metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 12 °C

Sobota 25. března 2023. Svátek má Marián
Strážce streamu
Dalších 5 fotografií v galerii
Ze seriálu Představujeme vám Chippendales! (2023) | foto: Disney+

Příběh o zrodu Chippendales je majstrštyk kabelovky Hulu! Tedy pardon, Disney+

  14:00
STRÁŽCE STREAMU - Osmidílná minisérie s krkolomným názvem Představujeme vám Chippendales! vypráví příběh o Somenovi „Stevovi“ Banerjee, indicko-americkém podnikateli, který založil slavnou striptýzovou skupinu Chippendales. Pokud jste o existenci tohoto největšího impéria pánského striptýzu na světě dosud neslyšeli, bude vás tahle kriminální sága bavit možná dvojnásob. U mě osobně to tak bylo. I proto Chippendales směle doporučuji dál.

Pokud jste ani vy neměli ponětí o tom, jak zběsilou i pohnutou historii za sebou Chippendales vlastně mají, svěřte se do rukou streamovacího giganta Disney+. Ten vám příběh o obrovském úspěchu, talentu, ale i závisti, zradě a nakonec i smrti zabalí do příjemné retro podoby a za zvuků osmdesátkového diska přihodí navrch výtečné herecké výkony. Především kvůli nim nesměl seriál Představujeme vám Chippendales! chybět v naší internetové rubrice Strážce streamu.

Mužská strippingová revue
Welcome to Chippendales!, jak se seroš v originále nazývá, přináší tak trochu odlišný pohled na svět nočních klubů. Pokud jste někdy v nějakém podobném podniku byli, nebo stejně jako většina lidí na světě máte tyto kluby nakoukané třeba jen z amerických filmů, patrně si při slovech „striptýzový bar“ bandu osvalených mániček v kalhotách na suchý zip nepředstavíte. Nápad založit něco podobného v osmdesátých letech byl proto i na dnešní poměry více, než přelomový. Nic, co by připomínalo striptýzový klub primárně pro ženy, totiž v té době vůbec neexistovalo.

Murray Bartlett

Je tedy nasnadě, že se po počátečních trablech spolu s dobrým nápadem obratem dostavil také kýžený úspěch. Podnikatel v podání herce Kumaila Nanjianiho byl ale hladoví a chtěl pořád víc a víc. A jak už tomu v podobných příbězích bývá, stalo se mu to nakonec osudným. Banerjee měl totiž v životě, stejně jako v seriálu, jeden velký problém. Osobní, ekonomické i rasové překážky, které se mu často obdivuhodným způsobem dařilo na jeho cestě překonávat, mu totiž bohužel nepřidaly na charakteru. Respektive v něm postupně probudily to nejhorší.

Kumail Nanjiani

Dámský klub zvučného jména
Za osmidílnou ságou z dílny Disneymu patřící kabelovky Hulu stojí showrunner Robert Siegel. Ten stojí například za loňskou úspěšnou a rovněž osmidílnou minisérií Pam & Tommy. Jeho tým se v případě současné novinky nechal inspirovat knihou Smrtící tanec: Vraždy v Chippendales od K. Scota Macdonalda a Patricka MontesDeOca.

Jestli něco v Představujeme vám Chippendales! funguje na čistou jedničku, je to obsazení a herecké výkony celkově. Perfektní Nanjiani se definitivně vymaňuje z rolí jednorozměrných sympaťáků a vlezdoprdelek všeho druhu. Sledovat choreografa herce Murraye Bartletta Nicka De Noiu je čiré potěšení, geniální švadlena Juliette Lewis Denise (autorka zmiňovaných striptérských kaťat) je stejně tak otravná, jako milá a loajální. Irene Banerjee v podání herečky Annaleigh Ashford pak rovněž prochází jako stevova manželka zajímavým charakterovým vývojem. Byť ne tak extrémním jako v případě jejího chotě. Od nervózní šprtky přes chladnokrevnou obchodní magnátku až po uzlíček nervů. Nikdo z vyjmenovaných postav není nějak extra na první dobrou sympatický. Vlastně je hodně otázkou, komu budete v závěrečných epizodách fandit. O tom to ale je.

Představujeme vám Chippendales! Roberta Siegela je hit!

Právě na hercích a zručně vybudované retro atmosféře stojí kouzlo celého seriálu. Možná vám totiž tohle dílko bude připadat až moc natahované, možná vám tu budou v závěru chybět nějaké výraznější nosné motivy. A dost možná vás Welcome to Chippendales! odradí šablonovitostí prvních dvou epizod. Bezpochyby jde ale patrně o jeden z nejvýraznějších seriálů, kterých se v letošním roce dočkáme. Uvidíme, zda si koncem roku nebudu za tenhle výrok dávat facky. A pokud to tak dopadne, pak tak učiním v rytmu retro disca.

Představujeme vám Chippendales!

 • Tvůrci: Robert Siegel
 • Režie: Matt Shakman, Gwyneth Horder-Payton, Nisha Ganatra, Richard Shepard
 • Předloha: K. Scot MacDonald (kniha), Patrick MontesDeOca (kniha)
 • Scénář: Robert Siegel, Rajiv Joseph, Annie Julia Wyman, Jacqui Rivera, Jenni Konner
 • Kamera: Paula Huidobro, Jimmy Lindsey
 • Hudba: Siddhartha Khosla
 • Hrají: Kumail Nanjiani, Murray Bartlett, Juliette Lewis, Annaleigh Ashford, Zack Palmisano, Andrew Rannells, Robin de Jesus, Jack Laufer a další.
 • Produkce: Michael C. Bolton
 • Střih: David Dean, Felicia Mignon Livingston, David Berman, Libby Cuenin
 • Zvuk: Keith Rogers
 • Scénografie: Linette McCown
 • Masky: Victor Del Castillo
 • Kostýmy: Peggy A. Schnitzer

Komentáře

Hlavní zprávy

Novinky v Podolí. Vyhřívaný je teď delší bazén a v areálu je také „nový“ tobogán

vydáno 25. března 2023  10:49

Stadion v Podolí je kulturní památka. Plavala tu například také princezna Diana a oproti minulým letům tu najdete několik novinek. Málokdo si jich ale...  celý článek

Joel a Ellie se prostříleli do finále. The Last of Us se vrátí, a to i díky poctivému řemeslu

vydáno 24. března 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Očekávaná seriálová adaptace oblíbené herní pecky The Last of Us dospěla minulý týden ke svému konci. Jde o nejsledovanější seriál na HBO Max vůbec a není...  celý článek

Když můžeš pomoci, tak musíš, říká Jan Tuna. Řeč je o dárcovství kostní dřeně

vydáno 24. března 2023  5:27

Moderátor Jan Tuna je léta známý svými pořady, ve kterých bojuje buď proti nekvalitním potravinám, nebo naopak pomáhá při řešení různých problémů....  celý článek

Přes den dovádíme na pódiu, v noci pro změnu přebalujeme, říkají Skillet

vydáno 23. března 2023  17:56

Rocková čtveřice Skillet v čele s manželskou dvojicí Johnem a Korey Cooperovými má v Česku velkou fanouškovskou základnu. 6. května se v rámci turné vrátí...  celý článek