metro.cz

Počasí v Praze

-5 °C / 7 °C

Neděle, 24. února 2019. Svátek má Matěj.
O2 arena
Větší foto
O2 arena | foto: MAFRA

Při některých akcích se chodí do O2 areny na vícekrát. Mohou za to peníze i teroristé

11. února 2019  11:18 Filip Jaroševský Metro.cz
Když čtenář deníku Metro František se svým synem Štěpánem vyrazili v polovině prosince do vysočanské O2 areny na několikadenní galashow světového parkuru, nestačili se divit. Kromě zážitku ze sledování akce se jim totiž, stejně jako ostatním, dostalo také nepříjemného zacházení ze strany pořadatelů. „Ačkoliv jsme měli lístky zakoupeny na celodenní program, museli jsme halu v sobotu v jeho polovině opustit. Že nás z haly vyhnali, by nám ani tak nevadilo, kdybychom však poté nebyli nuceni strávit následující hodinu ve frontě u vstupu dovnitř a nepromeškali část odpoledního programu,“ kroutí hlavou František.

Podle mluvčí O2 areny Martiny Kučerové může za nastolený režim, který některým návštěvníkům zkazil zážitek, promotér akce – společnost Czech Equestrian Team. Ten zde však podle ní pouze nastolil pravidla, která jsou běžná i v jiných halách po celém Česku. „V sobotu byl soutěžní program rozdělen na dva bloky, na které byly prodávány vstupenky – tudíž po sobotním dopoledním bloku opustili diváci, kteří měli vstupenky na sobotu dopoledne, halu a na odpoledne přišli diváci, kteří měli vstupenky na příslušný program. O žádné vyklízení haly se tedy v pravém smyslu nejednalo,“ říká Kučerová.

Paradoxně je to O2 arena, která na svých stránkách radí návštěvníkům, jak se vyhnout frontám. Stačí prý na akci dorazit devadesát minut před oficiálním začátkem, kdy má aréna ve zvyku otevírat v předstihu své brány. Takovou možnost však návštěvníci, kteří se zúčastnili dopoledního programu, neměli. „Hned po konci dopolední části jsme vyšli ven a hned jsme se zařadili do fronty,“ doplňuje Štěpán, který si stejně jako jeho otec nepřál uvést celé jméno.

Deník Metro se obrátil na předsedu organizačního výboru parkurové akce Global Champions Prague Playoffs Jana Andrlíka. Ten si je nepříjemností, jež organizace způsobila, dobře vědom. „V případě naší akce jsou tyhle trable o to znatelnější, protože u nás návštěvníci vnímají dopolední a odpolední část více jako jeden souvislý blok. To se florbalistům, kteří byli v hale před námi, ani jiným sportovcům, kteří tu budou během následujících měsíců, nejspíš nestane. Lidé jsou zvyklí mezi jednotlivými zápasy více rozlišovat a chápou, že musejí na chvíli z haly ven,“ říká pro Metro Andrlík.

Podle něj se musí hala vždy vyklidit i kvůli řadě bezpečnostních předpisů a nejde tak jen o rozmar pořadatelů. „Je nám to líto. Hala se musí celá prohlédnout, jestli sem někdo neumístil třeba nějaké zařízení. Navíc kdybychom ty lidi uvnitř nechali, nedali by se potom rozlišit od těch, kteří si zaplatili jen za polovinu dne,“ doplňuje Andrlík s tím, že z haly museli na chvíli odejít i držitelé VIP vstupenek. Stížnost čtenářů Metra i dalších návštěvníků akce však přinesla své plody. Organizační výbor parkurové akce nyní uvažuje, že by letos halu nevyklízeli. „Už to dělat nebudeme. A vstupenky budou ještě lépe přenosné než doposud,“ dodává Andrlík. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Schindler tu zachraňoval Židy, nyní zde vzniká muzeum

V areálu bývalé textilní továrny v Brněnci se bude v novém muzeu promítat také...
vydáno 23. února 2019  14:05

Zanedbaný areál, kde dříve stála továrna na textil, obnovuje potomek rodiny Löw-Beerů.  celý článek

Pod Hradištěm voní Itálie. Kousek od Litoměřic funguje první česká pršuterie

Vlastimil Chovaneček mladší (vlevo) a jeho bratr Tomáš.
vydáno 22. února 2019  17:39

„Naší inspirací je italská cesta. Cesta slunce, vína, dobrého jídla a rodiny,“ říká Vlastimil Chovaneček mladší a rozhlíží se po Českém středohoří. Tady,...  celý článek

Starosto, přijeďte! Jsou čtyři ráno a kokrhá mi tady kohout

Volání v tramvaji (ilustrační foto)
vydáno 22. února 2019  15:12

Aby k nim měli občané blíž, zveřejňuje většina starostek a starostů malých obcí i menších měst číslo svých mobilních telefonů. Pro případ urgentních...  celý článek

Na kostel je přilepen stánek. Podle památkářů je konstrukce v pořádku

Stánky zde byly už v minulosti.
vydáno 22. února 2019  10:54

„Na toto jsem narazila v Týnské ulici. Na jednu z nejpůsobivějších památek Prahy, kostel Matky Boží před Týnem, je nalepen prodejní stánek, který čeká na...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám