavice

  • Agent 007 se nebude dodatečně upravovat poprvé.
  • Ve snímku Skyfall z roku 2012 si představitel Bonda Daniel Craig natolik oblíbil kožené rukavice, které nosil v jiné scéně, že si je ponechal i na přestřelku v indonéském baru. Problém byl ale v tom, že agent ve scéně střílí z pistole, která je speciálně upravena na jeho otisky prstů. V rukavicích by tedy nemohla vystřelit. Museli nastoupit trikaři.
  • Upravovala se i komiksová Liga spravedlnosti z roku 2017. Představitel Supermana musel po změně režiséra dotáčet několik scén. Kvůli roli v jednom z dílů série Mission: Impossible, který tehdy již začal natáčet, si však nemohl oholit výrazný tmavý knír. Ve scénách, kde je herci vidět do obličeje, byl knír digitálně odstraněn.
  • Nicolas Cage si ve snímku Ghost rider nechal dodělat pevnější břišní svaly, Kevin Bacon ve filmu Muž bez stínu rovnou větší penis.

Komentáře

Hlavní zprávy

Téměř zapomenutý poklad z osady Károv se zachoval i navzdory nacistům

vydáno 30. listopadu 2021  16:26

Když listujete kronikou Károva – osady obce Ohrobec ležící nedaleko Dolních Břežan – narazíte v četných zmínkách na místní loutkářský spolek, který zde...  celý článek

Viktoria Žižkov se zařadí po bok dalších slavných celků, bude mít vlastní zastávku

vydáno 30. listopadu 2021  10:51

Když se minulý týden představovala na nové autobusové lince 101 zastávka U Prdlavky, lehce zanikla informace, že konečnou stanicí zmíněné linky bude ta s...  celý článek

Kulich bez loga? Policisty a hasiče to může stát tisícovku. Zmapovali jsem uniformy IZS

vydáno 30. listopadu 2021  5:42

Průměrný Pražan na sebe v zimě hodí prostě jen teplejší bundu a boty. Pro policisty, hasiče i záchranáře platí pravidla.  celý článek

Někomu stačí železo doplnit krvavým steakem nebo sýrem

vydáno 29. listopadu 2021  10:55

Když je málo kovů, stojí třeba výroba aut a dalších věcí. Jejich nedostatek trápí také zdravotníky. Mnozí lidé mají v těle nedostatek železa.  celý článek

Vaše fotky z Prahy