metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 30 °C

Neděle, 18. srpna 2019. Svátek má Helena.

Na cestující na Černém Mostě teče, bojí se o pevnost zrezivělých sloupů

  13:58aktualizováno  13:58
Přestupovat z metra na autobusy na Černém Mostě v Praze je zážitek na vlastní nebezpečí. Alespoň podle cestujících, kteří jsou nádraží nuceni denně využívat při cestě do školy či práce. Někteří se obávají, zda je zkorodované zastřešení nástupišť bezpečné.

Přestupovat z metra na autobusy na Černém Mostě je zážitek na vlastní nebezpečí. | foto: Pavel Franta

Cestující se už naučili chodit a postávat ve správných částech nástupišť, aby jim nenatekla neutěsněnými spárami betonového stropu dešťová voda na hlavu.

Podle čtenáře Martina Franty je otázkou času, než betonový strop spadne někomu na hlavu. „Nosné pilíře zastávek MHD na Černém Mostě mají narušenou statiku,“ obává se čtenář Franta. Podpěry nástupišť jsou zde v žalostném stavu již několik let. Za tu dobu se do železných pilířů zakousla rez a kolem horních částí sloupů už protéká voda proudem.

Jak to vidím já

Špatný dojem

Titulek textu může uvozovat hned ke dvěma aspektům, které mě v souvislosti se zašlým vzhledem nádraží na Čerňáku napadají. První je můj osobní špatný dojem...

Stát při cestě do Hradce nebo Liberce na nástupišti a vidět rozpadající se sloupy, které mají držet celý ten železobetonový kolos nad námi?! No, není mi tam nikdy moc dobře.

Špatný dojem zcela jistě mají i ti, kteří tudy denně proudí. Vždyť proč by po příjezdu do metropole měli vidět toto?! O to příjemnější pro ně musí být dojet na Florenc. Tak snad se dočká i Čerňák...

Iveta Benáková

V zimě se tak podle čtenáře Petra Midlocha, který tudy pravidelně cestuje do nedalekých Šestajovic, přidává ještě další problém. Obrovské plochy ledu a zmrzlé vodopády. „Cestovat přes Čerňák je opravdu něco. Doufejme, že to tady už brzy dá někdo do kupy,“ doufá Midloch.

Zastávky na Černém Mostě podle magistrátu vybudoval pro město dopravní podnik (DPP) před více než osmnácti lety. Za tu dobu se ale na stropě i podpěrných sloupech vyřádily živly a zub času. Podle mluvčího magistrátu Vladimíra Řepky se však podařilo městu přes četná neúspěšná jednání s DPP dostat nádraží do správy až nyní.

„V současné době předávají dokončené stavební objekty protokolárně do správy hlavního města. Mezi těmito v současné době předávanými objekty jsou i kritizované autobusové zastávky,“ popisuje Řepka.

Správu bude nyní městu zajišťovat Technická správa komunikací, která by podle magistrátu měla v rámci údržby závady řešit. Kdy si ale cestující na Černém Mostě oddychnou, není zatím jasné. „Zastávka Černý Most nám zatím nebyla předána do správy, proto se k tomu nemůžeme vyjadřovat,“ vysvětluje mluvčí TSK Barbora Lišková.

Autor: Metro.cz

Hlavní zprávy

Musel jsem takříkajíc objevit domov skrze pobyty v zahraničí, říká umělec

Mladý umělec Josef Zlamal má do 1. září výstavu svých obrazů v Galerii U...
vydáno 18. srpna 2019  6:06

Mladý umělec Josef Zlamal má do 1. září výstavu svých obrazů v Galerii U Betlémské kaple. Rozpovídal se i o netradiční technice a materiálech.  celý článek

Autobusy na Zličíně čekají škatulata. Může za ně děravá vozovka

Dopravní omezení během první etapy oprav na autobusovém nádraží Zličín.
vydáno 17. srpna 2019  6:00

V pondělí se začnou v prostorách autobusového terminálu na Zličíně dít nemalé změny. Kvůli opravě povrchu, který je podle dopravního podniku již ve velmi...  celý článek

Stojící autobus se spuštěným motorem? Je to na pokutu

Ilustrační snímek
vydáno 17. srpna 2019  5:34

Česká města dusí autobusy čekající na turisty. Za to hrozí pokuta 2500 korun.  celý článek

Do spící metropole jsme vyrazili s odhodláním nikoho nepotkat

Hradčanské náměstí bez turistů je zážitek nejen pro fotku.
vydáno 16. srpna 2019  17:07

Představa prázdného Staroměstského náměstí, Karlova mostu nebo snad nádvoří Pražského hradu se zdá jako absolutní nesmysl. Věřte, že se to však každodenně...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám