metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 28 °C

Pondělí, 22. července 2019. Svátek má Magdaléna.
O2 arena
Větší foto
O2 arena | foto: MAFRA

Při některých akcích se chodí do O2 areny na vícekrát. Mohou za to peníze i teroristé

11. února 2019  11:18 Filip Jaroševský Metro.cz
Když čtenář deníku Metro František se svým synem Štěpánem vyrazili v polovině prosince do vysočanské O2 areny na několikadenní galashow světového parkuru, nestačili se divit. Kromě zážitku ze sledování akce se jim totiž, stejně jako ostatním, dostalo také nepříjemného zacházení ze strany pořadatelů. „Ačkoliv jsme měli lístky zakoupeny na celodenní program, museli jsme halu v sobotu v jeho polovině opustit. Že nás z haly vyhnali, by nám ani tak nevadilo, kdybychom však poté nebyli nuceni strávit následující hodinu ve frontě u vstupu dovnitř a nepromeškali část odpoledního programu,“ kroutí hlavou František.

Podle mluvčí O2 areny Martiny Kučerové může za nastolený režim, který některým návštěvníkům zkazil zážitek, promotér akce – společnost Czech Equestrian Team. Ten zde však podle ní pouze nastolil pravidla, která jsou běžná i v jiných halách po celém Česku. „V sobotu byl soutěžní program rozdělen na dva bloky, na které byly prodávány vstupenky – tudíž po sobotním dopoledním bloku opustili diváci, kteří měli vstupenky na sobotu dopoledne, halu a na odpoledne přišli diváci, kteří měli vstupenky na příslušný program. O žádné vyklízení haly se tedy v pravém smyslu nejednalo,“ říká Kučerová.

Paradoxně je to O2 arena, která na svých stránkách radí návštěvníkům, jak se vyhnout frontám. Stačí prý na akci dorazit devadesát minut před oficiálním začátkem, kdy má aréna ve zvyku otevírat v předstihu své brány. Takovou možnost však návštěvníci, kteří se zúčastnili dopoledního programu, neměli. „Hned po konci dopolední části jsme vyšli ven a hned jsme se zařadili do fronty,“ doplňuje Štěpán, který si stejně jako jeho otec nepřál uvést celé jméno.

Deník Metro se obrátil na předsedu organizačního výboru parkurové akce Global Champions Prague Playoffs Jana Andrlíka. Ten si je nepříjemností, jež organizace způsobila, dobře vědom. „V případě naší akce jsou tyhle trable o to znatelnější, protože u nás návštěvníci vnímají dopolední a odpolední část více jako jeden souvislý blok. To se florbalistům, kteří byli v hale před námi, ani jiným sportovcům, kteří tu budou během následujících měsíců, nejspíš nestane. Lidé jsou zvyklí mezi jednotlivými zápasy více rozlišovat a chápou, že musejí na chvíli z haly ven,“ říká pro Metro Andrlík.

Podle něj se musí hala vždy vyklidit i kvůli řadě bezpečnostních předpisů a nejde tak jen o rozmar pořadatelů. „Je nám to líto. Hala se musí celá prohlédnout, jestli sem někdo neumístil třeba nějaké zařízení. Navíc kdybychom ty lidi uvnitř nechali, nedali by se potom rozlišit od těch, kteří si zaplatili jen za polovinu dne,“ doplňuje Andrlík s tím, že z haly museli na chvíli odejít i držitelé VIP vstupenek. Stížnost čtenářů Metra i dalších návštěvníků akce však přinesla své plody. Organizační výbor parkurové akce nyní uvažuje, že by letos halu nevyklízeli. „Už to dělat nebudeme. A vstupenky budou ještě lépe přenosné než doposud,“ dodává Andrlík. 

Komentáře

Hlavní zprávy

„Dveře únikovek nezamykají“

Petr Hučík (druhý zleva)
vydáno 22. července 2019  11:25

Kvůli požáru přišlo začátkem tohoto roku o život pět mladých Polek. Navštívily totiž jednu z únikových her v místním zábavním centru a kvůli nedodržení...  celý článek

Ženská parkovací místa. Podle restaurace jsou bezpečnější

Parkovací místa pro ženy
vydáno 22. července 2019  5:55

Testy ukazují, že ženy jsou na parkovištích opatrnější. Potřebují ale místo.  celý článek

Ohníček, barvičky i umělá krev. Vyzkoušeli jsme si Chemii hrou

Redaktorka na workshopu Chemie hrou.
vydáno 21. července 2019  6:02

Na Veletrhu vědy, který začátkem června proběhl v Praze, si návštěvníci mohli prohlédnout hodně věcí, ať už je baví biologie, medicína, nebo astronomie....  celý článek

Sonda do duše českého nohejbalu: Už není sportem pro pivaře

Memoriál Jardy Svobody, tradiční turnaj na osadě Havran se letos konal už po...
vydáno 20. července 2019  6:57

„Chlapi, dáme pivko a čutneme si nohec? Já s bráchou proti vám všem, o panáka!“ Tohle je sonda do duše českého nohejbalu, za kterou v létě možná dostaneme...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám