metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 3 °C

Středa, 19. ledna 2022. Svátek má Doubravka.

Příběh vánočního stromečku se blíží do finále

  12:00
Loučeň (Nymbursko) 6. ledna 2022 (PROTEXT) - Již pouhých 10 dní mají návštěvníci šanci vidět unikátní výstavu s názvem Příběh vánočního stromečku na zámku Loučeň. Výstava, která na Loučeni započala 17. listopadu, totiž po 2 měsících, 17. ledna 2022, bude k vidění naposledy.

Během prohlídky se návštěvníci mohou těšit na celkem 22 různě nazdobených vánočních stromečků, přičemž každý z nich vypráví svůj jedinečný kouzelný příběh. Výstava je ideálním výletem pro celé rodiny, protože jednotlivá témata stromečků zaujmou všechny napříč generacemi. Letošním hlavním tématem je „Věhlas českého průmyslu první republiky“, kterému je věnováno 6 stromečků. K vidění je tak stromeček Pivovarský, Textilní, Sklářský, Filmový, Strojírenský a Baťovský, které tak vzdávají poctu 6 významným českým průmyslům.

Výstava Příběh vánočního stromečku je každoročně nejvíce navštěvována během vánočních prázdnin, což se potvrdilo i tento rok rekordní návštěvností, kdy se na Loučeň během prázdnin vydalo celkem 5300 návštěvníků. Tato vysoká návštěvnost tak přispěla k celoročním výsledkům, kdy se zámek Loučeň pravidelně řadí mezi top 5 nejvíce navštěvovaných českých zámků.

„Po zkušenosti z minulého roku, kdy jsme 3. ročník výstavy mohli vlivem opatření spojených s pandemií ukázat jen hrstce návštěvníků před nuceným uzavřením expozice, jsme letos skutečně netušili, co nás čeká. Jsem šťastná, že navzdory opatřením jsme letošní stromečky mohli ukázat co nejvíce návštěvníkům a snad tak udělat jejich vánoční svátky o kousek krásnějšími,“ uvádí Ing. Kateřina Šrámková, ředitelka zámku Loučeň. „Pro enormní zájem o prohlídky jsem i já oblékla svůj kostým a jako Bílá paní jsem mezi vánočními svátky provedla Příběhem desítky návštěvníku,“ doplňuje Kateřina Šrámková.

Úspěch, který výstava letos opět sklízí, na Loučeni připisují dvěma faktorům. „Jsme jedním z mála zámků, který na zimní sezónu nezavírá, ale naopak tvoří jedinečný program a výstavu, která nemá v naší zemi konkurenci,“ uvádí kastelán zámku Vratislav Zákoutský. „Druhým klíčem, který Příběh vánočního stromečku dělá tak jedinečným, je atmosféra. Na přípravách výstavy se totiž podílí celý personál zámku a zámeckého hotelu, a to od kolegyň z infocentra přes obchodní tým až po šéfkuchaře. Každý z nich tak výstavě přidá něco ze sebe a já věřím, že návštěvníci cítí, že náš Příběh byl tvořen s radostí a nadšením,“ dodává kastelán.

Umocněním zážitku z prohlídky je pak speciální světelno-hudební show, která se každý den v 17:00 promítá na fasádě zámku za doprovodu koledy Good King Wenceslas. Světelná show, do které je na nádvoří zapojen i největší adventní věnec v Česku, je skutečně jedinečnou podívanou.

„Máme s rodinou každoroční tradici, kdy se mezi svátky vyrazíme projít mezi loučeňskými labyrinty a navštívíme i prohlídku Příběhu vánočního stromečku. Letos jsme poprvé přijeli až později odpoledne a zažili jsme tak světelnou show, která nás nadchla. Můj manžel pochází z Anglie, kde je koleda Good King Wenceslas velmi oblíbená, takže o to více nás tento zážitek potěšil,“ popisuje své pocity jedna z návštěvnic.

Zámek Loučeň bude i v lednu otevřen denně, a to včetně víkendů, od 10:00 do 17:15. Prohlídky Příběh vánočního stromečku budou probíhat denně mezi 11:00 – 16:00, vstupné na prohlídku Příběhu je 180 Kč/osoba, v případě zájmu o vstup pouze do parku s labyrinty je jednotné vstupné 90 Kč/osoba.

I po skončení výstavy Příběh vánočního stromečku bude zámek nadále otevřen a pro návštěvníky chystá další unikátní sérií prohlídek v rámci akce Příběh lásky, který bude trvat od soboty 29. ledna do konce února.

Pro velký zájem o prohlídky je návštěvníkům doporučeno zakoupit vstupenky předem online na webu zámku Loučeň.

Více informací včetně podrobného programu a rezervace vstupenek na Příběh vánočního stromečku na www.zamekloucen.cz

Kontakt:

PR manager - Bc. Vendula Knapová, e-mail: vendula.knapova@zamekloucen.cz

Hlavní zprávy

Elektromobilita nám pročistí městský vzduch, vědí radnice českých měst

vydáno 19. ledna 2022  6:00

O nové čerpačce na klasická paliva už nikdo nepíše. Ovšem otevření dalšího stojanu pro elektromobily je v Česku stále ještě malá událost.  celý článek

Recyklace? Nejlepší je odpad vůbec nevytvářet, tvrdí expert na cirkulární ekonomiku

vydáno 18. ledna 2022  16:31

Hlavní město má novu vlastní strategii. Dokument nazvaný Strategie pro přechod na cirkulární ekonomiku schválili magistrátní radní v pondělí. Rozhodli tak...  celý článek

Ceny se ve stavebnictví dost „utrhly“. Prodávaný materiál může být navíc málo kvalitní

vydáno 18. ledna 2022  11:35

Šokují vás ceny stavebních materiálů a také to, kolik si řeknou řemeslníci za svou práci? Není to nic nového pod sluncem. Už jsme to zažili.  celý článek

Jako na záchodě? Fáma o voňavém hlavním nádraží vyvolává emoce

vydáno 18. ledna 2022  6:19

Lidé v nádražní hale by se při čekání na vlak mohli cítit třeba jako v ovocném sadu, v pralese či na rozkvetlé louce. Stejně tak by jim však vůně mohla...  celý článek

Vaše fotky z Prahy