metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / -2 °C

Středa, 23. ledna 2019. Svátek má Zdeněk.
Před recepcí v hotelu Four Seasons.
Dalších 34 fotografií v galerii
Před recepcí v hotelu Four Seasons. | foto: Lucie Poštolková, Metro.cz

Noc za sto tisíc. Prezidentská apartmá za to splní i roztodivná přání

8. dubna 2016  8:43 Lucie Poštolková Metro.cz
Výhled na Karlův most nebo Pražský hrad je v prezidentských apartmánech skoro samozřejmostí. Metropole má řadu luxusních pětihvězdičkových hotelů. Deník Metro si nechal doporučit od Václava Stárka, prezidenta Asociace hotelů a restaurací, které jsou v Praze ty nejlepší a do všech nahlédl.

První, co doslova praští do nosu, je příjemný hotelový parfém, který má každý luxusní hotel svůj vlastní. Od recepce s opulentními květinami míříme do těch nejdražších pokojů.

Fotogalerie

„Hosté si u nás v rámci prezidentského apartmá mohou pronajmout celou barokní vilku se soukromým barem a s výhledem na Hrad, který mohou pozorovat dalekohledem,“ popisuje Martina Vávrová z Four Seasons Hotel Prague s vůbec nejdražším prezidentským apartmá, kde cena začíná na částce 125 tisíc korun za noc.

Mezi nejslavnější hosty, kteří zdejší luxusní apartmá využívali, patřili Madonna, Sean Connery, Robbie Williams, Jean-Paul Gaultier či Bruce Willis. Hosté si v hotelu pochvalují zvláště lokaci historické budovy.

Nejbláznivější žádosti

VIP klienti jsou zvyklí žít na vysoké noze a občas mají zkreslený pohled na Prahu.

 • Chtěli pokoj s výhledem na moře. (Radisson Blu Alcron Hotel Praha)
 • Klienti žádali soukromou jízdu tramvají po Praze, ve které by se podával svařák. (Prague Marriott Hotel)
 • Ve 23 hodin se klient dožadoval pingpongového stolu a po pár hrách chtěl ještě detektor lži. (Mandarin Oriental Prague)
 • Host se nepřizpůsoboval časovému pásmu, a tak jsme ve dvě hodiny v noci vypravili cykloprojížďku. (Four Seasons Hotel Prague)
 • Hledali jsme štěně. Mexičanka chtěla pražského krysaříka. Nejsložitější bylo papírování. (Four Seasons Hotel Prague)
 • Klient chtěl soukromé taxi z Prahy do Ženevy s průvodcem, který by s ním prošel za tři dny různá města na trase. Se vším všudy i s ubytováním se chtěl vejít do 15 tisíc korun. (Hotel Hilton Prague)

Podobně si mohou hosté pronajmout celý barokní Dům Věže v hotelu Mandarin Oriental, kde spali například dalajláma, Madonna, která si do věže přála umístit klavír, Paulo Coelho, Kylie Minogue či Jennifer Lopezová. Gwen Stefani tu dokonce natáčela část videoklipu k songu Early Winter.

Díky vysokým stropům jsou v prvním poschodí okna poměrně vysoko, a tak má člověk pocit soukromí, protože na něj nikdo nevidí. Terasa je naprosto dokonalá pro soukromé party.

„Máme i stále se vracejícího klienta, který u nás má i osobní vinný sklep a také mu připravujeme knihovnu,“ říká Václav Jančařík, concierge z hotelu Mandarin Oriental.

Prezidentské apartmá s výhledem na Malou Stranu a Pražský hrad stojí od 59 400 korun za noc.

Každý detail musí schválit designérka

V Radisson Blu Alcron Hotelu Praha se v nejvyšším patře hosté ocitnou v komornějším prostředí s výhledem na Hrad. A pokud potřebují mít větší pocit bezpečí a soukromí, mohou si nechat rozšířit apartmán o další dva přilehlé pokoje, třeba pro bodyguardy, soukromé kuchaře a ochutnávače.

V salonku si můžou klienti zahrát královskou hru na šachovnici s podpisem šachového mága Garriho Kasparova. Nocoval tu Bill Clinton, Snoop Dogg, Cher, Mike Oldfield a mnoho dalších.

Pokoj je ve stylu art deco. Na každý detail dohlíží designérka Maria Vafiadis žijící v Londýně. „A pokud chceme vyměnit jen malý obrázek na stěně, je potřeba se s ní poradit,“ přibližuje Ondřej Kunc z hotelu Radisson Blu Alcron.

Bonusem hotelu je michelinská restaurace Alcron, která už pětkrát obhájila svou hvězdičku. A také oceňovaný Be Bob Lobby bar. Ceny za pokoj začínají na 20 tisících korunách za noc.

I tady hosté přicházejí s veselými nápady.“Měli jsme klienta, který sháněl poradkyni pro nákupy v pražských starožitnictvích, ale dal si podmínku, že musí být mladá. Prý, aby mohla lépe smlouvat,“ vzpomíná Věra Chocholová, concierge z hotelu Radisson Blu Alcron.

Další atypické přání bylo údajného fotografa, který si chtěl vyfotit primabalerinu Národního divadla.

Hotel uzavře i celé patro

Teplé tóny červené a žluté barvy panují v prezidentském apartmá v Prague Marriott Hotelu. Interiér doplňuje české sklo. Je dokonce i na závěsech, na hodinách, obrazech na stěně, ale i jako lustry. Nejvíc vyniká v mramorové koupelně se zlatými prvky.

Kdy se v hotelech nejvíc zapotili?

Nejčastěji se o volný čas hotelových hostů stará osoba, které se říká „concierge“. V luxusních hotelech zajišťuje vstupy třeba na vyprodaný koncert filharmonie nebo rezervace v oblíbených restauracích.

 • Asiat žádal o ruku s tisícovkou růží a tisíci hořících svíček na lodičce na Vltavě, kde si objednal také ohňostroj a nechal o čtvrt hodiny déle osvícený Pražský hrad. Bohužel odpověď partnerky i přes veškerou parádu byla ne. (Four Seasons Hotel Prague)
 • Hosté chtěli telefonní číslo na Sagvana Tofiho, se kterým před dvaceti lety pařili. (Mandarin Oriental Prague)
 • Netradiční byla žádost o ruku před publikem, kterou klient vyžadoval kvůli náboženské tradici. Poté, co žena řekla ano, se roztáhla opona, za kterou bylo připraveno třicet zaměstnanců a tleskali. (Mandarin Oriental Prague)
 • Hotelový host se v létě ptal, jestli by si mohl v Česku někde zalyžovat. (Radisson Blu Alcron Hotel Prague)
 • Klientce se líbily kočičí hlavy na silnici před hotelem. Zjišťovali jsme pro ni, kde by si je mohla koupit. (Mandarin Oriental Prague)
 • Zajišťovali jsme helikoptéru z Prahy do Karlových Varů. (Radisson Blu Alcron Hotel Praha)
 • Večer si host objednal 300 rudých růží už na druhý den dopoledne. (Radisson Blu Alcron Hotel Praha)
 • Klienti si objednali let helikoptérou do Vídně hned na druhý den, aby se dostali na fotbalový zápas. (Mandarin Oriental Prague)
 • Pro hosty zajišťovali soukromý tryskáč do Estonska. (Hotel Hilton Prague)

Podobně jako v ostatních hotelech se i tady snaží hosty mile překvapovat a splnit jim každé přání.

„Jeden z hostů se chtěl proletět v tryskáči nad Prahou,“ popisuje nevšední přání Petra Vorlíčková z hotelu Marriott.

Pokud si všimnou, že je host nachlazený, připravují papírové kapesníčky navíc, nebo doplní dvojitou dávku oblíbené kávy, která mizí v kuchyňce rychleji než ostatní. Mezi neobvyklá přání patří tradičně o Vánocích nazdobené stromečky s cukrovím.

K prezidentskému apartmá je možné si nechat uzavřít celé patro. Host má také možnost využívat celodenní občerstvení v Executive Lounge. Cena zdejšího prezidentského apartmá začíná na 40 tisících korunách za noc.

Hosté hledali i Heyidrichovu třídu

Klienti prezidentského apartmá v hotelu Hilton Prague mají hezký výhled z osmého patra na Vítkov, Žižkov, Vyšehrad i na Národní muzeum. Jeho cena začíná podle sezony na 26 tisících korunách za noc. Mají také přístup do Executive Lounge - klubové místnosti s občerstvením pro VIP hosty, kde nonstop servírují široký snídaňový bufet, ale i snacky.

„Často pro klienty hledáme hroby jejich příbuzných. Naposledy jsme pro Američanku s českými kořeny hledali v Praze Heyidrichovu třídu. Název ulice si pamatovala z doby než emigrovala,“ říká Radovan Voch concierge z hotelu Hilton Prague.

Dokonce hledali vzdálené přátele i příbuzné, kterým zprostředkovali i první setkání, které trochu připomínalo televizní pořad Pošta pro tebe.

„Když se zaměstnancům povede nějak předčit očekávání hosta, dostávají ocenění Hilton Moments,“ dodává Markéta Šebková z hotelu Hilton Prague.

Mezi nejslavnější hosty patřil Barack Obama, George W. Bush, Sean Connery, monacký kníže, ale i čínský prezident.

Komentáře

Hlavní zprávy

Cedule vyhání turisty. Nápis bránící ve vstupu do kostela svatého Jakuba pobuřuje

Cedule u sv. Jakuba.
vydáno 23. ledna 2019  9:12

Jak by se asi českým turistům líbilo, kdyby se nemohli podívat dovnitř památek v cizině? V tomto duchu se v posledních dnech nesou reakce řady Pražanů na...  celý článek

Kurz znakového jazyka. Řeč zní jen na začátku

Matěj Čipera a Klára Capoušková během lekce.
vydáno 23. ledna 2019  6:01

Redaktor deníku Metro se byl podívat, jak probíhá lekce, kde se mluví rukama.  celý článek

Obchod se strachem. Rodiče platí dětem tisíce za kurzy

Ilustrační snímek
vydáno 22. ledna 2019  12:27

Pět set korun, ale i devět tisíc. O přípravy na středoškolské přijímačky je velký zájem.  celý článek

V paneláku mají zkušebnu a dokonce nahrávací studio. Sousedům to nevadí

Zkouška kapely klíč v panelákovém studiu.
vydáno 22. ledna 2019  10:58

V obyčejném panelovém domě na okraji Prahy si manželé Marianovi z bytu 5+1, ve kterém bydlí, vytvořili profesionální nahrávací a masteringové studio Klíč....  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám